Skocz do zawartości

[program do tras] - Coś polecacie w offline?


Bluepower

Rekomendowane odpowiedzi

Szukam programu na adroida który działał by w trybie offline. Mam telefon obsługujący GPS-a i GLOONAS a szukam programu który działał by offline i pokazywał mi gdzie jestem na swojej trasie, czy dobrze jadę itp.

Mam endomondo ale jakoś często gubi mi sygnał w najmniej odpowiednim momencie (dostraja się czy cuś). Miałem mapy google, sygnału nie gubił ale... jakoś nie dla mnie to cuś. Może to być coś płatnego (bez miesięcznego abonamentu) co w trybie offline pokazywało by mi właśnie gdzie jestem a może i w przyszłości pas napiersiowy (zwał jak zwał) który by obsługiwał program. Aktualnie mam zegarek z paskiem i bdb działa lecz kto wie...

 

Głównie chodzi mi o to aby dobrze pokazywał moją trasę zaplanowaną i mnie informował (np. dźwiękiem) jak zboczę z kursu a teksty typu "skręć w prawo za 100 metrów" są mi zbędne.

 

Jeśli zły dział proszę o przeniesienie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Ja ze starszym Androidem używam OruxMaps:

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.orux.oruxmaps&hl=pl

Mapy tworzysz sobie w Mobile Atlas Creator, wiec wybór map jest ogromny.

 

Masz alerty przy zboczeniu z trasy, rejestrowanie ścieżki, miliony statystyk i ogromne opcje personalizacji.

Nie ma typowej nawigacji (czyli to co piszesz o komunikatach głosowych), wiec chyba się sprawdzi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam, tylko Locus, najlepiej w wersji pro.

Z poniższego linka można ściągnąć darmową mapę offline Polski, często aktualizowaną. Mapa jest podobna do tych z urządzeń Garmina. Wystarczy wrzucić w folder z mapami Locus na telefonie.

Jesli chodzi o informowanie o zboczeniu z trasy to nie wiem jak Locus, ale na pewno takie coś ma profesjonalna nawigacja rowerowa, np Mio Cyclo 200, w tej chwili w dobrej cenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli chodzi o informowanie o zboczeniu z trasy to nie wiem jak Locus

 

Pełna konfigurowalność alertów przy jeździe po śladzie. A po zainstalowaniu modułu BRouter działa również jako nawigacja.

Szata graficzna Locusa może odstraszyć na początku, ale po bliższym zapoznaniu mnie urzekł  :laugh:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OsmAnd~ z fDroida. Planowanie tras przez Google maps albo lepiej przez http://openrouteservice.org/ lub sama aplikacje. Mapy offline za free. Uzywam od jakiegos czasu i uwazam ze jest ekstra.

 

Sent from my D6503 using Tapatalk

Też używam od paru lat OsmAnda. Super na wycieczki piesze i rowerowe. Mapy wielopoziomowe więc można dograć poziom ze ścieżkami czy szlakami lub stworzyć własne w OSM.

 

Wysłane z mojego D5503 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam Locusa. Ustawia się odległość przy jakiej ma informować o zboczeniu z trasy i czy ma piszczeć, gadać, wibrować... :)

 

Mam przy okazji pytanie, czym przygotowujecie ślady ? 

Poszukuję programu na PC w którym można wyklikać ślad, trasę i waypointy na podkładzie z własnych map turystycznych oraz OSM i OCM.

Obecnie używam GPS Track Editor, ale obsługuje tylko ślad bez waypointów i nie obsługuje map turystycznych.  

Znacie coś ciekawego i niezbyt drogiego (a najlepiej darmowego) ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam Locusa. Ustawia się odległość przy jakiej ma informować o zboczeniu z trasy i czy ma piszczeć, gadać, wibrować... :)

 

Mam przy okazji pytanie, czym przygotowujecie ślady ?

Poszukuję programu na PC w którym można wyklikać ślad, trasę i waypointy na podkładzie z własnych map turystycznych oraz OSM i OCM.

Obecnie używam GPS Track Editor, ale obsługuje tylko ślad bez waypointów i nie obsługuje map turystycznych.

Znacie coś ciekawego i niezbyt drogiego (a najlepiej darmowego) ?

http://openrouteservice.org/

Ale to jest tylko w wersji online.

 

Sent from my D6503 using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam Locus. Ja rysuje mapę na bikemap.net potem zapisuje ją i wczytuje do Locusa. Jak jadę to mam uruchomionego Locus i runtastic (w tle). Locus fajnie prowadzi. Telefon mam w kieszeni a pani do ucha bardzo precyzyjnie informuje gdzie mam skręcić.

 

Wysłane z mojego SM-N9005 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...