Skocz do zawartości

[2016] Gore ONE - nowy materiał od Gore-Tex


Rekomendowane odpowiedzi

  • Mod Team

Gore-Tex zaprezentowało swój nowy materiał na odzież dla rowerzystów i biegaczy pod nazwą ONE.

Na pierwszy ogień kurtka.

Niestety, na stronie producenta brak jeszcze informacji na temat nowej technologii (albo źle szukam :) ).

Ciekawe jak będzie w praktyce.

http://www.pezcyclingnews.com/newswire/gore-one-jacket/#.VmdE9bjhDIU
http://www.bicycleretailer.com/product-tech/2015/12/04/gore-bike-wear-and-running-wear-show-first-jackets-new-material-month#.VmdHVLjhDIU

gore-one-1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Niestety, na stronie producenta brak jeszcze informacji na temat nowej technologii (albo źle szukam ).

Piszą że jest lepiej i bardziej :)

Nowy produkt wpuścił na rynek Polartec.

Jest też nowa Endura mt 500 II, wg producenta oddychalność na poziomie 60 tysięcy... Brzmi niesamowicie. Zastanawiałem się nad zakupem, niestety kurtka ma genialnie głupie rozwiązanie stójki, specjalny sposób zwijania kaptura (którego nie potrzebuję, pod szyją leży beznadziejnie, jak rozsadzona w mikrofali parówka :) )

Jest jednak szansa że w kolejnym roku Endura zastosuje ten materiał w innych kurtkach, wtedy kupię. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Tak, czytałem na temat Endury i też nie do końca mi się ta kurtka podoba.

Co ciekawe znalazłem też wzmiankę o tym, że wracają też z szyciem niektórych produktów do rodzimej Szkocji, ale nie wiem, czy chodzi o chęć poprawy jakości wybranych produktów, czy zupełnie o coś innego. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam szkockie ciuchy i niestety ale szycie może być europejskie za to pomyślunek.... nie wiem skąd.

Mam zestaw World Tour, spodenki bez gumki ściągającej na dole, w to miejsce silikonowe gumy antypoślizgowe, te zeszły po drugim użyciu, nawet nie praniu. Nogawki jeszcze w miarę siedzą ale wg mnie takiemu produktowi nie powinno się to przytrafiać.

 

Gdybam że membrana zastosowana w mt 500 pojawi się za rok w innych kurtkach, tak jak ichnia PTFE. 28 tysięcy oddychalności, więc pewnie realnie jakaś tam część tego, działa jednak całkiem dobrze :) Jeśli exo 60 będzie miała połowę podanej wartości to będzie bardzo git :) Kurtka ma - przy jej gienialności - wielkie jak wrota do stodoły wentylatory zapinane na zamek, nie wiem co o tym myśleć :)

 

Chętnie potestowałbym produkt Polarteca, chyba jednak nie jest używany w żadnej kolekcji odzieży rowerowej.


Część jest na pewno produkowana tam, przynajmniej modele które można wykonać pod zamówienie z własną stylistyką.

Jak następnym razem będzie u nas przedstawiciel z fabryki to go przepytam, czy planują zrealizować coś pod moje potrzeby w 2017 roku. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powitoł

Jest też nowa Endura mt 500 II, wg producenta oddychalność na poziomie 60 tysięcy... Brzmi niesamowicie. Zastanawiałem się nad zakupem, niestety kurtka ma genialnie głupie rozwiązanie stójki, specjalny sposób zwijania kaptura (którego nie potrzebuję, pod szyją leży beznadziejnie, jak rozsadzona w mikrofali parówka :) )

Jest jednak szansa że w kolejnym roku Endura zastosuje ten materiał w innych kurtkach, wtedy kupię.

950zł?! "Helena, mam zawał!" ;) Plus nie do końca rowerowy krój (ten nieszczęsny kaptur).

Może gdybym nie miał już hardszela GTX byłaby to opcja do turystyki pieszej i rowerowej.

Sam materiał ciekawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli zakłada się że to górna półka Endury i porówna się do analogicznych produktów konkurencji to cena nie jest drastyczna. 

Kaptur jest dziwny, raczej nie spotkałem czegoś podobnego gdzieś indziej. Zwinąć się go sensownie nie da, pod szyją też nie leży zbyt komfortowo.

Pomyślałem że go zwyczajnie utnę ale wtedy nic sensowego u góry nie będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oddychalność Mt 500 II jest tak niewiarygodna że wszyscy jeżdżą z rozpiętymi zamkami gdzie tylko się da :)

Ja mając "kiepskie" 28 000 w Endurze Flyte jeżdżę całkiem komfortowo, zapięty. Oczekuję po dwukrotnie lepszej oddychalności super klimatyzacji, bo nie mogę się rozpinać jadąc do pracy przy ścianie wody...

I jakim cudem po rozpięciu zamków jest się chronionym przed żywiołami (woda z deszczu i wiatr?).

 

Znalazłem jeszcze inny test tej kurtki i największy zachwyt testera wzbudziły te magiczne zamki... O co tu chodzi?

 

Widzę na zdjęciu jak zalecane jest korzystanie z kaptura gdy się go nie zakłada. Taki mini pomarszczony ponton. Jeśli jednak w czasie deszczu będę miał pod szyją taką rynnę, to woda znajdzie się na moich plecach...

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...