Skocz do zawartości

[10660] Accent Peak 650B by Nastar.


Nastar

Rekomendowane odpowiedzi

Nawet mi nie podsuwaj takich pomysłów z pozbyciem się tych "brakujących", do magicznej granicy, gramów !  :laugh:

 

A co do napędu to dotychczas jeździłem na korbie 38x24 i kasecie 11-34 i tylko czasami było zbyt twardo. Wyszedłem więc z założenia, że jeśli zmiękczę trochę przód + zwiększę zakres tyłu to gorzej na pewno nie będzie ;-) Poza tym - gdybym nawet kiedyś zaczął mocno eksplorować jakieś większe pagórki to nie jest żadnym problemem wymiana zębatki z przodu na np. 32T. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zabraknąć to faktycznie nie zabraknie, bo zakres podobny do poprzedniego. Jednak przeskok między przełożeniami może być zbyt duży w czasie jazdy.

 

Powracając do wagi to możesz jeszcze urwać jakieś 100gr zmieniając pedały, np. na Exustar lub Ritchey

Ponadto ściągnij sobie z Chin karbonowe podkładki pod mostek. Koszt to niecałe 10 zł, a 10mm podkładki waży ~5gr. Więc w Twoim przypadku do przodu jesteś około 15gr jeśli dobrze liczę ;)


Przy okazji u Chińczyka za około 40zł możesz mieć bardzo solidny kosz na bidon ważący 16gr ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, nie  i jeszcze raz nie ! :P Żadnych karbonowych podkładek z Chin ! Już nad nimi myślałem ale nie ! Jakoś mi się nie podoba taka ilość karbonu w tym miejscu...

Kwestia gustu. Pedały zostają. Mam je od nowości i są świetne. Jak się rozlecą to będę szukał innych może.

Fakt, myślę nad siodełkiem docelowym jeszcze bo ten Fizik jest co prawda bardzo fajny ale wydaje mi się ciut jakby przydługawy do tej sylwetki roweru. Zobaczymy.

 

Co do przełożeń to muszę po prostu potestować wszystko w terenie i tyle. Mam nadzieję, że się pogoda trochę w przyszłym tygodniu wyprostuje i bez moknięcia będzie można pojeździć. Może nawet w puszczy Bukowej bo w tygodniu mieszkam w Stargardzie ! :-)


A który to koszyk ? :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam coś takiego, tylko z innym logo: https://pl.aliexpress.com/item/2-PCS-hot-sales-full-carbon-fibre-bottle-cage-bottle-holder-bicycle-accessories-with-package-matte/32425581953.html?spm=2114.010208.3.87.9NnV1C&ws_ab_test=searchweb0_0,searchweb201602_2_10091_10090_10088_10089,searchweb201603_1&btsid=2f48f480-5ac7-4e4e-91a7-21246d1d0568

Na aliexpress znajdziesz tego sporo w różnych cenach i w przeróżnych malowaniach.

Realna waga moich dwóch sztuk to 16 gr.

 

P.S. po Puszczy jeszcze ostatniej niedzieli dało się jeździć ;)


Jak Ci się nie podobają karbonowe podkładki to są jeszcze tytanowe: https://pl.aliexpress.com/store/product/RISK-Bicycle-Accessories-Titanium-Ti-Bike-Washer-Headset-Spacer-1-1-8-5-10-15-20mm/1404608_32688868544.html


A tak na marginesie to wysoko masz mostek. To tak celowo czy jeszcze nie znalazłeś optymalnej dla siebie pozycji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mostek jest celowo pod tym kątem. Jak zostanę "rasowym ścigantem" to odwrócę go na minus ;-)

A tak na poważnie to mam stosunkowo krótkie ręce i przy dłuższej ramie 27.5 założyłem sztycę bez offset-u i pozostawiłem mostek o tej samej długości lecz o 1 stopień bardziej pochylony w dół. W sumie miało to mi dać efekt podobny do poprzedniego roweru z minimalnie zwiększonym dociskiem przedniego koła bo brakowało mi tego na podjazdach w poprzednim rowerze. Jak na razie jest OK. Nie jestem na tyle wytrenowany aby ustawiać sobie bardziej sportową sylwetkę...na razie...;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

 

 

Można wiedzieć pod jaki wzrost i długość nogi dobrany był rozmiar ramy?

 

Moja długość nogi to 76cm. Wzrost 171cm. Wcześniej jeździłem na ramie 17,5'' przy kołach 26'' i było OK. Przyzwyczaiłem się i mimo, że wg wszelkich standardów rama była trochę za duża to nawet w trudnym terenie dawałem radę.

Teraz jest co najmniej równie dobrze.

 

 

 

Fajnie byłoby gdybyś go zważył jako całość.

 

Zważyłem :-) Obecna waga wynosi właśnie 10170g. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Zmiana siodełka na trochę krótsze, szersze i lżejsze:

 

Siodło:Fi'zi:k Antares Manganese - 212g

 

Niby nowe siodełko jest lżejsze od starego o 34g ale na wadze cały rower wyszedł 10100g (czyli ok. 70g mniej niż poprzednio). Prawdopodobnie to wina dokładności wagi (+- 10g).

 

Tak czy owak - oficjalna waga całego projektu to obecnie 10100g   :-)

 

Te drobne niejasności być może wyjaśni trochę nowy koszyk na bidon, który "płynie" z Azji a ma ważyć ok. 18g zamiast obecnych 31... ;-)

 

Stay tuned !

Edytowane przez Nastar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajny projekt!

 

Waga wędkarska, elektroniczna zawsze bedzie miala odchyłke przy pomiarze ok 10kg. Swojego wazyłem na kilka sposobów (w roznych punktach robilem uchwyty pod hak) i zawsze była roznica +/-10...20g.

 

Mogl bys podac ile masz psi w rebie? Pytam bo to co podaja w tabelce przynajmniej w moim przypadku (174cm/75kg) jest dalekie od ideału z praktyki :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednak skusiłem się na lightowy bidon Bontrager-a z Alliexpress-u ;-) W zestawie były 2szt. - czarny i biały.

Wg wskazań elektronicznej wagi kuchennej zyskałem na tej zmianie 13g. Niestety - waga wędkarska "zeżarła" 3g przy końcowym pomiarze :-)

Podsumowując update:

 

koszyk na bidon: Bontrager RXXXL Carbon + śrubki: 16g + 7g = 23g

 

Zysk: 10g.

 

Aktualna waga roweru: 10090g

 

P.S. Nie mogę się zdecydować, który kolor koszyka wybrać ? Tzn. delikatnie skłaniam się ku jednemu z nich ale jestem ciekaw waszego zdania... Co radzicie ?

 

 

25851ef1a8bbd2e6.jpg

 

 

6fd837726433b28bgen.jpg

 

Edytowane przez Nastar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Jestem już po 3 przejażdżkach zapoznawczych z rowerem w finalnej konfiguracji... Napiszę krótko i na temat: jest zaiście ! Teraz wiem, że koło 27,5'' to jest dla mnie to ! Kilogram mniej w porównaniu do poprzedniego bajka (26'') też robi fajną robotę - zwłaszcza, że koła też są sporo lżejsze niż poprzednie.

Ogólnie petarda !

Jeszcze tylko chwyty do wymiany bo mi coś te stare Ritchey'e nie podeszły (zbyt miękkie) i teraz wskoczą też Ritchey tylko wersja z twardszej pianki.
Fotka z dziesiejszego zwiedzania okolicy :-)

 

842847ca9c56206d.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...