Skocz do zawartości

[Zegarki], które posiadacie lub chcielibyście mieć.


GZA20

Rekomendowane odpowiedzi

No wbrew pozorom pasek jest zdecydowanie droższy od szkiełka o ile to szkiełko nie jest z szafiru..tym bardziej jeśli jest zrobiony w miare z dobrych materiałów...no i trzeba pamiętać że jesli chce się kupić orginalny pasek do danego zegarka to zawsze spooro się wyda ;) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też nie znam zegarka, który by się nie rysował, albo nie brudził ( paski parciane ). Nawet mój Swatch za tyle forsy się rysuje. A te szkiełka wcale takie aż cudowne nie są ..... I tak jak czymś ostrzejszym dotkniesz - to potrafi nawet kawałek tego szkiełka odpaść, albo zrobi się wyrwa. Kiedyś wjeżdzałem na moim starym cudownym Romecie Kadecie M-780 do garażu ( klasyk - nie długo będe go restaurował ) i w pewnym momencie podjeżdzająć na podjeżdzie do tego garażu za szybko puściłem sprżegło i silnik zgasł. Byłem już za drzwiami i nawet dobrze się nie oglądnęłem - a sunąłem już do tyłu .... I tak niestety ręką otarłem o ścianę i porysowałem sobie mój komunijny Casio .... Zdarza się jednym słowem ..... Pozdrawiam !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Ja na ręku od 2 lat noszę Casio DB-36 i spisuje się całkiem nieźle. Ostatnio jak mi się pasek przerwał to byłem zmuszony korzystać z zegarka w telefonie, strasznie niewygodne rozwiązanie za każdym razem przy sprawdzaniu godziny trzeba sięgać po telefon i wyjmować go z kieszeni. Raczej jestem zwolennikiem noszenia zegarka na ręku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nie mam na ręku zegarka to jakoś dziwnie się czuję :) A mam ich kilka. Obecnie prawie non stop noszę tytanową Certinę DS (taka ładna mała damska z ciemnym cyferblatem). A w domku mam jeszcze jakiegos starego Roamera oraz 3 Casio Baby-G (jeden cały błękitny, drugi biało-zielony, trzeci czarny) oraz Casio G-Shock Save Whale & Dolphins Conference edition. Aha, jeszcze by się gdzieś w szufladzie znalazły jakieś stare Swatche (chyba 2 lub 3 miałam). Aaa... i jeszcze mam zegarek w pulsometrze :) Taką manię zegarkową mam chyba po ojcu, bo on to już chyba bije rekordy co do ilości zegarków i ciągle mu się jakieś nowe podobają ;P

 

Pozdr

Patrycja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:confused:...zaplaciłbyś jakieś 20 zł :D . Z czego cena szkiełka to 1,50 zł :) . No chyba że to szkiełko zbrojone to już 2 zł. Także warto wymienić. No chyba że to jest jakiś zegarek którego nie produkują to na zamówienie się robi..a wtedy się płaci słono...ewentulanie możesz kupić płyn do polerowania szkiełek. Kosztuje to 18 zł. :D

 

Byłem u zegarmistrza i stwierdził, że nie da się w tym zegarku wymienić szkiełka. Powiedział, że trzeba by całą kopertę wymienić. Pozostaje mi jedynie kupić ten płyn do polerowania szkiełka, o którym pisałeś. Zresztą już trochę poczyściłem to szkiełko i część tej rysy okazało się farbą z futryny, z którą miałem kontakt :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja od 5 lat noszę wyłącznie mojego starego kochanego Citizena

img0091jz4.th.jpg

Fakt mam zegarek w komórce ale moim zdaniem zegarek to taki dodatek - gadget który pasuje facetowi. Szczerze mówiąc bez zegarka źle się czuję, to jakby taki dodatek bez którego nigdzie się nie ruszam i jakby uzupełnienie całego stroju :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mimo ze mam dobry zegarek (fotki pare postow wyzej) to nadal lubie na nie popatrzec np. w sklepie czy w necie :>

 

z tanszych bardzo przypadl mi do gustu Casio G-8000

 

casiogshockwatchg80003verlargevn3.th.jpg

01015511is8.th.jpg

g80003v2le9.th.jpg

 

fajny taki military style :twisted:

 

a z drozszych to zegarki firmy Nixon (chyba nie dostepne w Polsce):

 

http://www.nixonnow.com/mens-watches

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • Mod Team

Pytanko mam do obeznanych w zegarkach. Otóż musiałem kupić pasek do swojego Casio. Zegramistrz miał jakiś pasek Casio za 20zł (stosunkowo tanio bo w oryginalnie pasek do mojego kosztuje 35zł), ale powiedział że on nie będzie pasował. Próbowałem się dowiedzieć dlaczego, ale pan nie był zbyt rozmowny i mruknął tylko coś o innym mocowaniu. Czym to się może różnić? W końcu kupiłem jakiś pasek za 4zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym paskiem to bardzo mozliwe. Orginalne paski do okreslonych modeli zegarków różnią się końcówką paska jak i szerokoscią. Takze moze tamten by wszedł ale źle by to wyglądało.

Ale tak czy siak nie opłaca się kupować orginalnego paska bo zapłaci się 4 razy tyle ile jest on naprawde wart. Warto kupić taki pasek materiałówy z rzepem http://allegro.pl/item134446534_pasek_do_z...mex_tanio_.html

Albo branzolete która jest w zasadzie nie do zdarcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Ja mam g-shock/a już 3rok i świetnie się sprawdza.

 

Casio-G-2900F-1VER.jpg

 

 

Raz go zostawiłem w deszczowy dzień na jakiś polach. Przypomniałem sobie wieczorem, że nie mam zegarka i na drugą dobę wróciłem po niego. Zegarek odpoczywał w błocie cały i zdrowy :wub:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja od jakiegoś czasu mam nowy zegarek ale traktuje go raczej przejściowo. Aktualnie mam ważniejsze wydatki (rowerowe) a nie chcę rodziców naciągać skoro ten działa dobrze :wub:

 

Casio AW-81 (mój ma szarą tarcze) mam do niego również brasoletę ale noszę na pasku :)

 

15916.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...