Skocz do zawartości

[hamulce tarczowe] jakie kupic


simug

Rekomendowane odpowiedzi

M-395 to tylko gdy:

 

a) wsadzisz lepsze klocki, półmetaliczne lub metaliczne

B) jeździsz po płaskich terenach i raczej musisz "spowolnić" rower przed zakrętem niż zahamować bo wylecisz z trasy. Nie mówię tutaj o sile hamowania a raczej o przeznaczeniu hamulca

 

Tak czy inaczej na klocki wydasz jakieś 100 zł, to już lepiej dorzuć jeszcze trochę i kup wyższy model. Mimo że sam mam M-395 to nie kupiłbym ich ponownie, Shimano opisuje je jako absolutnie podstawowy model i takie właśnie są.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeźdże na 445, dosiadłem takie jak 596 i 665 i było czuć różnice że jednym palcem na koło stawia itp ale stwierdziłem że taki bajer nie potrzebny, dodatkowo w np 596 było czuć przeskok dźiwgni - servowave pewnie - i jakoś nie wpadło mi to w gust. z Przodu mam półmetal tarcza 160, no jednym to może nie, ale dwoma na koło postawi, wyhamuje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chce się mieć nieawaryjny hamulec trzeba zainwestować w Shimano przynajmniej slx. Jeśli kupi się coś poniżej teraz żeby używać w obecnych warunkach to jest spora szansa konieczności inwestycji przynajmniej w nowe, lepsze zaciski do rozpoczęcia "normalnego" sezonu.

Z działania nowych 445 byłem bardzo zadowolony - były w rowerze który między innymi z ich powodu zdecydowałem się kupić. Ergonomia klamki i jej skok jałowy były lepsze niż w poprzednikach, 486. Do mojej jazdy wystarczyły, moc wystarczająca, do tego z żywicami to nieliczne niepiszczace hamulce na rynku.

Sprzedawcy w mojej pracy z uporem maniaka sprzedawali 445/7 jako zamienniki zdechlych hamulców, "bo tanie i dobre Shimano". Sugestie moje i innych mechaników puszczali przez uszy, bez brania pod uwagę. Pierwsze heble z rozwalonymi uszczelkami wróciły pierwszej zimy po wprowadzeniu 445 na rynek. Obecnie sprzedaż detaliczna to najniżej slx, niższe modele jeśli klient się uprze. Naprawialem kilka razy tanie sprzedane przez nas niedawno Shimano, ani razu slx czy xt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hydrauliki mają jedną przewagę- lekkość działania klamki. Obstawiam że jak raz spróbujesz hydraulicznych to nie będziesz chciał się "męczyć" z mechanicznymi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

190 zł tył + przód? Najtańsza tarcza Shimano kosztuje 30 zł, czyli za dwie 60zł. Linki + pancerze około 20 zł za komplet. Daje Ci to około 80 zł, czyli same zaciski 110 zł. Wychodzi 55 zł za jeden zacisk, więc teraz odpowiedz sobie ile jest to warte.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgoda ale majac 200zl lepiej kupic dobre mechaniki czy slabe hydrauliki?

A co dadzą słabe hydrauliki? :) I co dla Ciebie znaczy słabe? Słabe jakościowo, słabe w działaniu?

Za 200 zł dostaniesz używane hydrauliki mniej lub bardziej sponiewierane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...