Skocz do zawartości

[modyfikacja napędu] z 3x9 na 2x9


bogus

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mod Team

Witam po długiej przerwie Forumowiczów.

 

Zdaję sobie sprawę, że tematów o modyfikacji napędu i wielu przejściach było mnóstwo, jednak każdy jest na swój sposób inny.

 

Potrzebuję porady od Was, jako praktykujących różne kombinacje napędu.

 

Posiadam rower na kołach 26 cali. Aktualny napęd opiera się o korbę Deore HTII 44/32/22 i kasetę 11-32, postanowiłem zmodyfikować napęd na 2x9. W tym celu zamierzam zmienić zębatki w korbie na 38/26 przy zastosowaniu aktualnej kasety - uznałem, po wielu kombinacjach, że na tereny po których się poruszam taki zestaw przełożeń w zupełności wystarczy.

 

Zamierzam zastosować zębatki z nowej korby SLX 38/26: https://centrumrowerowe.pl/części/rowerowe-mechanizmy-korbowe/tarcze-i-czesci/p,tarcza-mechanizmu-korbowego-slx-fc-m675-shimano,5767906.html

 

I tutaj pojawiają się pytania:

1. Czy te zębatki podejdą pod moją korbę (oczywiście wiem, że będę musiał dokupić nowe kominy)?

2. Czy moja przerzutka przednia (Shimano SLX) obsłuży cały zakres kasety z blatu 38T bez ocierania łańcucha o prowadnicę?

 

Pozdrawiam i liczę na Waszą pomoc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co to konkretnie za przerzutka, bo Shimano slx to jest wiele modeli...

Druga sprawa, jak jest pod 3 rzędy to lepiej ją wymienić na 2-rzędową. Chociażby dlatego, że za Chiny ludowe jej poprawnie nie ustawisz, chyba że nie przeszkadza Ci że będzie w ciul za wysoko. Działać jakoś pewnie będzie, o ile czasem nie wywali łańcucha poza zębatki.

Trzecia sprawa, współczesne przerzutki pod 2 rzędy mogą nie dać się poprawnie ustawić pod korbę 3-rzędową z założonymi dwoma blatami. Brakuje regulacji wychylenia wózka co powoduje ocieranie łańcucha o prowadnik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Czy te zębatki podejdą pod moją korbę (oczywiście wiem, że będę musiał dokupić nowe kominy)?

Zębatki podejdą bo mają to samo BDC 104/64 ale ideału nigdy nie osiągniesz.

 

 

2. Czy moja przerzutka przednia (Shimano SLX) obsłuży cały zakres kasety z blatu 38T bez ocierania łańcucha o prowadnicę?

Raczej będzie trudno to idealnie zegrać (bodajże SLX M660 udawało się jako tako ustawić).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy te zębatki podejdą pod moją korbę (oczywiście wiem, że będę musiał dokupić nowe kominy)?

Mają rozstaw 104 więc podejdą. Sam mam taką kombinację.

2. Czy moja przerzutka przednia (Shimano SLX) obsłuży cały zakres kasety z blatu 38T bez ocierania łańcucha o prowadnicę?

Niestety przednia przerzutka do wymiany będzie. Obsłużyć obsłuży ale będzie z wysoko nad zębatką i będzie Ci spadał łańcuch na wertepach.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Ale po co? Tak bardzo przeszkadza 44t czy brakuje punktów do lansu?

Nie, punktów do lansu nie potrzeba. Kwestia rezygnacji z zębatki 44t z której korzystam sporadycznie, zmniejszenia ilości zmian biegów lewą manetką, a przy okazji nieco zbicie wagi.

 

A co to konkretnie za przerzutka, bo Shimano slx to jest wiele modeli...

Druga sprawa, jak jest pod 3 rzędy to lepiej ją wymienić na 2-rzędową. Chociażby dlatego, że za Chiny ludowe jej poprawnie nie ustawisz, chyba że nie przeszkadza Ci że będzie w ciul za wysoko. Działać jakoś pewnie będzie, o ile czasem nie wywali łańcucha poza zębatki.

Trzecia sprawa, współczesne przerzutki pod 2 rzędy mogą nie dać się poprawnie ustawić pod korbę 3-rzędową z założonymi dwoma blatami. Brakuje regulacji wychylenia wózka co powoduje ocieranie łańcucha o prowadnik.

Przerzutka to model M661.

 

Przerzutkę swobodnie mogę jeszcze obniżyć, tak, że powinna być te 2-3 mm nad zębatką 38t, ale to wymaga sprawdzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...