Skocz do zawartości

[Magura MT5] vs XT - Opinie


Juro

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

 

Zamierzam zmienić hamulce i biorę pod uwagę Magury MT5 lub XT M8000 ew. T785. Mają zbliżoną wagę, magura zdecydowanie lepsza siłę hamowania (najważniejszy wskaźnik), tak samo z wytrzymałością. Na korzyść XT przemawia dostępność, cena, serwis. Reszta to szczegóły.

 

Ktoś z was używał hamulców Magury MT5/MT7 - jakie opinie. 

Jest dużo negatywów co do MT2/MT4 że się pocą, są wycieki itp. jak to się ma do MT5?

 

Są jakieś przeciwwskazania do łączenia ich z tarczami shimanowskimi? Dedykowane dla Magury są 2,0 a do XT 1,75.

Tutaj pojawia się problem bo mam centerlocka a magura chyba takich nie robi. 

 

Problem jest też waga bikera ;P

 

Juro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • Mod Team

 

 

Jest dużo negatywów co do MT2/MT4 że się pocą, są wycieki itp. jak to się ma do MT5?

Serio ? Ja na 2 lata widziałem cieknący raz ... i to z pod śruby odpowietrznika a sprzedajemy rowery z magurami wiec mamy ich sporo. Magury sa niemal niezniszczalne, pomijając głupotę wizytownika, ciężko je zajeździć. MT5 to potęga na tarczy 160, juz po kilkunastu metrach tyl podnosi a co jak sie kupi porządne klocki i lepsze tarcze ?

 

XT był dobrym hamulcem kiedyś, teraz sa takie se. Nie mowie ze zle hamuja bo są bardzo dobre, jednak jakość wykonania jest za magura. 

 

 

 

Są jakieś przeciwwskazania do łączenia ich z tarczami shimanowskimi?

Nawet bym zalecał tak zrobić, magura + tarcza XT= +15 do mocy :D

 

 Lepiej późno niż później :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W nowym rowerze Focus, hamulec MT2 padł po 300 kilometrach. Przedstawiciel Focusa na Polskę powiedzial, że mają bardzo dużą ilośc reklamacji

tego modelu Magury. Hamulec odesłałem i przysłali nowy, ale juz  nie ryzykowałem i kupiłem XT. Z Shimano przejechalem 9500 km -także zimą w mocno

minusowych temperaturach- i nie mialem najmniejszych problemów. 

Było to 2 czy3 lata temu. 

Potem całkowicie przerzuciłem się na rower szosowy.

Edytowane przez Darek14
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

No widzisz, u nas nie ma żadnych reklamacji Magury, nie padają, zapowietrzają się często - wynika to z konstrukcji i dotyczy tylko tylnych. Tu natomiast kisną shimano, sam mam obecnie na półce skiśnięty m985 od tobo, i 2 kolejne w jego rowerze, który pożyczyłem, kur ... nie da sie tym hamować nawet.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...