Skocz do zawartości

[rower stacjonarny] pomoc w zakupie.


Myoma

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie. Poszukuję prezentu na święta w postaci rowerku treningowego - stacjonarnego w przedziale 1000-1500zł. Macie dla mnie jakieś rady, czy bardziej konkretne propozycje?
Z tego co wyczytałem, to warto aby miało magnetyczne hamowanie, regulowane siodło i nachylenie kierownicy, a także waga koła zamachowego 7-12kg powinno wystarczyć. 

Oto kilka propozycji, które mają jakiekolwiek opinie i są w odpowiedniej cenie:

Ceneo - porównanie cen, sklepy, perfumy, agd, rtv, komputery

Ceneo - porównanie cen, sklepy, perfumy, agd, rtv, komputery

Ceneo - porównanie cen, sklepy, perfumy, agd, rtv, komputery

Co powiecie? Z góry dziękuję za każdą pomoc.
Pozdr.

 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja uważam, że powyżej pewnej kwoty już się prezentów nie kupuje. Ewentualnie konsultuje się z odbiorcą prezentu. Nie chciałbym, żeby np. żona kupowała mi ramę czy widelec do roweru, zwłaszcza jeśli miałaby przy tym się konsultować na forum. Do sfery prezentów mogą należeć skarpetki, rękawiczki, może koszulka czy gripy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trenażer mam za 300zł i sprawuje się cacy... Ale tutaj chodzi o kwestię estetyczną oraz funkcjonalną. To nie ma być sprzęt, który będzie miał za zadanie przygotować odbiorcę prezentu do maratonu... Dzięki za opinię.
@adriansocho nie chciałbym być niemiły, ale wypowiedź wyjątkowo wyjęta z kapelusza. Kwestia prezentów, to kwestia gustu, nie budżetu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Porównaj pozycję na tych wcześniej linkowanych z takimi

Na tych drugich da się spędzić 30-60 minut kręcąc z prawidłową pozycją,można próbować sprintów itd.Ogólnie to namiastka normalnej jazdy.

Uwierz,rower stacjonarny z pozycją z "holendra" słabo nadaje się nawet do wspomagania diety odchudzającej,trudno efektywnie kręcić z obciążeniem utrzymując cały ciężar na "tyłku",to droga do kontuzji.

A propos hamulca magnetycznego (niekoniecznie z regulacją elektroniczną) i jak najcięzszego koła zamachowego (dobre to 20-30kg  i więcej ) - dobry trop.

 

Edit : taki można trafić na ebay za 150-200Euro,będzie o klasę lepszy od wszystkiego za 2000 ze sklepu i posłuży lata.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Ci bardzo za merytoryczną odpowiedź i pomoc!
Myślałem o spinningowym sprzęcie, ale on jest chyba dużo bardziej hałaśliwy... 
Aczkolwiek na pewno się temu przyjrzę i zastanowię. 

http://www.sport-shop.pl/rower-spiningowy-body-sculpture-bc-4620-p-3968.html

Kettler znacznie wybiega poza mój budżet. Wyżej jedyna propozycja w moim przedziale cenowym no i model, który posiada 12 opinii - poza niewygodnym siodłem wszystko na plus.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze waga koła to BZDURA i nie należy sie nia sugerować. Tym bardziej, że producenci i użytkownicy nie odróżniają wagi koła zamachowego, od wagi układu i systemu chamowania wewnetrznego od zewnętrznego.

Obecnie wystarczy ażurowe koło z systemem wewnetrznym lub nie wielkie 6-8kg kolo ze sporym magnesem i juz to fajnie działa.

 

Zerknij na stacjonarne rowery obslugujace program iConsole (Spokey, EMS). Fajna aplikacja polaczona z google map.

 

Co do Kettlera to modele Axiom sa typowym marketem. Chinczyk do ktorego jeszcze dwa lata temu kettler sie nie przyznawal. Model powyzej axioma to niestety rowniez chiny. Pierwszy niemiec to bodajze Golf P. Mocny ale niestety ubogi w funkcje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim przedziale cenowym, ze stacjonarnych rowerów (pomijając te, który wrzucałem w pierwszym poście), to chyba tylko coś takiego:
http://www.sport-shop.pl/rower-magnetyczny-kettler-giro-m-7630000-p-12014.html
http://www.sport-shop.pl/rower-magnetyczny-hs76r-viper-hop-sport-grafitowy-p-13297.html

Co do możliwych opcji, to tak naprawdę wystarczy stoper... Na to zupełnie nie zwracam uwagi. Najważniejsze, aby był stosunkowo cichy i solidny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Już co prawda po świętach, ale ciekawa jestem – co ostatecznie wybrałeś? Ja bym z mojej strony poleciła jeszcze do rozważenia Sapphire Jetta: http://www.abcfitness.pl/sprzet_fitness/rowery_treningowe/rower_elektromagnetyczny_sg-925b_sapphire_jetta_grafitowo-srebrny.html Posiada wspomniany wcześniej iConsole+ i płynną regulację oporu oraz solidną konstrukcję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.sport-shop.pl/rower-magnetyczny-kettler-giro-m-7630000-p-12014.html?gclid=CP7N17TspMoCFWricgodE8IPPA

Ostatecznie padło na wyżej podany model w linku. Co prawda opór mógłby być większy, ale udało się naciągnąć linkę przy kierownicy jak i wewnątrz. Wydaje mi się, że to bardzo podobny sprzęt do podanego przez Ciebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...