Skocz do zawartości

[Wyprawa] Szwecja - zachodnie wybrzeże


Rekomendowane odpowiedzi

Przymierzam się do wyprawy wzdłuż zachodniego wybrzeża Szwecji, a ściślej mówiąc z Trelleborga do Stromstad lub Oslo.

 

Opcja Stromstad zakłada przeprawę promową Stromstad - Sandefjord, skąd odlatują samoloty do Gdańska

Opcja  Oslo to trochę dodatkowych kilometrów na rowerze i zwiedzanie Oslo oraz przejazd rowerami do Sandefjord na samolot do Gdańska. Ostatecznego wyboru można dokonać podczas wyprawy, w zależności jak będzie szło. Myślę ze promu Stromstad-Sandefjord nie trzeba rezerwować ze specjalnym wyprzedzeniem.

 

Przebieg trasy mniej więcej taki: https://goo.gl/maps/G73J1Hqtc8y

Dystans łączny: ok. 800 km

Przebiegi dzienne: 80-120 km

Noclegi: w namiotach na dziko lub na polach kempingowych

 

Co ciekawego na trasie:

Malmo, Lund, Helsingborg, Varberg, Goteborg, Marstrand, Lysekill i wiele innych. Nie nastawiam się na chodzenie po muzeach. Co do większych miast wedle uznania, ja bym zajechał ale nie koniecznie, kwestia dogadania. Mi najbardziej pasuje jazda po wyspach Tjorn, Orust i całym tym archipelagu i tam koniecznie chciałbym zajechać.

 

Koszty podstawowe:

1. Prom TT-Line Świnoujście - Trelleborg ok. 150 zł bez kajuty lub ok. 300 zł z kajutą

2. Samolot WizzAir Oslo - Gdańsk - tu kwestia kiedy się zarezerwuje, zakładam że skoro to wizzAir to nie są to jakieś ogromne koszty

3. Noclegi na kempingach - myślę że coś między 100 - 150kr/noc trzeba liczyć (ok. 50-75zł)

4. Prom Stromstad - Sandefjord - ok 10 euro

6. Promy między wyspami - raczej groszowa sprawa, do sprawdzenia niektóre być może bezpłatnie.

 

Ktoś chętny?

 

 

 


EDIT:

 

Planowany termin wyjazdu: przełom lipca i sierpnia

Czas trwania: 8-10 dni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...