Skocz do zawartości

[suport] Nowy Kross, problem z napedem


Liter

Rekomendowane odpowiedzi

Bo skuwać też trzeba umieć :) ...

 

Prawdopodobnie przy zakładaniu łańcucha za mocno go skuli. Szkoda, że to mobilne pogotowie jest ehem... Ja poproszę o dychę od forumowej rady w takim razie :P ...

Rada jest taka: dobra praska do łańcucha z regulacją podparcia i można to ogniwo doprowadzić do używalności, robiąc mu prawidłowy luz. Może pan pogotowie ma, i może umie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, a więc sprawa wygląda tak - wczoraj na wieczór potraktowałem zębatki, cały łańcuch a w szczególności to feralne miejsce WD 40 i zostawiłem na noc. Dzisiaj rano przejechałem ok.20 km i łańcuch przeskoczył mi raptem 2 czy 3 razy, a więc jest zdecydowanie lepiej :) Do poniedziałku jakoś da radę ;) , a po weekendzie myślę żeby wszystko dokładnie oczyścić, kupić jakiś dobry smar (polecacie może jakiś ?) i zrobić to porządnie tzn. nasmarować i "rozszerzyć" to ogniwo :) Dziękuję za wszelką pomoc i udanego weekendu na dwóch kółkach życzę !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

 

 

. nasmarować i "rozszerzyć" to ogniwo
Kup spinkę i załóż w miejsce felernego ogniwa.

Pozbędziesz się kłopotu i zakup spinki będziesz miał z głowy. Egzorcyzmy z rozginaniem, namaczaniem itp. mogą być nieskuteczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj serwis Kross napisał do mnie info że przepraszają za zaistniałą sytuację proponują mi dostarczenie nowego łańcucha na ich koszt... Wcześniej oczywiscie opisałem im całą sytuację, oraz co było przyczyną "strzelania"... a tak wogle to mam coś pecha z tym rowerem :( dzisiaj nie wiem jakim cudem pękł mi uchwyt trzymający manetkę !!! Jak to się stało - nie wiem !!! Muszę kupić całą manetkę, czy sam uchwyt gdzieś dostanę ?

post-197112-0-53737300-1464356351_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie lejcie wd40 na kasętę, korbę czy w pobliżu innych łożysk (pedały, stery). WD40 posiada właściwości pebetrujące i rozpuszczające smary.

Drugą sprawa HG-93 tylko są warte cokolwiek jeśli są japońskie. Malezja czy cokolwiek innego często strzela w najmniej oczekiwanym momencie.

Z dobrych i przystępnych cenowo łańcuchów obecnie tylko kmc jakikolwiek x9 czy x10 (do 10 rzędowych), żadne tam sramy czy connexy. W sbike teraz dobra cena.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Sympozjum inżynierów widzę, kujawski, śrubokręty i i egzorcyzmy hehe, dobre dobre. a teraz fakty:

 

1. Fakt, trzeba umieć skuwać łańcuch.

2. Fakt, olej nie pomoże, chyba ze konsekwentnie stosowany przez najbliższe 500km, aż sie problem sam rozwiąże. No chyba ze to kujawski ;) Wtedy to jak najbardziej też nie pomoże rozwiązać problem.

3. Pchanie śrubokręta w ogniwa, nie jest rozsądne.

4. Fakt, najlepiej jest powyginać łańcuch na boki, niemal zawsze pomaga.

5. Fakt, najlepiej jest wsadzić tam spinkę.

6. Fakt, z ta manetką to tylko do kosza. Ewentualnie nitowanie.

7. Jak widać shimano tak drastycznie zwiększyło jakość swoich produktów klasy średniej niższej ( widać na załączonym obrazku), że z wrażenia wszystko pęka. Pękają tłoki w zaciskach, pękają obejmy w manetkach, odpadają dźwignie z manetek, lub tez nie chcą specjalnie pracować, przerzutki są nie regulowane, zwłaszcza co niektóre pseudo shadowy. Niemal każdy tani hamulec(taaaak dełore też sie do tego czcigodnego grona zalicza) marki znanej redakcji po zużyciu jednego kompletu klocków, jest niemal nie nadający sie do używania, bez serwisu zacisku, o ile się nie zeszczał z podziwu nad swą jakością, co im sie zdarza jeszcze w jajku, znaczy pudełku, zanim sie wyklują.

 

A no i gwóźść programu, kasety, jeszcze do nie dawna synonim trwałości, a teraz już chyba 10kaset hg41-7 i 8 wróciły na reklamacji bo 13t postanowiło oddzielić się od reszty i pójść własną droga.

 

Na pewno bym coś zdołał dopisać do listy wspaniałego producenta. Np luz w XTR po 200km. Stary XTR, jego szara eminencja docierał sie przy 5000km, a nowe łapią luzy po 200.

 

Way to go Shimano, We appreciate that.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Tak zawsze 13t pęka w pół. Czasami jej towarzyszy 11t. Szkoda, bo napęd dyna sys naprawdę fajnie pracuje i jak by miał jakość grup chociażby 760 to by był kozak, ale nie jest i już nigdy nie będzie.

 

Robi się tragedia jak monopolista zaczyna lecieć w kulki.  Bo nie ma co kupić a ceny także nie sa specjalne niskie. ciekawe jakiej jakości jest sram eagle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...