Skocz do zawartości

[przerzutka] jaką wybrać?


Mr0wa_1991

Rekomendowane odpowiedzi

Hejka! Znalazlem kolejny problem: prosze o polecenie mi jakis przerzutek (przod, tyl) ktore w sumie wyszlyby ok 75 zl. Tylna musiala by obslugiwac 7 rzedowe kasety. Znajomy polecal mi Shimano ACERA jednak ona jest na 8 przelozen. Mam watpliwosci czy to wszystko bedzie dobrze dzialac... Prosze o pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Acera max obsluzy 8 co nie znazy ze moze mniej , kazda przerzutka w zasadzie obsluzy 7 biegow nawet XTR ( chociaz czasem lancuch szeroki , szerzy od 9 czyli np taki pod 7,8 moze byc nieco za szeroki to jednak calosc bedzie dzialac ).

 

Wracaja do tematu Acera obluzy 7 biego. Moze do Alivio uda ci sie dozbierac ? Wtedy tyl Alivio przod tez Alivio np. 75 zl to troche malo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Jeżeli masz tak uszczuplony budżet to kup Altusa przod/tył i już. Ja mam Altusa przejechałem nim 10k km i źle nie chodzi. Także nie masz co się martwić ze wybierzesz prawię najniższą grupę Shimano. Jeżeli o nią zadbasz nie zawadzisz nigdzie to posłuży ci trochę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z obsluga nie bedzie problemu. Czy wybierzesz altusa czy acere na tyl to prawie bez roznicy,chociaz ja bym wzial Acere ,bo wg. mnie jest troche lepsza :P

A co myslisz o alivio ?? :> Bo nie rozni sie od acery cena az tak duzo a wydaje mi sie lepsza... Jesli sie myle- prosze o sprostowanie:P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hm, wg mnie jesli alivio to rocznik 2005, bo 2006 jakos mi za specjalnie nie przypadla do gustu z tymi wiekszymi kolkami..

 

alivio jest w 100% lepsza. przyklad ? moja alivka po 5 tys km, ma na wózku 7mm luzu, a kolegi acera po 500 ma 2,5cm luzu. i to nie jest podkolorywanie faktow, tylko szczera prawda.

 

uwierz nam, nie pozalujesz tego ze kupisz alivio na przod i tyl. to sa naprawde bardzo dobre przerzutki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I dobrze zrobiles. A rozni sie i to bardzo duzo. Male koleczka lepsza sprezyna i klasa wyzej ,wytrzymalsza.

 

kos co do ciebie to sie nie moge zgodzic przynajmniej w mouim wypadku. Ja mialem acere ktora przerzyla 2 wyscigi i 4,5tys km i wygladala jak nowa jeszcze sprzedalem ja za 40zl wiec ja nie moge nic zlego o niej powiedziec ,a luz miala minimalny <_<

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...