Skocz do zawartości

[Odzież na jesień/zimę] Najtańsza sensowna kurtka na jesień


grissley

Rekomendowane odpowiedzi

Na plecach tej kurtki masz przewiewny panel. To oznacza: niezbyt dobrą oddychalność paneli membranowych i przeciąg w niższych temperaturach. Wg mnie taka kurtka kiepsko będzie spisywać się przy niższych temperaturach gdyż będzie zapewniaćstałe wietrzenie którego ktoś może nie chcieć, tak jak ja. Ta kurtka sama w sobie ma ocieplenie, więc może spełniać rolę warstwy nr 2 i 3, zależnie od osoby w mniej lub bardziej wystarczającym stopniu. Jeśli dobrze pamiętam to oddychalnośc najwyższych modeli membran Shimano były bardzo przeciętne. 

Wychodzę z założenia że wiatrówkę mogę używać w szerszym zakresie temperatur, z dociepleniem, niż kurtkę ocieplaną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jechałem ostatnio w konfiguracji - koszultka termo + jakiś darmowy badziewny polar + wiatrówka za 50zł z Decathlonu.
Sprawdzało się super, ruszałem przy 16 stopniach, kończyłem trasę przy 10. Do tego okropny wiatr.

Pod pachami zapocone, ale reszta sucha. Rowerzysta nie zmarzł :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jechałem ostatnio w konfiguracji - koszultka termo + jakiś darmowy badziewny polar + wiatrówka za 50zł z Decathlonu.

Sprawdzało się super, ruszałem przy 16 stopniach.

Pod pachami zapocone, ale reszta sucha. 

 

Przy 16 stopniach koszulka termo, polar i wiatrówka?

Dziwne, że się nie rozpuściłeś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jechałem ostatnio w konfiguracji - koszultka termo + jakiś darmowy badziewny polar + wiatrówka za 50zł z Decathlonu.

Sprawdzało się super, ruszałem przy 16 stopniach, kończyłem trasę przy 10. Do tego okropny wiatr.

Pod pachami zapocone, ale reszta sucha. Rowerzysta nie zmarzł :)

To termo z jakiego materiału było? Jeśli z wełny merino to jaka gramatura?

 

Wysłane z mojego SM-N930F

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...