Skocz do zawartości

[Amortyzator] Jaki to model Suntuor


dredq

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. 2 dni temu kupilem rower Giant Revel. moze ktos by mi pomogl zidentyfikowac co to za model amortyzatora ? nie ma on zadnych oznaczen... rower z 2013 roku. amor z blokada. moze to SR SUNTOUR XCM, skok 100mm ? sory za jakosc zdjec ale mam lepszego swiatla w pokoju... post-193272-0-73216100-1451683360_thumb.jpgpost-193272-0-56756800-1451683366_thumb.jpgpost-193272-0-68751500-1451683371_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje. oplaca sie go regenerowac ? ma delikatne luzy, do tego sie zacina... tzn po postoju(ok godziny) robi sie strasznie twardy jaby wogole nie pracowal. po 10 minutowym "uciskaniu" jak gbyby nigdy nic wraca do formy i dziala normalnie. co to moze byc ? i czy jest sens sie z nim bawic. dodam ze za caly rower zaplacilem ok 800 pln. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie amortyzator tylko uginacz. One tak mają... :whistling:

Luzy występują praktycznie od nowości. 

Prosty serwis na pewno nie zaszkodzi a koszt to maksymalnie 10zł

Gdybyś chciał wymienić na coś lepszego to skontaktuj się z forumowiczem @@ACTIVIA,na pewno coś ciekawego znajdzie. Ale wtedy musisz liczyć minimum 500-600zł.


Ps. Popraw temat []

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moze ktos wie dla jaka jest przyczyna ze on sie zacina ?

Ten typ tak ma... :whistling:

 

 

jest jakas szansa zeby on zaczol dzialac normalnie ?  

Nie

 

 

jest tam jakis cartridge ?

Prawdopodobnie jest tam taki http://emarket.srsuntourna.com/products/xcm-rl-cartridge?variant=1331965827 Jest on nierozbieralny więc nie ruszaj tego

 

 

Tutaj masz schemat tego uginacza http://srsuntour-files.dbap.de/_public/SRSUNTOUR-DOWNLOAD-AREA/explosions2013/SF13-XCM/SF13-XCM-P-RL-26-80,100,120-%281%29.PDF

Edytowane przez Marcin9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten typ tak ma... :whistling:

 

 

Nie

 

 

 

Nie przesadzaj, ja rozumiem że dla niektórych tylko foxy, sidy marcoki są godne uwagi ale nie pisz że ten typ tak ma bo zacinanie się takiego amortyzatora nie jest normalną sprawą i zazwyczaj da się coś z tym zrobić! Tak jak koledzy proponowali, rozbierz go i zobacz co się dzieje w środku, może uginać się na sucho albo rdzewieć w środku. Jak rdzewieje to rewelacji już nie będzie ale można z grubsza zeszlifować rdzę delikatnym papierem ściernym, nasmarować jakimś stałym smarem i na pewno będzie pracował lepiej. Może nie idealnie ale lepiej ;) Jak sam się obawiasz rozbierać to oddaj do serwisu, nie powinno to kosztować więcej niż 50zł ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiec bądź tak dobry i pomóż koledze dając link do takiego suntoura za niewiele więcej niż 50zł! Oczywiście pamiętając o blokadzie skoku, mocowaniu hamulca tarczowego i dobrze by było żeby nie trzeba go do serwisu oddawać za te horrendalne 50zł! 

Ja wiem że najlepiej to robić samemu ale jak ktoś nie ma zdolności manualnych i zacięcia do majsterkowania to od tego są serwisy! I sory, nie róbcie z tego suntoura jakiegoś zooma z marketowych rowerów!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kto szuka ten znajdzie. Jak wystawiłem takie coś na aukcję (używany pół roku) to wyżej 40zł cena nie podskoczyła, a nowe za 100-140zł.

Tak BTW, ludzie psioczą na ceny serwisu np. Foksa, tymczasem można zrobić bez wymiany uszczelek za 90-100zł, gdzie wideł kosztuje od 1500 do kilku tysięcy złotych, a w przypadku XCMa ma się opłacać zrobić coś takiego za 50zł? :>

XCM to jest niemal "markeciak", tyle że ma kartridż z nieregulowalną namiastką tłumienia i blokadą, a poza tym to kawałek sprężyny w przyciężkiej obudowie. Przeciorałem toto tydzień po Beskidach i nigdy więcej takich wynalazków, nawet na chwilę. Zresztą nie ma się co łudzić, tylko wystarczy przeczytać na żółtej nalepce na jednej z goleni co producent myśli na ten temat. Typowy produkt dla "niedzielnego górala" z parku czy innego pogromcy krawężników.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w tym tygodniu go otworze. zobaczymy co tam siedzi w srodku, moze na chwile sie go uda reanimowac. ale szykuje sie na zakup czegos co dziala. Aktualnie siedze w Angli i widze ze tutaj ceny znacznie wieksze. wiec raczej cos z Pl zamowie. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chłopaki gdyby ktoś chciał to moge odstąpić za dobrą flachę sprawnego XCR-a LO pod koło 29" i sterówką 19cm

W załączniku fotka

A ta flacha, to ile? To ma 100 skoku? Szukam czegoś takiego po taniości na przymiarkę do crosa. Chcę doświadczalne sprawdzić jak bardzo upośledzę geo.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...