Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Noszę się z zamiarem zakupu roweru na rodzinne wycieczki.

Mam okazje (chyba okazje :)) kupić Gaianta z tytułu mojego postu. Rower jest w bardzo dobrym stanie. Przynajmniej tak wygląda :)

Niestety, nie mogę znaleźć w sieci informacji na temat tego modelu.

Czy ktoś z Was zna ten rower? Możecie coś o nim napisać?

Z tego co wiem, to rowery tej marki są dobrymi produktami, pytanie czy tylko te droższe?

Rower na osprzęcie Shimano Dore.

Bardzo dziękuje.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o faktycznie :) a myślałem ze wpisałem. Przepraszam.

Jest to Giant Lite Weight Sports. Jeśli to jest nazwa modelu wogóle , bo w sumie to nie wiem :/

przerzutki, manetki to shimano Deore.

Nic więcej nie wiem.

Koła 28.

Cena to 900 PLN

 

Jak mogę zmienić tytuł wątku?

Edytowane przez newcastle26
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wprawdzie nie poradziliscie mi nic (co zreszta nie bardzo mnie dziwi, bo nie podalem w zasadzie zadnych danych dotyczacych roweu, ale wlasciciel nic nie wie :() jesli chodzi o Gianta, to moze doradzicie mi cos na temat tego roweru:

http://allegro.pl/rower-cross-cube-sl-cross-deore-lx-tiagra-i6137381495.html

jutro mam miec o nim wiecej informacji, ale moze na podstawie aukcji cos wywnioskujecie.

troche wiecej niz zamierzalem wydac, ale moze warto dolozyc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jeszcze raz :D

ogladalem gianta. rower, jak dla mnie, mega lekki :) bardzo dobrze utrzymany. tylnie przerzutki ladnie sie zmieniaja. nie ma amortyzatora z przodu, tylko zwykle widelki. co mi nie szczegolnie bedzie doskwierac, bo jerzdze glownie sciezkami i ulicami. ma tylko jeden mankament :(

przy mocniejszym nacisnieciu na pedala spada lancuch z przedniej przerzutki. nie sprawdzilem czy z kazdej, na pewno z najwiekszej.

jakie moga byc przyczyny?

i jeszcze jedno pytanie. czy w tylnich kolach mozna zmenic srube na dluzsza? chodzi mi o mozliwosc przykrecenia gondolki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki dziku soltysie :)

przeskoczylo mi ze dwa razy i potem spadl lancuch.

a czy orientujesz sie ile taka w miare dobra zebatka kosztuje?

nie zwrocielm uwagi na dlugosc z drogiej strony. tam jest jakis motylek do zakrecania. ale chyba bylo rowno z tym motylkiem.

no nic, wrazie zakupu bede musial cos pokombinowac z ta gondolka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Biorąc pod uwagę wczesną porę ;) nie napisałem że większe prawdopodobieństwo jest po prostu naciągnięty łańcuch ;) a jak łańcuch to od razu kaseta z tyłu komplet około 100 zł. jak dalej by było nie tak to zębatki z przodu ;) poszukaj na allegro bo musisz podać model korby(o ile jest rozbieralna a raczej będzie bo masz wysoki osprzęt) ale to kilkadziesiąt zł. Nowa korba alivio 140 zł na kwadrat.

 

taki giant ? http://imged.pl/giant-lite-weight-sports-2289942.html

Edytowane przez dziksoltys
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokladnie taki. umowilem sie wczoraj ze sprzedajacym ze ma dzisiaj podjechac do serwisu i dowiedziec sie co i jak. zobaczymy.


w serwisie powiedzieli ze do wymiany lancuch i zebatka przednia. koszt 250 zl.

oczywiscie beda to robic na swoj koszt. ale ja sie zastanawiam czy nie lepiej kupic o te 250 zl taniej i juz samemu zalozyc cos porzadnego. bo podejrzewam ze zalarza wszystko co najtansze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie skomponowany rower osprzęt w miarę z tej samej półki. Nie świeci się z tyłu żadne XT co często jest spotykane. Piasty też nie są najgorsze. Przynajmniej nie pchali na siłę pseudo-amortyzatora. 

Jeżeli rower w dobrym stanie technicznym to myślę że warto go kupić chociaż ja bym się potargował o te 200 zł. Sprawdziłbym jak wszystko chodzi i czy zębatki nie są już zjechane. 

 

P.S. Na wyglądzie się nie jeździ więc ja bardziej patrzyłbym się na stan techniczny.

 

Drobna Edycja

Oglądałem tego Cuba z allegro z twoich wcześniejszych postów. Jak dla mnie po zdjęciach nie ma się do czego przyczepić.

 

Bardzo ważna sprawa. Nie podałeś swojego wzrostu ani przekroku. Wiec nie wiadomo czy rozmiar będzie ci pasował. Jak szukasz jakiegoś roweru to musisz wiedzieć jaki rozmiar mniej więcej będzie dla ciebie dobry bo tak w ciemno to może być kiepsko.

Edytowane przez 100lar3k
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cube z allegro nie jest tym samym co w ostatnim poscie.

ten z allegro od handlarza, ten drogi od jedynego wlascicela.

tu sa zdjecia: https://drive.google.com/open?id=0BwrdUjNqE2_kdU40ejhINXBvYlE

zdjecia dokladne bede mial jutro.

zastanawiam sie czy mechanizm do zmiany przerzutek tak wlasnie powinien "lezec" jak na 2 zdjeciu, czy cos jest nie tak?

wiem, wiem ze na wygladzie sie nie jezdzi, ale w sumie tez wazny :)

wzrostu mam 186 cm a przekrok to ok 80 cm.

 

 

Edytowane przez newcastle26
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak może leżeć jeśli jest na najmniejszej koronce z tyłu i z przodu. Ja tak sprawdzam u siebie długość łańcucha. Znaczy się jak jest nowy to z przody na najmniejszą zębatkę z tyłu na najmniejszą i jak jest luźny to skracam. 

Trochę krótkie girki jak na ten wzrost ja przy 187 mam 84 cm przekrok. Więc z tym przekrokiem to rama 20 cali powinna być dobra. Z takim wzrostem 20 cali też powinno być ok. Chociaż ja jak sprawdzełem to mi 21 cali też pasuje tak że tu jest na granicy jak dla mnie.

Łańcuch strasznie brudny. Myślę, że kaseta wytrzyma jeszcze jeden sezon jak będzie przeskakiwało to będziesz musiał wymienić kasetę razem z łańcuchem. Zębatki w korbie wydaje mi się, że są dobre.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zmierzylem dokladnie - 82 cm. nie wiedzialem ze 2 czy 3 cm moga byc tak istotne. chodz kobiety pewnie lepiej wiedza :D:D

 

a jaki moze byc koszt wymiany takiej kasety?

porownujac zdjecia z allegro i te z ostatnich postow mozna stwierdzic ktory wyglada lepiej?

ten z allegro ma do wymiane jedna raczke hamulca. widac ja na jednym ze zdjec.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zakup dokonany :)

cube stoi w garazu :)

jako totalny amator moge napisac jedna: ale maszyna :D:D:D

chodzi perfekcyjnie, wyglada cudownie :D:D

ciezko mi sobie wyobrazic jak jezdza rowery za pare tysiecy zloty :)


mam pytanie (wiem ze to nie ten watek, ale nie chce zasmiecac forum nowym, a po rozwiazaniu problemu temat bedzie mozna zamknac): jak jade "na luzie" i po chwili zaczynam pedalowac to mam tak ok 1/4 obrotu pedalami taki luz i dopiero po tym lancuch zaczyna ciagnac (nie wiem jak to nazwac). czy to normalne, czy moze jednak oznaka czegos niedobrego?

nie pamietam jak bylo w moim starym rowerze.

nie wiem czy dobrze zobrazowalem problem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam. Pozwolicie że odświeżę temat :)

Ze względu na kręgosłup muszę zmienić rower. Pozycja na moim nie jest dla mnie odpowiednia :( I jest niestety za mały. Szkoda, bo bardzo polubiłem mojego Cubea.

A więc zmiana.

Czy moglibyście napisać co sądzicie o takim:

 

http://allegro.pl/meski-duzy-trekking-60cm-hydraulika-full-deore-30g-i7052017336.html

 

Wymieniłbym tylko mostek na taki żebym mógł podnieść kierownice trochę wyżej.

Z góry dziękuję za podpowiedzi i sygestie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...