Skocz do zawartości

[7000 max] Gravel jaki/który


Rekomendowane odpowiedzi

To moze author Ronin? Typowy gravel. Rama stalowa. Ma kiepskie kola ale poza tym niczego mu nie brakuje.

Ja chce coś na grupie 105 albo Rival 22. Ronin jest na Tiagrze. Gdybym brał na Tiagrze to bym Croix DE Fera 20 wziął.

 

P. S. A taki rower Bulls Grinder 2. Co sądzicie o nim?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koła to taka lekka niewiadoma, ale generalnie to ciekawa propozycja.

No fakt koła ta jakaś ichnia Bullsowa produkcja. No ale w tej cenie trzeba na czymś przyciąć kosztem przerzutkę i hamulców no i wygląda na to że w tym modelu padło na koła bo poza nimi niczego mu nie brakuje. Kurde zainteresował mnie ten rower poważnie. Co ty byś wybrał z tych dwóch Jamesa exploita czy tego bullsa (Raleigh mavericka compa sobie odpuściłem).

 

Wysłane z mojego SM-N9005 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie postrzegam stali, jako jedynie słusznego wyboru, więc osobiście skłaniałbym się ku Bullsowi. Ma wyższą główkę ramy, lepszy osprzęt, fajny profil kierownicy i w przeciwieństwie do Jamisa podoba mi się jego umaszczenie.

Mam prośbę. Rzuć okiem na wymiary tego Bullsa. Który rozmiar byłoby rozsądniej kupić 52 czy 55 przy moich 171cm wzrostu i 83 cm "w kroku" przy oczekiwaniu bardziej zrelaksowanej pozycji niż sportowej (tak z grubsza)

Jestem w kropce bo:

-z bullsa mi napisali że do mojego wzrostu pasuje 55 który ma 569mm top tube długą a

- z Evans cycles mi napisali żebym brał 54 rozmiar jamisa który ma 551mm top tube długą i

-569 a 551 to już spora różnica.

Zamotali mnie tym poradami.

 

Wysłane z mojego SM-N9005 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bardzo sobie wyobrażam, jak przy swoich parametrach miałbyś jeździć na rowerze z barankiem, który ma efektywne 569mm. Ja jestem jakieś 5-6 cm wyższy i uważam, że dla mnie byłoby to już za dużo. Nawet te 551mm może nie być dla Ciebie do końca komfortowe. No ale niech się jeszcze wypowie ktoś bardziej doświadczony w szosach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest dokładnie tak ja napisał kolega wyżej: przy tym wzrości 173 cm nawet 551 cm długości górnej rury to może być za wiele. Tym bardziej, że "łapy" (hydraulika) w Bullsie mają większy zasięg nż przy hamulcach obręczowych. Warto by wiedzieć jaki jest stack i reach, a niestety Bulls tych parametrów nie podaje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde zatem sprawa się komplikuje. Rzeczywiście Bulls na stronie dość miernie podaje informacje nt. tego roweru. Dzięki za wskazówki, są bardzo pomocne. Bez tego pewnie obudził bym się z ręką w nocniku. O stack i reach napisze do nich teraz. Zobaczymy co oni na to.

P. S. Napisałem zapytanie do nich o stack, reach I wheelbase dla 49,52,55.

 

Wysłane z mojego SM-N9005 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie masz wyjscia. Musisz sie karnąć do sklepu i przymierzyć do kilku rowerów. Kupno w ciemno źle się skończy.

Poza tym, jak tu koledzy słusznie zauważyli, Bulls i Jamis maja zgoła różne geometrie.

Taki mam plan. Wycisnąć ile się da informacji o tym bullsie bo na stronie mało jest i pójść przymierzyć się do czegoś podobnego w wymiarach dla chociażby ogólnej orientacji.

 

Wysłane z mojego SM-N9005 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze raz powtórzę to, co napisałem wyżej: warto wziąć uwagę (dokładnie widać to na amerykańskiej stronie, gdy się powiększy obraz kierownicy), że klamkomanetki od hydrauliki mają wyraźnie większy zasięg niż zwykłe i przez to sylwetka w chwycie (chyba najczęściej stosowanym) za "łapy" jest bardziej wyciągnięta.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze raz powtórzę to, co napisałem wyżej: warto wziąć uwagę (dokładnie widać to na amerykańskiej stronie, gdy się powiększy obraz kierownicy), że klamkomanetki od hydrauliki mają wyraźnie większy zasięg niż zwykłe i przez to sylwetka w chwycie (chyba najczęściej stosowanym) za "łapy" jest bardziej wyciągnięta.

Jeszcze raz dzięki. Nie bój żaby, zarejestrowałem uwagę za pierwszym razem, przyjrzę się temu uważniej. Właśnie o to chodzi. Ja z braku doświadczenia nie zwrociłbym na to uwagi bez twojej wskazówki. Oblukam to w domu na kompie bo teraz w pracy na telefonie nie ma sensu.

 

Wysłane z mojego SM-N9005 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W kategorii komponenty waga cena to wymienione przez Ciebie rowerki bardzo słabo wypadają , zapoznaj się z Radonami za taką cenę to możesz mieć sage full carbon na Ultegrze , Radon Sage Carbon Ultegra http://www.radon-bikes.de/en/bikes-2016/roadbike/roadbike-training/sage/sage-carbon-ultegra/ o wadze 7.70 kg !

to nie jest gravel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajny jest ten Bulls. Ciekawe, że cena w PL (7.200) znacznie niższa niż za oceanem

Cło. System musi się wyżywić. UE z US nie są w strefie wolnego handlu. Może to się zmieni wkrótce. Teraz na dniach między innymi pracują nad tym ale ja bym nie liczył na jakieś szybkie zmiany w tym temacie.

 

 

W jakąś ciuciubabkę grają czy co.

Cytat z ich maila "you will find the stack and reach measurements on our website below the specifications of the Grinder 2.

The bottom bracket is SM-BB71-41B PressFit."

Nie wiem czy ja ślepy jestem ale po mojemu tam tego nie ma...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Cło. System musi się wyżywić

Cło powinno podnieść cenę. W US kosztuje 2.199$, pewnie trzeba też doliczyć podatki lokalne, które chyba nie są widoczne w cenie internetowej, a u nas znacznie taniej. Może nasi mają jakieś upusty?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już Ci kolega jeden wcześniej pisał, że masz te wymiary na amerykańskiej wersji strony. Warto byłoby znać jeszcze długość mostka dla rozważanego rozmiaru.

 

https://www.bullsbikesusa.com/grinder-2-p-208.html

Kur... nie wiem jak mi ten pitofa wpis umknął. Nie zauważyłem go. To ja tam pisze, pytam, czas marnuje a tu jak na tacy. Dzięki wam obu.

 

Wysłane z mojego SM-N9005 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

 

 

Cło powinno podnieść cenę. W US kosztuje 2.199$, pewnie trzeba też doliczyć podatki lokalne, które chyba nie są widoczne w cenie internetowej, a u nas znacznie taniej. Może nasi mają jakieś upusty?


W USA ten rower jest droższy niż w Europie, bo Bulls, to niemiecka marka. Nazwa tylko taka myląca. :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na amerykańskiej stronie Bullsa są podane wartości stack i reach:

https://www.bullsbikesusa.com/grinder-2-p-208.html

 

Dla rozmiaru 52 s/r wynosi 1,57, a więc bardzo łagodnie.

No tak tylko jak te wartości s i r i ten ich stosunek 1,57 ma się do moich 171cm. Jakaś porada? 52 czy 49 będzie "rozsądniej" bo jak rozumiem 55 w ogóle odpada. Ja z moją wiedzą i doświadczeniem sam nie jestem w stanie wywnioskować czegokolwiek z tych wartości. Rozumiem że nikt mi nie powie że ten albo ten będzie idealny. Mi chodzi który będzie ewentualnie łatwiej skorygować. Któremu jest bliżej do tych moich 171cm.

 

Wysłane z mojego SM-N9005 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stosunek s/r mówi Ci jedynie o proporcjach gołej ramy i jaką z grubsza zajmiesz na niej pozycję. Nie uwzględnia on takich zmiennych jak długość i wznios mostka, zasięg (reach) i profil kierownicy. Opisuje charakter roweru, ale nie mówi czy jest za duży bądź za mały. Jak dla mnie to powinieneś się przymierzyć również do rowerów, które będą miały długość górnej rury na poziomie Bullsa 49. Gdybyśmy rozmawiali o klasycznym przełaju to prawdopodobnie nie polecano by Ci niczego dłuższego.

 

 

W USA ten rower jest droższy niż w Europie, bo Bulls, to niemiecka marka. Nazwa tylko taka myląca. :)

 

Sprzedawanie rowerów z napisem Der Stier oder Der Büffel na ramie nie ułatwia sprawy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...