Skocz do zawartości

[podgrupa] Podbeskidzie i dawne woj. Bielskie


Marix

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Skoro mamy cały dział, do dyspozycji to proponuje podzielić nasze sprawy na tematy regionalne :P

 

Cięzko sie umawiać na jazdy itd w jednym temacie gdzie jest częstochowa i bielsko :)

 

Dlatego napisze tutaj jeszcze raz.

 

mam w tym roku 5000 km, 2,5 k przez wakacje. rekord 300 km 11 h 17 min

na prostej lubie avs ~ 30.

 

 

lubie asfalt, ale troche terenu nie zaszkodzi :)

 

Rozważę każdą propozycje jazdy :D

 

ku ścisłości chcąc stworzyć chrakterystyke obszaru, którego dotyczy ten temat podaje miejscowości będące mniej więcej na linii granicznej :)

 

Cieszyn - Zwardoń - Żywiec - Kęty (wiem, że to już małopolska, ale dalej podbeskidzie) :) - Oświęcim - Pszczyna :) no i jak ktoś się nie boi dojazdów to cała reszta również :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Skoro mamy cały dział, do dyspozycji to proponuje podzielić nasze sprawy na tematy regionalne :(

 

Cięzko sie umawiać na jazdy itd w jednym temacie gdzie jest częstochowa i bielsko :)

 

Dlatego napisze tutaj jeszcze raz.

 

mam w tym roku 5000 km, 2,5 k przez wakacje. rekord 300 km 11 h 17 min

na prostej lubie avs ~ 30.

lubie asfalt, ale troche terenu nie zaszkodzi :D

 

Rozważę każdą propozycje jazdy :D

 

ku ścisłości chcąc stworzyć chrakterystyke obszaru, którego dotyczy ten temat podaje miejscowości będące mniej więcej na linii granicznej :P

 

Cieszyn - Zwardoń - Żywiec - Kęty (wiem, że to już małopolska, ale dalej podbeskidzie) :) - Oświęcim - Pszczyna :) no i jak ktoś się nie boi dojazdów to cała reszta również :)

cze, no moze mam ze 20km do goczałkowic , ale w odpowiedzi na Twojego maila pisze o trasce Szczyrk -Zakopane. Niestety wszystko co wiem to tyle ile wyczytałem w Gazecie Wyborczej:

cyt"Wycieczkę można rozpocząć w każdym innym miejscu naszego regionu np. w Wiśle, Ustroniu czy Bielsku-Białej. Miastem gdzie drogi się zbiegają jest Żywiec, skąd przez Jeleśnię jedziemy do granicy ze Słowacją w Korbielowie.

 

Na trasie przez Słowację mijamy Oravską Polhorę, Bobrov, Lipnice. Słowacki odcinek szlaku po przejechaniu ok. 25 km kończy się na przejściu granicznym w Winarczykówce.

 

Dalej jedziemy przez Lipnicą Wielką, Jabłonkę, Czarny Dunajec, Chochołów. Szlak kończy się na Kempingu Pod Krokwią po przejechaniu 125 km."

Nie wiem jak z oznaczeniami i miałem nadzieję, że ktoś kto mieszka bliżej Szczyrku będzie mófgł powiedzieć cos więcej,kadra narciarzy zrobiłą na rowerach tą trase w 5,5 godziny z przystankami :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lol

 

Jechałem tą trasą rok temu w październiku.

tyle że nie wiem jak dokladnie prowadzila ta Twoja trasa, choć nie widze sensownego dojazdu do żywca z bb, co wiecej droga głowna jest fatalna.

 

potem pojechalem na korbielow, przejscie graniczne, potem słowacja, potem chochołów i główną do zakopca. wyszło 130 km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jestem nowym nabytkiem tego forum wiec jak cos namieszam to wyrozumialosci ;)

podpisuje sie pod beskidami - cieszyn :) jezdze od tego roku,wiec duzo to nie pokaze na biku na razie, ale sa checi ..

szukam kontaktu z bikerami wzglednie okolicznymi i przy okazji kogos co podsunie pomysl drogi Cieszyn-Skrzyczne. jak najlepiej?

aga

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam gorąco :) ja zawsze chętny do jazdy mimo ze az tak blisko siebie nie mieszkamy :)

 

dojazd na skrzyczne ktory przychodzi mi do głowy to niestety drogą do ustronia ktora strasznie zakorkowana, potem sciezka rowerowa "w góre wisły", do wisły. następnie wisła malinka, salmopol i górami na skrzyczne :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no bezposrednio to tak. i masz na mysli przejazd przez malinowska skale z salmopolu?? jechalam tam juz w tym roku (z tym ze start byl z wisly malinki) ale skonczylo sie na malinowskiej skale ze wzgledu na deszcz :)

a jest jakis lajtowy zjazd bezposrednio do szczyrku ze skrzycznego? kurde..ale polaczenia pkp szczyrk-cieszyn nie ma.... :\ a! i jak wyglada ten odcinek z malinowskiej na skrzyczne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szczerze to nie wiem, wiem że jest

lajtowy zjazd i wjazd jest od Lipowej (zupelnie na drugą strone sie zjeżdża, w strone żywca)

 

absolutnie nie zjeżdżaj do centrum szczyrku, to jest dla kolesi na DH, masakra tam jest

 

dzieki za ostrzezenie :)

a jak ty bys jechal do Zywca z Cieszyna? jakos glowna droga nie jest szczesliwa perspektywa :/ chociaz mysle ze lepiej bedzie wyjechac od salmopolu a zjechac tam na druga strone.... po dojezdzie do zywca bede padnieta :025:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tez tak mysle, mozesz wjechac z salmopolu potem zjechac do lipowej, a powrót do cieszyna to cięzka sprawa, albo do koniakowa i na kubalonke, potem z ustronia do cieszyna wiesz którą drogą... (tą 2 pasmową oczywiscie).

 

Jechałem kiedyś do cieszyna drogą totalnie boczną, bo istnieje taka, ale nie mówie nikomu o tym bo wyszło z bielska do cioeszyna 55 km :lol:

 

w każdym razie da sie jechac caly czas bocznymi do skoczowa, a potem caly czas bocznymi do cieszyna (caly czas po prawej stronie głównych dróg)

jakby ktoś byl zainteresowany to spojrze na mape i przypomne sobie miejscowości przelotowe

 

Shadow265, widze ze ktos w moim wieku ;)

mialem tez jechac dzisiaj na szyndzielnie ale jestem chory, jednak dzis juz mi ciut lepiej ale wole zeby tak zostało ;)

 

Dużo jeździsz? moze sie kiedys gdzieś przejedziemy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tez tak mysle, mozesz wjechac z salmopolu potem zjechac do lipowej, a powrót do cieszyna to cięzka sprawa, albo do koniakowa i na kubalonke, potem z ustronia do cieszyna wiesz którą drogą... (tą 2 pasmową oczywiscie).

 

Jechałem kiedyś do cieszyna drogą totalnie boczną, bo istnieje taka, ale nie mówie nikomu o tym bo wyszło z bielska do cioeszyna 55 km :lol:

 

w każdym razie da sie jechac caly czas bocznymi do skoczowa, a potem caly czas bocznymi do cieszyna (caly czas po prawej stronie głównych dróg)

jakby ktoś byl zainteresowany to spojrze na mape i przypomne sobie miejscowości przelotowe

 

 

Shadow265, widze ze ktos w moim wieku :D

mialem tez jechac dzisiaj na szyndzielnie ale jestem chory, jednak dzis juz mi ciut lepiej ale wole zeby tak

zostało :)

 

Dużo jeździsz? moze sie kiedys gdzieś przejedziemy?

 

no to musze przemyslec ta traske.jade dopiero za tydzien wiec troche czasu... poza tym sa jeszcze takie czynniki jak np pogoda i to czy zdaze zrobic cos z luzem na amorze ;) , ktore trzeba uwzglednic. droga wisla-ustron-cieszyn jest juz przeze mnie zjezdzona do znudzenia....

 

hehe tez jestem w waszym wieku :)

 

shadow wierze w ciebie.... ponoc kolejka robi to w 15 minut,to co dla bikera za problem w godzine ? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

my z kolega ze Skrzycznego zjechalismy tak: ze Skrzycznego to wiadomo jest taki sobie szlak na Hale Jaworzyne czy jak to sie tam nazywa, a potem smigalismy szlakiem spacerowym do centrum Szczyrku (po prawej od wyciagu idzie na dół taka droga wyjeżdżona), zjazd trzeba było sobie tak na oko wymierzyc bo tak w sumie to nie było oznaczenia, ale nawet niezbyt wymagający był ogólnie jechało sie po łąkach i były wyjeżdżone drogi, nawet kamieni nie było za dużo i mozna było co nieco hamulce odpuscić :)

 

a co do wyjazdu na Skrzyczne, to ja nawet bym polecił podjazd z Buczkowice, jedzie sie przez Lanckorone czerwonym szlakime, fajny podjaździk, moze i długi ale nie wymagający, dopiero końcówka trudna troche, jechałem raz od Lipowej i tez nie było źle, tylko poćzatek trudny był a końcówka zgubiłem szlak i musiałem sie wracać :(

 

a Szyndzielnia to ja nie wiem, byłem na niej w tym roku chyba z 5 razy a ani razu z niej nie zjeżdżałem, a to taki fajny zjaździk, chyba sie jutro przejade i zjade zółtym do Wapienicy :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a) aga to może sie tam razem przejedziemy? :) masz gg?

 

B) Ralf dokladnie, tez jadąc z Lipowej sie pod szczytem zgubilem i zaczalem zjezdzac na salmopol :lol: wracalem sie troche

 

c) mówisz ze jest fajny zjazd do szczyrku? no nie wiem... ja zjeżdzalem z kolesiem na DH mniej wiecej wzdluz kolejek i bardzo tego zalowalem. cholerne kamory i ostry zjazd, spore umiejetnosci byly potrzebne i dobry amor. no ale moze znasz jakas zakosiatą droge...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem za :D

 

mysle ze dałoby sie zrobić ustawke zarówno tych z bb, z pobliskich okolic jak i z dalsza :P wszyscy ci co się tu zgłosili :( można zrobić spotkanie w ustroniu, pszczynie bb, niewazne gdzie :P

 

a w miejsce docelowe okoliczna grupa pojechałaby razem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a) aga to może sie tam razem przejedziemy? <_< masz gg?

 

:D Ralf dokladnie, tez jadąc z Lipowej sie pod szczytem zgubilem i zaczalem zjezdzac na salmopol :lol: wracalem sie troche

 

c) mówisz ze jest fajny zjazd do szczyrku? no nie wiem... ja zjeżdzalem z kolesiem na DH mniej wiecej wzdluz kolejek i bardzo tego zalowalem. cholerne kamory i ostry zjazd, spore umiejetnosci byly potrzebne i dobry amor. no ale moze znasz jakas zakosiatą droge...

 

no ale to właśnie nie jest wzdłuż kolejki, trzeba jechać na tej Hali w prawo idzie na dół szlak i pisze "szlak spacerowy" tam jest w miare fajnie, końcówka asfalt a przed końcówką było troche stromo ale nie jakos bardzo mocno, ogólnie to mi sie podobał ten szlak i jesli bede jeszcze raz wyjeżdżał na Skrzyczne to chyba nim pojade, tez raz zjeżdżałem wzdłuż kolejki, ale to tylko dlatego ze burza szła i chciałem szybko zjechać i było kijowo bo pełno ludzi schodziło, były zawody DH i trzeba było co chwile sie rozglądac czy nie leci ktos z góry :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam gg :excl: poslalam ci privem numer.

1. pomysl mi sie podoba,tylko przez pare dni jeszcze odpuszczam bo choroba mnie zmogla..... :|

2. co do zjazdu to 'slyszalam' a moj amor.... hmmm hmmmm czegoz chciec od suntoura?

 

zreszta macie moje gg: 3118309

ustawke mozna zrobic:) ale obawiam sie ze nie wytrwam waszego tempa...... heh

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie o tempo chodzi :)

 

to mamy jakieś propozycje? :D:D

 

edit:

 

Gadałem z Agą na gg i propozycja jest taka żeby sie ustawić w Ustroniu np o 11 w niedziele.

 

z ludźmi z okolic bb ustawilibyśmy się np w bielsku na lotnisku

 

Cel spotkania zapoznawcze, ewentualnie połączone z krótką przejażdżką (np w strone wisły scieżką rowerową) :)

 

Kto by się pisał?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...