Skocz do zawartości

[łańcuch] Przechowywanie używanego łańcucha - jak?


Rekomendowane odpowiedzi

Mam używany napęd i chciałbym wiedzieć jak go przechowywać. Mniejsza o kasetę, ale co do łańcucha proszę o poradę. Jest świeżo wyszejkowany w benzynie ekstrakcyjnej i wysuszony. Co teraz? Smarować oliwką? A może ma leżeć w znacznej ilości jakiegoś oleju? W czym przechowywać? Dzięki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pojemniki plastikowe na żywność są do tego wręcz stworzone. U mnie zdjęty i wyczyszczony łańcuch ląduje w kąpieli z oleju prz ekładniowego (atf nawet). Jak jest potrzebny to sobie odcieka 30min i po wytarciu jest gotowy do użycia. Po takim smarowaniu jest spokój przez dłuższy czas. Potem że dwa dosmarowania już rowerowym shimano dry i zamiana na kolejny wyjęty z kąpieli. Zmieniam co 300-500km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja używam z powodzeniem pojemnika po lodach. Takich lepszych, carte dor jest w miarę gruby i sztywny. Do środka wchodzi kilka łańcuchów. Oczywiście smaruję przed włożeniem, po kropli na ogniwko i mieszam łańcuchem żeby się idealnie rozprowadził olej. Tak sobie leżakuje a po wyjęciu i przetarciu ściereczką jest gotowy do założenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepsze, gorsze... to kwestia indywidualna, głównie ze względu na kasę. Ja np. trzymałem łańcuchy w pydełku plastikowym, po kąpieli w oleju do pił łańcuchowych (kupiony w markecie budowlanym litr za 10 zł chyba). Tak jak pisał kolega wcześniej wystarczyło go dobrze osuszyć przed założeniem. Raz nawet zapomniałem wyjąć łańcucha z takiej "kąpieli" i przeleżał tak kilka miesięcy ;)

 

Tapatalk...pszemoo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale się z tym pitolicie :)))

Moje łańcuchy wiszą na gwoździu w garażu :P

Alleluja! Robie tak od dziebiedziesieciu lat, czysty, suchy, zero srodkow smarnych, zero rdzy, bez wzgledu na warunki pogodowe, a wisi w pomieszczeniu nieocieplonym, nieogrzewanym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...