Skocz do zawartości

[Kompendium] Kompatybilność napędów do 11s


Puklus

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

Mam korbę FC-M785 (dynasys 10s) 40x28. Potrzebuję teraz zmienić przerzutkę przednią i chcę już kupić coś z M80xx, przy czym każda jaką widzę ma pojemność 10T i obsługę największej zębatki 38T. Przewidujecie problemy przy 12T różnicy i 40T na największym blacie?

 

I drugie pytanie. Co to znaczy, że "Linia łańcucha: 48.8mm"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, możesz mieć problem, dla cyferek bym się w to nie bawił chyba, że chcesz za miesiąc zmieniać korbę.

 

48,8mm lini łańcucha korby dwurzędowej, to odległość od osi ramy roweru do osi pomiędzy zębatkami korby. Teoretycznie powinna być odentyczna z LŁ kasety, ale tak nie robią z różnych powodów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam korbę FC-M785 (dynasys 10s) 40x28. Potrzebuję teraz zmienić przerzutkę przednią i chcę już kupić coś z M80xx, przy czym każda jaką widzę ma pojemność 10T i obsługę największej zębatki 38T. Przewidujecie problemy przy 12T różnicy i 40T na największym blacie?

 

I co, przetestowałeś ? Mam identyczną korbę w napędzie 2x11 i dałem przerzutkę przednią z 2x10.

 

Kilka osób o to pytało na priv, więc przy okazji odpowiadam/opisuje mój zestaw:

 

- kaseta CS-M8000 11s 11-42T ("teoretycznie" dedykowana  tylko do 1x11, w praktyce nawet chłopaki z Shimano Service Center takie napędy składają/rekomendują ...oczywiście nieoficjalnie)

- przerzutka tył RD-M8000 SGS

- przerzutka przód XT FD-M786 Down Swing (2x10)

- korba  XT FC-M785 10rz. 28-40z

- manetki XT M8000

- łańcuchy 11s  (KMC 11.93 ze spinką  i Shimano CN-HG600 na zmiane)

 

pierwotnie miałem założoną korbę FSA 39/27 też z napędu 2x10, ale co jakiś czas  przy zrzucaniu z większej tarczy na mniejszą łańcuch wpadał nieco pomiędzy zębatki

z XT 2x10 absolutnie nie ma tego problemu - winą obarczam duży blat, bo to samo było przy zębatce Aerozine 40z założonej do korby XT

w obecnej konfiguracji taki miks przodu 2x10 z tyłem 2x11 jest jak dla mnie optymalny i działa bezbłędnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze nie, ale będzie to nieuniknione, bo starą manetkę i przerzutkę już w zasadzie sprzedałem, wiec muszę kupić coś nowego no i będzie manetka i przerzutka M80xx. Zobaczymy jak to wyjdzie. Liczyłem, że korby zmieniać nie będę, bo dopiero co rok temu ją kupiłem, ale trudno, jak będzie trzeba to wymienię ją też na M8000, tyle że 38x28. Może i dobrze się stanie, bo bo przy 40T na najwyższym blacie mam czasami kłopot z utrzymaniem dobrej kadencji. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam pytanie! :icon_cool:

 

Mam napęd 3x10 i zamierzam przerobić na 2x10.

 

Aktualnie mam kasetę 11-36 i korbę 44-33-22.

 

Jaka może być największa różnica zębatek w korbie? 16 zębów obsłuży przerzutka? Idealnie było by 44-28, nie wiem tylko czy jest to możliwe. Jeżdżę przede wszystkim asfalt, ale mam dość strome podjazdy, nawet 15%. Dla mnie to już jest dużo i muszę mieć miękkie przełożenia.

 

Mam korbę sram X9 z suportem gxp. Słyszałem ze można przerobić korbę 3rz na 2rz, ale trzeba przesunąć o 2,5mm, czy na probe można  przełożyć podkładkę na prawą stronę (oczywiscie do testów, docelowo będzie korab 2rz)?

 

Druga opcja pozostać przy 3x10, tylko to chyba nie ma dużego sensu.

 

pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W korbach ze sztywną osią podkładki pod miskami suportu zakłada się zgodnie z zaleceniami producenta. Zmiana podkładek spowoduje przesunięcie całej korby, a chyba nie masz krzywych nóg?

Przerabiane korby z 3rz na 2rz to przede wszystkim zmiana mocowania zębatek, pozbywasz się blatu i wkręcasz coś w miejsce środka. 44z najprawdopodobnie na środku się nie zmieści więc lipa z takiej kombinacji.

 

W czym przeszkadza ci korba 3x10? Chcesz zmian to trzeba było kupić rower szosowy, a nie górala.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jeśli chcesz pozostać przy blacie 44z mając jednocześnie kasetę strasznie górską, to daj kasetę 11-32 (11-28 chyba nie ma do 10s MTB), zaczniesz korzystać z młynka 22z.

W obecnej postaci nie jesteś w stanie wkręcić zębatki 28z w miejsce 33z, BDC nie będzie się zgadzać. Albo jeździć na korbie jaką masz dostosowując kasetę (na szosę im ciaśniej tym fajniej), albo zmienić korbę na 2rz np. 42/30 łącznie z przerzutką. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Arni220 dzięki! :)

 

To chyba będzie najlepsze rozwiązanie, (nie wiem dlaczego nie myślałem o kasecie) ale póki co pasuje już zajeździć to co mam. Może w trakcie używania aktualnego napędu zmieni się trochę koncepcja, wzrośnie forma.

 

 

Pozdrawiam!

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znajdziesz takich korb bo ich nie ma . Co nie znaczy że nie możesz zamontować korb z osią 30mm w ramie z mufą PF86 :) Np takie coś pomoże : 

http://www.velotechservices.co.uk/shop/vclose2.asp?prd=124101&cat=7410001938

 

M

 

Sorry ale nie za bardzo zrozumiałem. Mam w rowerze mufe PF86 i niestety nienajwyższych lotów korbe (FSA Gossamer Pro ). Chce wymienić korbę ale nie wiem jakie będą kompatybilne z tą mufą i suportem?

I drugie pytanie: jakie moge zastosować rozwiązanie aby przejść np na Shimanowskie (Dura Ace) i czy to w ogóle możliwe?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie niestety 30mm. Tak więc jeśli mógłbys poradzi:

1) Jakie korby są kompatybilne z 30mm

2) Jaki suport założyć aby przejść na 24mm i jakie oprócz Shimanowskich korby są kompatybilne w tym układzie?

Dzięki i sorry za pytania laika...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...