Skocz do zawartości

[Łódź] gdzie jeździcie?


Jakub85

Rekomendowane odpowiedzi

napiszcie proszę gdzie jeździcie. Najlepiej łódź i okolice. Interesują mnie ciekawe trasy xc. Ja mieszkam w centrum i zazwyczaj jeżdże na radogoszcz do znajomych bądź do arturówka i wtedy to juz jak mnie oczy poniosą :)

Przeważnie do Łagiewnik Al. Włókniarzy, przez Arturówek, do kapliczek, na skarpę i z powrotem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajne trasy w rejonie Łodzi...

Bardzo polecam zielony szlak pieszy przez PKWŁ - super traska rzędu 70km + dojazdy do szlaku. Jest też podobna trasa rowerowa szlakiem czarnym, ale w wiekszości pokrywa się z zielonym szlakiem i więcej sunie drogami.

Dla kogoś z zacięciem "drogowym" to np. czerwony szlak dookoła Łodzi - ca. 200km.

 

Moje wycieczki to głównie rejony na północ od miasta - Zgierz, Grotniki, Sokolniki, Dobieszków, Stryków itd.

Super rejony leśne są za Pabianicami - Chechło, Róża, Dobroń, Kolumna itp. ale tam bywam rzadziej, bo z Teofilowa, to najpierw muszę się przez miasto przetłuc, a to za którymś razem zaczyna nudzić.

 

Temat o wycieczkach w okolicach Łodzi był tez tu: "Do wszystkich z Łodzi"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również polecam Park Krajobrazowy. Można tam spokojnie wyjechać szlakiem zielonym z łagiewnik a potem gdzie oczy poniosą... byle by wiedzieć gdzie południe i gdzie wracać :D Zazwyczaj mieszcze sie w granicach 70km. Na krótsze wycieszki tak jak wyżej: Grotniki (przez zgierz) lub Arturówek. Pozatym jestem w posiadaniu przewodnika po okolicach łodzi z trasami od 50 do 100km które mam zamiar przetestować jeszcze w tym sezonie:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozatym jestem w posiadaniu przewodnika po okolicach łodzi z trasami od 50 do 100km które mam zamiar przetestować jeszcze w tym sezonie:)

 

Przejechałem kilka tras z przewodnika (domyślam się, że o Pascalu mówimy). Tych krótszych. Polecam je, są bardzo fajne. Może w soboty zrobimy jakąś "ustawkę" z forum i w parę osób zrobimy jakąś przejażdżkę po okolicach naszego pięknego miasta.

 

Ja generalnie jeżdżę po Łagiewnikach, i okolicach, wybieram na chybił trafił trasy generalnie w pobliżu Klasztoru i Kapliczek, bo jeżdżę głównie sam, więc nie chcę się za nadto oddalać od cywilizacji. Bardzo fajna i średnio trudna jest trasa do tzw. Palestyny, a przy odrobinie czasu, chęci i mając jakąś mapę można ją ciekawie zmodyfikować i naprawdę zrobić sobie fajną wycieczkę. Polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przewodnik Pascala ma kilka ciekawych tras.. są zróżnicowane pod względem trudności i długości.. a wiec dla każdego coś miłego.. korzystam z niego dość często.. równie często je modyfikując dzięki załączonym mapkom :)

Bardzo ciekawe są trasy po Parku Krajobrazowym Wzniesień Łódzkich.. również trasa do Swędowa i Białej oraz trasa Aleksandrów-Grotniki-Rosanów-Smardzew-Łagiewniki jest świetna i bardzo zróżnicowana :)

 

Z reguły jeżdżę z żoną i dzieciakami ale czasem potrzebuję mocniejszej jazdy i wtedy ruszam sam :)

 

Jeśli chcesz bardziej szczegółowe opisy i mapki to napisz na priv.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję Wam za odpowiedzi. Zaopatrze się w takim razie w ten przewodnik tylko ciekawi mnie jedna rzecz. Jak wygląda sprawa z oznaczeniem tras. Ja raz wybrałem się w trasę ale była tak beznadziejnie oznaczona że po kilku km się zgubiłem i to mnie trochę zraziło. Macie podobne przygody czy właśnie dzięki mapkom unikacie gubienia się?

@masz jeśli to dla Ciebie nie problem to bardzo proszę. Chętnie zobaczę jak to wygląda i przetestuje w miarę możliwości :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra mapka to podstawa. Z nią mozesz jechać wszędzie, i modyfikować trasę w zależnosci od potrzeb.

a do podanych już wyzej miejsc dołożę leśne tereny pomiędzy Rydzynami a Hutą Dłutowską i Dłutowem, a także las pomędzy Borową i Gałkowem (moje ostatnie odkrycie - jadąc np szosą z Justynowa do Gałkowa skręcasz za lasem w prawo drogą biegnącą brzegiem lasu, droga lekko potem wchodzi w las, wjeżdzasz na górkę chyba z jakimiś mogiłami czy kapliczką, następnie zjeżdzasz w miarę prosto, i jesli dobrze pojedziesz to trafisz na super widowiskowy leśny odcinek z wieloma mini zjazdo-podjazdami, mozna tam niezle grzać bo generalnie tendencja terenu jest obniżająca

Może trochę przekolorowałem, ale odcinek ten bardzo mi się spodobał :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moje ostatnie odkrycie - jadąc np szosą z Justynowa do Gałkowa skręcasz za lasem w prawo drogą biegnącą brzegiem lasu,...

Może trochę przekolorowałem, ale odcinek ten bardzo mi się spodobał :)

Tego wariantu jeszcze nie próbowałem. A gdyby nie magazyny wojskowe w lesie to i tą szosę dałoby się ominąć... :)

Ja polecam jeszcze Wiączyń. Płasko - ale lepsze to niż asfalt. Poza tym można się tamtędy przedostać w okolice Brzezin (czyli PKWŁ - cz. wschodnia, Janinów i inne perełki).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no, szeroko pojęte (tzn. od Sulejowa przez Inowłódz, Lubochnię, Spałę i Tomaszów) okolice Tomaszowa też bardzo lubię, byłem juz tam kilka razy i za kazdym razem utwierdzam się że jest tam gdzie jeździć

 

mergoos da radę ominąć szosę przechodząc przez tory kolejowe, a wjeżdżając w las koło Janówki. Tyle że tu potzreba dobrej mapy i/lub dobrej orientacji

A Wiączyń to faktycznie fajny sposób na urozmaicenie powrotu ze Wzniesień

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Hmmm...

Może odgrzeję temat...

 

Jeżdżę prawie codziennie jak tylko pogoda jest: Konstantynów, Aleksandrów, Lublinek, i okolice tychże, jak mnie ktoś wyciągnie, to również Arturówek, a do samochodu mi się rower też na ogół mieści...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Głownie jeżdżę po parku Krajobrazowym Wzniesień Łodzkich - jest sporo fajnych tras o zróżnicowanym terenie. Ostatnio przejechałam szlak czarny - ok 70km.

Jeżeli szukasz tras w innych rejonach niż PKWŁ to polecam książkę Łódź i okolice. Przewodnik rowerowy.

http://merlin.pl/Lodz-i-okolice-Przewodnik-rowerowy_David-Lasocinski-Piotr-Albrecht-Aleksander/browse/product/1,506012.html

Fajnie napisany, dołaczona mapki tras i porady którędy warto jechać a którędy lepiej nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...
  • 7 miesięcy temu...

Lubię też myknąć się po mieście czy obrzeżach turystycznie.

Ostatnio byłem w okolicach Neru i Lublinka. Celem podróży był cmentarz ewangelicki już niestety zapomniany. Muszę przyznać że do przejścia przez stary mostek na Nerze rower przypiąłem i dalej już na nogach. Jest to blisko mostku więc dużo nie straciłem.

Początek trasy na Dąbrowie... na DDR Piłsudskiego i tam na Retkinie... do Sanitariuszek i od d... strony :) Później do Łaskowic i Chocianowickiej... do Portu i Pabianicką na Dąbrowę :)

 

229544_214475518570979_100000255962508_790868_8069645_n.jpg

 

Krótki zapis : https://www.facebook.com/media/set/?set=a.214475221904342.57884.100000255962508&l=961b75a659

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli następne zdjęcia mają bardziej upamiętnić rower ? Pytam bo się nie znam na fotografii.

Ta linka to Paracord Neon.... ma w zamyśle świecić w nocy co cienko jej idzie. Paracord to linka amerykańskiej armii i spadochroniarzy używana też przez survivalowców w różnych sytuacjach wytrzymuje.. i takie tam inne :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...