Skocz do zawartości

[Magura MT2] słaba siła hamowania a w zasadzie brak


qb41

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Dostałem do przeglądu rower znajomego z w/w hamulcami, rower nowy był nim dosłownie 2 razy w parku.

Hamulce, zarówno przód jak i tył nie hamują praktycznie wcale. Próbowałem czyścić tarcze benzyną, przetarłem klocki papierem i nic.

Przód mógł być zalany więc liczę się, że tutaj klocki do wymiany ale tył? I problem nie jest w zasadzie, że hamują słabo tylko w ogóle.

Czy wymiana na nowe klocki metaliczne coś da ? ewentualnie proszę o poradę jakie klocki kupić? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kloski są zachlapane czym tłustym. Wystarczy przypadkowo psiknąć np. Brunoksem na golenie amora, kropla spłynie na klocki i efekt jest jak opisany. Rada? Weź i solidnie zahamuj - piszę tu o solidnym, kilkusetmetrowym zjeździe, może będzie to trzeba zrobić kilka razy. Troche pośmierdzi palonym olejem, ale hamulce zaczną łapać.

Edytowane przez gocu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawia mnie tylko czy jest to możliwe przy w zasadzie nowych hamulcach? Czytałem, że właśnie z "tym" modelem były problemy ale kurde nie myślałem, że hamulec "takiej" firmy jak Magura będzie gorszy od podstawowego shimano. Dodatkowo jest zamontowany w cube AMS 150 masakra jakaś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiesz gdzie leży problem a już wydajesz "wyrok". Równie dobrze "ciapowaty" znajomy mógł upaprać całe tarcze smarem czy innym tłuszczem.

 

Jak myłeś tarcze, to na ręczniku zostawał czarny ślad czy był czysty?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wydaję żadnego wyroku, wyluzuj trochę. Napisałem, że przód może być zalany ale problem dotyczy zarówno przodu jak i tyłu a tył nie był zalany niczym a mimo to hamuje gorzej niż v-brake. Napisałem - spróbuje wyczyścić i zobaczę czy to coś da. 

A tarcze po wytarciu nie zostawiły żadnego syfu na ścierce.

Edytowane przez qb41
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem wyluzowany, na spokojnie, raczej chodziło mi że najpierw trzeba dokładnie sprawdzić  :thumbsup:

 

Ręcznik czysty? To już nieco problem, gdyby tarcza była czymś zalana to by się brud kleił. 

 

A klocki jakie? Żywica?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tarcze porządnie wyszorować izopropanolem, klocki przeleciec 200etką papierem ściernym na tarczy na szlifierce lub wkrętarce.

Musi się polepszyć, a czy zabieg będzie wystarczający to sam ocenisz. Jak będzie poprawa to jest to dobry kierunek i pełna moc uzyskasz na nowych klockach i bardzo dobrze umytych tarczach płynem do odtłuszczania hamulców.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobione w zasadzie wszystko co proponowaliście ale poprawy brak. Muszę jeszcze faktycznie porządny ale bezpieczny zjazd zaliczyć bo wszystko wygląda jak fabryczne. Klocki - żywica. Hamulce nie zapowietrzone, klamki działają idealnie, klocki pracują równo, tarcze czyściutkie. Jeśli zagrzanie nic nie da to zostanie mi wymiana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze nie wiem w czym ma pomóc zjazd jak po czyszczeniu i wypalaniu klocków poprawy nie ma  :thumbsup:

 

 W niczym. Tyle że zjazd trzeba było zrobić najpierw, nie kosztuje ani pieniędzy ani pracy. A potem się - jeśli nie pomoże - bawić innymi metodami. No ale jak ktoś woli od d... strony...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 W niczym. Tyle że zjazd trzeba było zrobić najpierw, nie kosztuje ani pieniędzy ani pracy. A potem się - jeśli nie pomoże - bawić innymi metodami. No ale jak ktoś woli od d... strony...

 

Jasne, tylko nie wziąłeś jednej dość mało istotnej rzeczy pod uwagę... bezpieczeństwo. Ja na takich hamulcach bym nie wyjechał na płaski teren, a Ty piszesz o zjazdach. Można znać trasę na pamięć a trafi się jakaś sytuacja "losowa" i wtedy zaczyna się problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...