Skocz do zawartości

[7000 max] Gravel jaki/który


Rekomendowane odpowiedzi

  • Mod Team

... a konkluzja jest ciągle taka sama.

 

Numery swoje, życie swoje a wybór należy i tak do wyborcy.

 

A poważniej, jeśli autorowi zależy na przewach szosowych to cokolwiek bardziej szosowego wybierze to i tak lekko przyjdzie mu się przemęczyć w przeskokach terenowych.

 

Szacunek...

I.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podejrzewam, że ze strony autora nie było to świadome, ale chciałbym jednak stanąć w obronie Canyona Inflite.

 

mismic, jeśli odnosisz się do mojej wypowiedzi to nie musisz stawać w obronie Canyona, bo ja go nie atakuję i nie dyskryminuję. Ani ja, ani zresztą nikt inny, nie twierdzi tu, że ten rower ma bezlitosną geometrię. Jasne że są bardziej sportowe przełaje.

Jeśli razi Cię stwierdzenie o sportowej geometrii to mogę to napisać inaczej: jego geometria jest trochę mniej komfortowa od geometrii Bullsa / trochę bardziej sportowa niż w Bullsie. Jak byśmy tego nie nazwali, to dla mnie osobiście, różnica ta jest warta uwzględnienia podczas dokonywania wyboru. Natomiast co będzie lepsze dla Autora tematu i czy wspomniane różnice w ogóle robią mu jakieś różnice ;) to nie zgadniemy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dopiero do domu dotarłem po działkowo-wiosennej katowni (wertykulacja, grabienie, nawożenia itp. kto robił ten zrozumie). Ok do rzeczy. Na bieżąco śledzę temat jako że mam powiadomienia itd. Jestem niezmiernie wdzięczny za wszystkie wpisy. W miarę możliwości wyciągam jakieś tam wnioski, niczego nie ignoruje za co powtarzam, wdzięczność i szacunek Panowie wam wszystkim. Z tego co zauważyłem kilkukrotnie odwołujecie się do pojęć "co autor chce, wolałby itd.". Jest to w pełni zrozumiałe aczkolwiek z mojej strony nie jest takie proste z jednej krytycznej przyczyny tj. braku doświadczenia w jeździe na taką czy innym rowerze. Ja rozumiem że ten wątek i zawarta w nim wiedza ma charakter czysto akademicki jednak dla mnie stanowi bardzo dużą wartość informacyjną. Czytam z uwagą podawane informacje i jedynie mogę powiedzieć, że o ile wygląda to prosto na papierze to ja nie wiem czy te 2 czy 5 czy więcej centymetrów tu czy tam robią aż tak odczuwalną różnice na rowerze. Co ja mogę powiedzieć, powtórzę jeździłem w zeszłym roku w lato po 50km wycieczki na starym 25 letnim stalowym mtb authora i nie narzekał na jakieś bóle. Opony tylko zmieniłem na węższe takie 33mm bodajże bo po asfsltach głównie jeździłem. Tam mam przerzutkę 3x tourney z przodu i 7x Claris chyba z tyłu także wierzcie mi czegokolwiek nie kupię to będzie kosmos w porównaniu z tym z czym miałem dotychczas kontakt. Oczywiście nie szukam czegoś ala damka jak to czasem widzę Panie na mieście jak by kij od szczotki połknęły ale też nie chcę jeździć pochylony jakbym miał w jakimś wyścigu startować.

 

Wysłane z mojego SM-N9005 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 cm nie robi "odczuwalnej różnicy", 5 cm to jest przepaść.

To było tak dla przykładu akurat, domyślam się że 5 to bardzo dużo ale 1,2,3 cm czy 0,/5,1,2 stopnia przy jakimś tam kącie... Tak czy inaczej dzięki bo to też jakaś informacja.

 

Wysłane z mojego SM-N9005 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

 

 

Co ja mogę powiedzieć, powtórzę jeździłem w zeszłym roku w lato po 50km wycieczki na starym 25 letnim stalowym mtb authora i nie narzekał na jakieś bóle.

 

To akurat nieczego nie wnosi.

 

Bo raz, przebieg 50km na szosie to rozgrzewka, a dwa przyrównywanie emtebecznej pozycji do szosowej, szczególnie przy przejściu na jagnięcinę - czytaj "baranka" - to zupełnie inne doświadczenie jazdy.

 

Nie gorsze, nie lepsze ale inne...

 

Przy kompletnym braku doswiadzcenia i tak duzych rozterkach sugerowałbym... dać siana z wywalaniem 7 klocków na sprzęta.

 

Nie zupełnie, ale tymczasowo.

 

Poszukać zasię starszej szoski za 1-1.5 kilograma złotówek - zazwyczaj mieszczą się do nich opony 30 lub nawet 32c i to nie łyse - pojeździć wiosnę, zobaczyc czym to się je, przestawic sie na inna pozycje i system jazdy i jak sie spodoba wtedy zainwestować adekwatnie...

 

Szacunek...

I.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podepnę się pod temat

 

co sądzicie i czy warto zakupic

 

FOCUS MARES CX  ten model za 9000

http://www.focus-bikes.com/us/en/bikes/2016/cyclocross/mares-cx/mares-cx-disc-105.html

 

pozdrawiam

ładne

oponki - kurcze -  dlaczego schwalbe nie ma w ofercie więcej skinwall-i?

A do mtb to juz wcale.

A ja z chęcią bym zakupił sobie jakieś rocket-y do gravela i do mtb, ewentualnie  smart-y.

a tak musze sie bujać na jakichś Onza-ch....

Czy wam też podobają się skinwall-e?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cały czas walczę z decyzją. Na chwilę obecną pojedynek ograniczył się do wyposażeń bullsa i Canyona. Pomijam już geometrię, jestem w stanie zaakceptować obydwie. Poniżej plusy obydwu jak dla mnie, pytanie tylko które przeważają :

Bulls: opony maks 40 i thru axle w widelcu

Canyon : ta amortyzowana sztyca, klamkomanetki ultegry.

I tyle. To są rzeczy w obydwu rowerach które przemawiają za jednym czy drugim. Nie wiem tylko co lepiej mieć na start. Zalety z Canyona można ewentualnie dokupić do bullsa ale ja tak naprawdę nie wiem czy jest jakaś wielka różnica między tymi klamkomanetkami ultegra a 105. Ogólnie malowanie Canyona mi bardziej odpowiada, no ale nie na tyle żeby przebić tyle clearance w bullsie.

Ok na koniec tego brazylijskiego serialu prośba. Który z tych dwóch osobiście byście brali (z krótkim wskazaniem co na plus w tym akurat wyborze)? Bulls czy Canyon?

 

Wysłane z mojego SM-N9005 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

którykolwiek kupisz to będziesz zadowolony.........(...)  obecne dylematy przestaną mieć za jakiś czas znaczenie

To prawda. Ale ja bym się zdecydował na Canyona. Niezła cena, nic nie trzeba zmieniać, tylko wsiadać i w długą. Fajne umaszczenie. Jakby coś, masz 30 dni ewentualnie na wymianę (ja z tego już korzystałem).

 

Ja przy wymianie w zeszłym roku sprzęta zakładałem na wstępie modyfikacje, lepsze hamulce itp.

Czas to zweryfikował, i tak się okazało, że najsłabszym ogniwem jestem ja sam :thumbsup:

Tak więc na razie wszystko jest po staremu, wymiana nastąpi, gdy części fabryczne zaczną się rozpadać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najświeższy news od serwisu Canyon jest taki że wchodzą do niego max 35mm opony i... Nie jest możliwe zainstalowanie tylnego racka. No cóż i ile mógłbym przeżyć te 35mm o tyle niemożność założenia racka bardzo obniża noty tego roweru. Kolejny duży plus na rzecz Bullsa. Sytuacja zaczyna się wyjaśniać.

 

P. S. Oryginał newsa

 

It is not possible to assemble a rack on the Inflite. You can check this information under: https://www.canyon.com/en-de/service/suportcenter/article.html?suportcenter_articles_id=197

 

The maximal tire size / width for this frame is 700c / 35mm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W czynie społecznym poniżej link dla osób szukających gravela czy adventure bike-a.Lista ładnie zorganizowana z podziałem na karbon/stal/aluminium. Dobry punkt startowy poszukiwań, zaoszczędzi wam masę czasu. I ogólnie bardzo dobra strona na start jeśli ktoś szuka jakiegoś roweru nie tylko typu gravel.

 

http://www.cyclingabout.com/complete-list-of-all-road-gravel-grinder-adventure-road-bikes/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Bart33k - świetna lista. Od razu dodałem ją sobie do zakładek. Będę przeglądał w wolnych chwilach. Byłoby idealnie, gdyby jeszcze linki były bezpośrednio do modelu, a nie do producenta. lub czasem nawet jakiejś innej strony. Nie zmienia to faktu, że zbiór rowerków znakomity. Nawet mimo zdumiewającego braku mojego kampera.

 

@BulletTime - skoro kupujesz wyścigówkę, to zakładam żeś ścigant. Skoroś ścigant, to trochu dziwne, że nie wiesz czy warto to to i czy są jakieś inne. A tak serio - podoba mi się od strony wizualnej. Rocket Rony naśladujące wyglądem klejone szytki, ściganckie malowanie, węgiel i sztywne osie. Jedynie co mnie mierzi (ale to tylko ze względu na pokrętną ideę rozwiązania inżynierskiego, bo ponoć działanie w swoim zastosowaniu jest niczego sobie), to hamulce hybrydowe. Ale to konkretna ścigałka nie tylko z wyglądu, więc jeśli nie kupujesz jej na wyścigi, tylko na niedzielne przejażdżki, to tak jakbyś kupił szkolonego w walkach psów pitbulteriera, by był psem kanapowym.

0825b4018392a1984884ff1e88c640a8.jpg

 

Czy są jakieś alternatywy? Chyba żartujesz! Popatrz chociażby na stronę uznanego przełajówkowego producenta Ridley'a. Np. Ridley X-Night 60 Disc - cenowy i sprzętowy odpowiednik tego Focusa. Albo Trek z serii Boone i Crockett, albo Cannondale CAADX i SuperX, albo Spece Crux, albo choćby tańszy o 3 - 4 klocki Accent CX-One.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tych dwóch wybrałbym Canyona. Bo nie wiem dlaczego Bulls w opisie ma opony Maxxis Rambler, a na zdjęciu Schwalbe G-One? W opisie ma klamkomanetki RS685, a na zdjęciu RS505? Canyon jest bardziej spójny osprzętowo, ma lepsze koła i waży 1 kg mniej.

 

Ale przede wszystkim to na Twoim miejscu wziąłbym najpierw pod rozwagę słowa Ivana...

 

Przy kompletnym braku doswiadzcenia i tak duzych rozterkach sugerowałbym... dać siana z wywalaniem 7 klocków na sprzęta.

Nie zupełnie, ale tymczasowo.

Poszukać zasię starszej szoski za 1-1.5 kilograma złotówek - zazwyczaj mieszczą się do nich opony 30 lub nawet 32c i to nie łyse - pojeździć wiosnę, zobaczyc czym to się je, przestawic sie na inna pozycje i system jazdy i jak sie spodoba wtedy zainwestować adekwatnie...

 

... bo widzę że targają Tobą emocję i w ogóle jesteś jakiś taki roztrzęsiony, jeśli chodzi o robienie zakupów. Na zasadzie "Szybko, szybko, bo sam już nie wiem co! O jejku jejku! Bo promocja się kończy."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Bart33k - świetna lista. Od razu dodałem ją sobie do zakładek. Będę przeglądał w wolnych chwilach. Byłoby idealnie, gdyby jeszcze linki były bezpośrednio do modelu, a nie do producenta. lub czasem nawet jakiejś innej strony. Nie zmienia to faktu, że zbiór rowerków znakomity. Nawet mimo zdumiewającego braku mojego kampera.

 

@BulletTime - skoro kupujesz wyścigówkę, to zakładam żeś ścigant. Skoroś ścigant, to trochu dziwne, że nie wiesz czy warto to to i czy są jakieś inne. A tak serio - podoba mi się od strony wizualnej. Rocket Rony naśladujące wyglądem klejone szytki, ściganckie malowanie, węgiel i sztywne osie. Jedynie co mnie mierzi (ale to tylko ze względu na pokrętną ideę rozwiązania inżynierskiego, bo ponoć działanie w swoim zastosowaniu jest niczego sobie), to hamulce hybrydowe. Ale to konkretna ścigałka nie tylko z wyglądu, więc jeśli nie kupujesz jej na wyścigi, tylko na niedzielne przejażdżki, to tak jakbyś kupił szkolonego w walkach psów pitbulteriera, by był psem kanapowym.

0825b4018392a1984884ff1e88c640a8.jpg

 

Czy są jakieś alternatywy? Chyba żartujesz! Popatrz chociażby na stronę uznanego przełajówkowego producenta Ridley'a. Np. Ridley X-Night 60 Disc - cenowy i sprzętowy odpowiednik tego Focusa. Albo Trek z serii Boone i Crockett, albo Cannondale CAADX i SuperX, albo Spece Crux, albo choćby tańszy o 3 - 4 klocki Accent CX-One.

i tu Cię zaskoczę bom żaden scigant jeno połykacz km i włóczęgo-explorator. i ten FOCUS MARES CX 105  przypasował mi geometrią-rozumiesz? geometria- to o czym mowił Wooyek i wspomina Rulez.powiewa mi to ze  jest sgicant czy jakis inny hardkor.

czy warto pakować się w tytanowaą Salsę vaya?   ,czy ten focus w cenie 9000 to dobry deal?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...