Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mod Team

Niby to treking, a nie MTB, ale duża rama może się okazać pewną przeszkodą dla Twojego krocza ( zakładając, że faktycznie przy wzroście 186 cm masz tylko 82 cm przekroku ).

Zanim cokolwiek kupisz, to radzę się przymierzyć i przejechać choćby kawałek.

EDIT

Jaki masz rozmiar tego Cube :icon_question:

Teoretycznie, to według wzrostu coś w okolicach 54-56 cm ( może poza Cube'em, bo on ma zawyżoną rozmiarówkę ) powinno być OK, ale jest jeszcze kwestia dość skromnego przekroku, więc przymiarki będą konieczne.

O tej 60 -tce zapomnij, chyba że jesteś masochistą...

Edytowane przez KrissDeValnor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jaki mam rozmiar roweru, nie wiem nawet gdzie ti sprawdzić :(

Ale może podam kilka wymiarów tego Kiba z allegro i mojego Cuba:

 

Od środka suportu do końca rury podsiodłowej: 60cm (mój 54)
Od środka sztycy do środka steru: 59.5cm (mój 57)
Przekrok od ziemi do górnej rury: 86cm (mój 76) - nie wiem o jaka rurę chodziło, moje 76 to wymiar od ziemi do ramy.
Od osi przedniego koła do osi tylnego: 112.5cm (mój 106)

 

W moim rowerze  siodełko ma na wysokości 99 cm od ziemi.

Najbardziej przeszkadza mi długość mojej ramy (za krótka) i pozycja siedzenie.

 

Zastanawiałem się nawet nad wymianą mostka i podniesieniem kierownicy, ale nie wiem czy przy moim rowerze nie będzie to komicznie wyglądać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No w sumie masz racje. To nie wiem jak ja sie mierzyłem  :woot:

 

Ale w sumie to w moim jest na wysokości 76 cm.

86 jest w tym z allegro.

 

Ale z tego wszystkiego zmierzyłem sie jeszcze raz. Mam 84 cm i ani jednego wiecej :)

 

No ale oczywiście 86 odpada.

Edytowane przez newcastle26
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witajcie, 

Nie chciałem zakładać nowego temat, a mam takie oto pytanie.

Jestem na kupnie roweru Merida crossway 500.

Moje pytanie jest takie, czy można tam zmieścić opony o szerokości 1,95 ?

1,6 to dla mnie za mało.

Myślałem, że rowery krosowe mają szersze koła, a nie tak wąskie. Jeszcze na asfalt może być, ale w teren to kicha na maxa.

 

Prosiłbym o odpowiedź fachowca.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Witam po raz kolejny :)

Mam do Was kolejne pytanie. Trochę nie w temacie tytułu wątku ale nie chce zaśmiecać forum.

W końcu znalazłem rower dla siebie. Nie w ciemno ale po kilku przymiarkach. I pasuje mi w nim przede wszystkim wielkość i sposób siedzenia (mój kręgosłup nie pozwala na żaden inny).

Możecie zerknąć na niego:

https://www.olx.pl/oferta/rower-bergamont-28-alu-deore-hydraulika-CID767-IDtckIr.html#d7ab298329

A teraz pytanie:

Jedną z rzeczy która mnie martwi przy tym rowerze to przednie przerzutki. Altus. Czy byłby problem przy wymianie na Deore? Czy jest wogóle sens je zmieniać. Wiem że to trochę inna klasa sprzętu, ale czy faktycznie odczuję wymianę?

I jeszcze jedno. Co sądzicie o takich hamulcach. Nie hamują tak dobrze jak V braki w moim Cubie, ale pewnie po serwisie będą (mam taka nadzieje :). Jak drogo może kosztować mnie doprowadzenie ich do porządku?

Edytowane przez newcastle26
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...