Skocz do zawartości

[Formula] co wybrać the one vs oro K24


simon1600

Rekomendowane odpowiedzi

W kwestii temperatur ; w Deore 615, klamka umarła przy temperaturze około +5C. Wcześniej przejeździła jedną zimę. Wiele och i ach się nasłuchałem i naczytałem, na temat tych hebli, ale drugi raz bym ich nie kupił. Jeżdżę cały rok od asfaltu, po Beskidy i szału nie robią, ot zwykłe lepszej klasy hamulce. To tak nawiasem, jeśli autor zmieniłby zdanie na Shimano.

 

Chociaż usłyszałem, że mam heble żylety ; od kumpla z Hayes w siakimś Cube średniej półki ;).

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja jednak stawiam na heble z dot4 i chyba kupię te oro k24 

 

pracuję w branży motoryzacyjnej serwisować heble samochodowe mam opanowane do perfekcji wiec z z rowerowymi nie powinno być problemu jak z motorowymi dawałem rade

 

ps. niby czemu dot niszczy uszczelki jak w samochodach 10/15 letnich nie zacierają się tłoczki według mnie to wina materiału guma metal i eksplatacja

ostatnio robiłem lada niva 4x4  2013 rok technologia niezmieniona od 20 albo i 30lat i zapiekły sie tłoczki w zacisku 3 tłoczkowym L i P strona tak jak pisałem wyżej to wina chyba materiałów a nie płynu hamulcowego

 

 

Edytowane przez simon1600
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem kilka hebelków shimano: 585, 800, 775, 785 i w minusowych temperaturach nie miałem z nimi problemów

Teraz mam formule, w sumie na siłę, modulację czy działanie na mrozie narzekać nie mogę i do tego co napisał Wooyek, dodam tylko:

Chętnie oddam Ci moje jedno sezonowe C1 wraz z tarczami 180...w cenie, jaką chcesz zapłacić za te oro ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja jednak stawiam na heble z dot4 i chyba kupię te oro k24 

 

pracuję w branży motoryzacyjnej serwisować heble samochodowe mam opanowane do perfekcji wiec z z rowerowymi nie powinno być problemu jak z motorowymi dawałem rade

 

ps. niby czemu dot niszczy uszczelki jak w samochodach 10/15 letnich nie zacierają się tłoczki według mnie to wina materiału guma metal i eksplatacja

ostatnio robiłem lada niva 4x4  2013 rok technologia niezmieniona od 20 albo i 30lat i zapiekły sie tłoczki w zacisku 3 tłoczkowym L i P strona tak jak pisałem wyżej to wina chyba materiałów a nie płynu hamulcowego

Nie pytaj czemu, tak po prostu jest. Hamulce rowerowe na DOT kisną, prędzej czy później. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Inni napisali co myślą o kupowaniu kilkuletnich hamulców na DOT. Ze swojej strony mogę Ci powiedzieć, że jak kupiłem swoje, też używane, niedługo po zakupie okazało się że obie klamki mają zużyte tłoczki. Zeby je doprowadzić do prawidłowego stanu musiałem jeszcze dołożyć połowę ceny zakupu. Twoje pieniądze, zrobisz jak uważasz.

 

Jak sprawdzić tłoczki.

Zużycie objawia się w ten sposób, że dźwignia powoli zapada się, aż dochodzi do kierownicy. Uszczelka tłoczka jest nieszczelna i płyn przepływa do membrany. Trzeba wolno jadąc, albo nawet na postoju, zaciskać hamulec i obserwować zachowanie się dźwigni. Przy zużytym tłoczku dojdzie aż do kierownicy, a koło będzie można swobodnie obrócić, bo zacisk nie będzie pracował. Na pierwszy rzut oka ciężko to będzie zauważyć bo przy krótkim dohamowaniu hamulec będzie pracował normalnie. Objawia się to dopiero przy dłuższym hamowaniu i skutkuje tym, że trzeba na chwilę odpuścić dźwignię i zacisnąć na nowo aby moć wyhamować.

 

Sprzedający w ofercie wymienia modele amortyzatorów (Boxxer, Fox 40). Jeśli wspomina o sprzęcie do DH, to pewnie hamulce tak były używane, więc nie miały lekko. Niby hamulce po serwisie, ale po takim czasie pasowało by zmienić płyn. Dolicz sobie jeszcze cenę serwisu, albo zestawu do odpowietrzania jeśli będziesz chciał to zrobić sam.

 

Podsumowując, za kwotę bliższą 200 PLN pewnie bym się skusił, za 300 nie.

 

Edycja: A te RX-y z frumowej giełdy, o których wspominał durnykot? Źle nie wyglądają.

Edytowane przez krzych0
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Zużycie objawia się w ten sposób, że dźwignia powoli zapada się, aż dochodzi do kierownicy. Uszczelka tłoczka jest nieszczelna i płyn przepływa do membrany. Trzeba wolno jadąc, albo nawet na postoju, zaciskać hamulec i obserwować zachowanie się dźwigni. Przy zużytym tłoczku dojdzie aż do kierownicy, a koło będzie można swobodnie obrócić, bo zacisk nie będzie pracował. Na pierwszy rzut oka ciężko to będzie zauważyć bo przy krótkim dohamowaniu hamulec będzie pracował normalnie. Objawia się to dopiero przy dłuższym hamowaniu i skutkuje tym, że trzeba na chwilę odpuścić dźwignię i zacisnąć na nowo aby moć wyhamować.

Sprawdzisz w ten sposób jedynie "wykolejone" hamulce. Natomiast może się okazać że przy sprawdzianie wszystko jest ok a po jakimś czasie sprzęt padnie. Dlatego jeśli hamulce na DOT mają kilka lat a sprzedający nie mówi nic o serwisie/wymianie to lepiej sobie odpuścić taki zakup. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

 

 

ps. niby czemu dot niszczy uszczelki jak w samochodach 10/15 letnich nie zacierają się tłoczki według mnie to wina materiału guma metal i eksplatacja

Nie porównuj uszczelek w klasycznym zacisku samochodowym z jednym ruchomym tłokiem  o średnicy cirkaebałt 50-60 mm oraz zacisku rowerowego z dwoma ruchomymi tłoczkami o średnicy mniejwięcejgdzieśtak 18-20 mm.

Jeśli już ,to porównaj stosunek masy i grubości gumy w samochodzie i w zacisku rowerowym.  

 

 

to wina chyba materiałów a nie płynu hamulcowego  

I o tym właśnie piszemy w kwestii hamulców Formuli. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzisz w ten sposób jedynie "wykolejone" hamulce. Natomiast może się okazać że przy sprawdzianie wszystko jest ok a po jakimś czasie sprzęt padnie. Dlatego jeśli hamulce na DOT mają kilka lat a sprzedający nie mówi nic o serwisie/wymianie to lepiej sobie odpuścić taki zakup. 

 

Dokładnie tak jak piszesz. Pomimo ostrzeżeń simon1600 się uparł na te hamulce, dlatego napisałem co może sprawdzić w momencie kupna. Co nie zmienia faktu, że problem może się pojawić po tygodniu/miesiącu/dowolnym czasie użytkowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stary model Shimano, najniższy w hierarchii w chwili gdy były na rynku. W Shimano niższe oznaczenie cyfrowe oznacza niższy model. Obecnie seria z trójką w symbolu jest najniższa (np 355).

Heble 505 miały spory skok klamki. Kulawe uszczelki w zaciskach. Naprawa to wymiana zacisku bo części oryginalnych zamiennych brak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

jak ja uwielbiam takie tematy gdzie mnóstwo rozsądnych ludzi z rozsądną wiedzą produkują się dla nowicjusza który i tak zrobi swoje i po swojemu... A później mówią że mr.morty na moda się nie nadaje bo chamski, bo ostry, bo coś tam coś tam...
W kwestii pytania - są tematy na forum, proszę tam szukać wiedzy. Odrobiny wysiłku przy korzystaniu z forum nie zaszkodzi!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...