Skocz do zawartości

[Planet X/On-One/Inne w UK] Wspólne Zagraniczne Zakupy Cykliczne


kazafaza

Rekomendowane odpowiedzi

Ja używam karty wirtualnej (większość banków taką oferuje) lub konta walutowego w Aliorze.

W przypadku karty wirtualnej ING i transakcji za 5000 pln, koszty wyniosły 45 zł.

 

Poczytaj też temat gościa, który się naciął:

https://www.forumrowerowe.org/topic/212885-wiggle-ostroznie-z-platnosciami-przez-karte/

Edytowane przez c1ach
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

 

 

TransferWise.

 

W kupnie bezpośrednim z PX raczej nie do zrobienia. Trzeba posrednika który przyjmie pieniądz u siebie i zapłaci lokalną kartą lub PayPal'em.

 

Nigdy nie słyszałem, aby PX przyjmowało opłaty w postaci przelewów...

Z resztą w dziale How to Pay stoi:

 

 

 

  • Payment Information - select to pay by credit card or Paypal. You may then enter your payment details

 

Czyli nie...

 

Szacunek...

I.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

PayPal jest szybki i bezpieczny ale za wygodę kazuje sobie dość słono płacić. W przypadku małych kwot nie robi to większej róźnicy, ale jak ktoś zamierza się na cos grubszego i na dodatek każdą złotówkę ogląda 2 razy przed wydaniem warto rozpatrzeć alternatywne drogi.

 

Szacunek...

I.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do kogo pisać? Ivana, kazafazy, czy jeszcze kogoś innego ?

Tak w ogóle, to sugerowałbym posprzątanie tematu, bo jest 29 stron i ciężko znaleźć informacje.
Pierwszy post w temacie z października 2015 a zasady mogły się pozmieniać.
Może oddzielny temat na każdorazową wspólną paczkę ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zasady się nie zmieniły przez cały temat. 

 

Zamówienie wspólne w UK -> przerzut do PL -> dystrybucja krajowa. 

 

Zajmuje się tym zazwyczaj Ivan chyba że sytuacja wymaga zastępstwa. Do paczki wchodzą albo rzeczy z PlanetX albo z innych sklepów ale to do ustalenia prywatnie. 

 

I tak, jak chcesz się dołączyć pisz do Ivana

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

 

 

Paczucha z tego co wiem poleci w marcu więc jest trochę czasu na zebranie zamówień. 

 

Człowiek nie zagląda na FR przez kilka godzin i bagle się dowiaduje, że wszystko już zaklepane :P

 

Paczka będzie jak się zbierze kilku chętnych i trochę dobra. Kiedy? Nie mam pojęcia, tymbardziej, że natenczas nikt specjalnie nie wyrażał zainteresowania...

 

Szacunek...

I.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Kłaniam,

 

Jest OK :D

 

Nie wykluczone, że w połowie lutego dałoby się coś wypchnąc, dużo zależy od tego czy Taki Jeden kupi ramę, czy też da sobie natenczas siana.

 

Wtedy to już by było paczka na 3 czyli zaczyna to-to mieć sens. Bo na dwóch to tak trochę bezsera, no chyba, że jest ciśnienie...

 

Szacunek...

I.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Kłaniam,

 

Zamówienia są ongoing. Jak sie uzbiera przynajmniej 3-4 zakupionych paczka wychodzi. Także nie ma co się czaić, bo ceny w PX jak wiemy są ekhemm... płynne i zmienne. Jak się trafi dobra okazja, sugeruję zanabywać, a jak się zbierze ekipa to będziemy wysyłać.

 

Szacunek...

I.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Ci Ivanie za przyzwolenie  :thumbsup: .

Dodałem informację ( tylko jedną ) wedle wskazówek, a tak na serio czytam i podglądam Was od czasu do czasu. W miejscu gdzie bywam często zaczęły ostatnio znikać posty - w tym jeden temat , który bardzo mnie interesował stracił zupełnie sens. Szukając tutaj podobnego zagadnienia trafiłem na ten wątek :

https://www.forumrowerowe.org/topic/209630-naped-1x10-czy-2x10-w-gravelu-ktory-wybrac/ , a ponieważ dysponuję na miejscu apex'em double tab 1x10 zaproponowałem Mike'owi przymiarkę. Po spotkaniu umówiliśmy się, że to On popilotuje sprawę zakupów - tak będzie według mnie - prościej i przyjemniej dla wszystkich. Pomimo tego, że nie zanosi się na to iż będę dużo tutaj pisał, a tylko dalej "trochę" czytał, to chciałbym móc korzystać ( troche jak pasożyt ) z dobrodziejstw oferowanych przez szacowne grono.

Jeszcze raz dziękuje  :thanks:  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...