Skocz do zawartości

[łańcuch] jak przywrócić dawny blask


nikonekt58

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mod Team

Dremelem zniszczysz sporo szczotek, stracisz dużo czasu, a te małe druciki będziesz przez najbliższy miesiąc wyciągał w ubrań, sprawdzone w praktyce ;) Skuteczny i szybki sposób to szlifierka stołowa ze szczotką drucianą. 15 minut pracy i łańcuch będzie świecił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Skuteczny i szybki sposób to szlifierka stołowa ze szczotką drucianą. 15 minut pracy i łańcuch będzie świecił.

Do pierwszego deszczu , drucianką usuniesz powłokę antykorozyjną (która i tak w shimano nie jest najwyższych lotów) i przy najmniejszej wilgoci rdza murowana (i wszystko zaczynasz od nowa).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Człowieku, szkoda życia na "wieczny szejk" łańcuch to tylko rzecz i tak pójdzie do kosza prędzej czy później , zakładaj nasmaruj  i w drogę ot co , nie ma sensu się "pieścić" - będzie następny będziesz bardziej uważał i tyle w temacie  :thumbsup:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki panowie za pomoc i przypominam że łańcuch nie stał się czarny z powodu szejkowania go co tydzień w benzynie bo tak robi większość ludzi która używa rower codziennie, a stał się czarny z powodu zanurzenia w fosolu no cóż poradzę stał się szary i tyle jeździł na nim i tak będę bo mi to bardzo nie przeszkadza tyle że sprawa estetyczna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Ale Wy tak poważnie czy dla jaj?

 sumie dla jaj,

ale każdy lubi to co lubi....


 

 

Ja stawiałbym jednak że jest to tlenek żelaza (II)

racja, no te są czarne na pewno a to myslisz że jak to było?

2Fe + Na Cl + 3 H2O = Fe2O3 +3 H + Cl = na

A potem Fe2O3 + H3PO4 = FeO = plus cała reszta?

Już zapomniałem troszku.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...