Skocz do zawartości

[Wycieczka] Moje pierwsze 100 km.


DawidK

Rekomendowane odpowiedzi

Witam nie wiem czy to dobrze napisany temat i  w odpowiednim dziale, jak coś proszę o przeniesienie. Innego pasującego nie znalazłem. Udało m się się jestem dumny, z siebie, że niepełnosprawny dał radę. Warto mieć marzenia, pasje. Stawiać sobie w nich cele, takie realne możliwe do spełnienia i je realizować. Warto się nie poddawać i dążyć do spełniania swoich marzeń i tego co się kocha. Kocham sport, jest ważny w moim życiu. Pomaga mi w rehabilitacji, jest moją pasją i łatwiej mi sobie radzić z niepełnosprawnością. I wczoraj spełniłem jedno, że swoich sportowych marzeń i celów. Pierwszy raz przejechałem, rowerem 100 km. A dokładnie :110,37 km. w czasie: 8.05.15 i średnia prędkość:14.12 km/h. Link do relacji na moim profilu: https://www.facebook.com/dawid.kupiec.54/posts/1145617738846240 .

Edytowane przez DawidK
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak daje dużo radości. Oprócz roweru biegam też. I jeżdżę z fundacji dla niepełnosprawnych na zawody sportowe, z których mam dużo medali. Oprócz sportu  ważne dla mnie są też takie pasje jak: Malowanie akwarela, pisanie wierszy śpiewanie, modelarstwo, mam też akwarium i akwaterrarium, lubię tez gotować. Każda pasja coś wartościowego wnosi do mojego życia, a każdy sukces motywuje do kolejnych działań. Chcę też tym zmieniać nastawienie ludzi do niepełnosprawnych. Dziękuje za pozytywne komentarze.  :thumbsup:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jamjest44i4 niepełnosprawność mam taką: uszkodzony wzrok, słuch. Trochę umysłowo coś tam fale z jednej półkuli do drugiej prawidłowo nie przechodzą. Głownie objawia się to osłabieniem matematycznym, odstaje od ludzi według badań Psychologa. Mam trochę krzywy kręgosłup. I jak to można nazwać niepełnosprawnością słaby fizycznie siłowo. Zawsze od dziecka odstawałem od rówieśników, byli lepsi sportowo, sprawniejsi i mieli więcej siły. Tak to u mnie wygląda. Od dziecka kocham sport poza grą w szkole czy kolegami nie uprawiałem sportu. Po skończeniu szkoły też nie. Brakowało mi tego. Dopiero jak na fundacje dla niepełnosprawnych poszedłem, Pani rehabilitantka zaczęła nas trenować i brać na pierwsze zawody, Jak przyszły sukcesy medale sportowe itp. Postanowiłem zrobić coś dla siebie uwierzyłem w siebie i zacząłem ćwiczyć w domu biegać i rowerem jeździć. I tak w bieganiu doszedłem do 10 km. rowerem jak wyżej pisałem. Oprócz sportu mam wiele innych pasji i odnoszę w nich sukcesy mam medale sportowe, muzycznie, plastycznie i literackie, mam sukcesy wyróżnienia publikacje w prasie. Największy nasz sukces to, że nasza fundacja robiła szopkę Krakowską. I prezes zdecydował, że na zaproszenie prezydenta Komorowskiego szopka będzie prezentem i my jako autorzy reprezentowaliśmy cała fundacje na Polskę i byliśmy w pałacu prezydenckim. A tak interesuje się jeszcze akwarystyką i terrarystyką i artykuł o moim akwaterrarium z żółwiami, znalazł się w profesjonalnej gazecie Zeszyty Terrarystyczne. I jeszcze jeden artykuł o mnie znalazł się  w Magazynie Akwarium.Nie zamykam się też w domu i zapisałem, się do klubu biegowego w Oświęcimiu zadyszka. A z fundacji z zawodów dla niepełnosprawnych mam gdzieś 20 medali i kilka biegowych za udział. Lubię też gotować.Aktualnie jednym z moich marzeń to, walczę z akceptacją szanowaniem niepełnosprawnych. Chciałbym moimi pasjami też się do tego przyczynić, pokazać, że niepełnosprawni też potrafią, że się nie poddają itp. A tak prywatnie chciałbym się poczuć facetem, być kimś by jakaś dziewczyna we mnie dostrzegła faceta nie tylko niepełnosprawnego i nie skreśliła za to. Tak to u mnie wygląda moja historia w  skrócie  :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Najważniejsze że nie siedzisz w domu i to jest dobre i zdrowe

Wczoraj mój syn miał krakse na rowerze ogólne potluczenia pachwiny i rozcienta górna część uda na około 10 cm ma 5 szwów był w nocy na obserwacji w szpitalu

Dziś już w domu i leży na łóżku i mówi kurde taka piękna pogoda a ja w domu ;-)

Ma chlopak zapał

Naprawdę życzę sukcesów i fajnie ze robisz to co lubisz bo to jest najazniejsze

 

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...