Skocz do zawartości

[amortyzator] nowy rower, RST First 29 Air 100mm QR15 29er czy może inny?


Rekomendowane odpowiedzi

empe piszesz że twój amorek RST nic się nie poci i praca goleni jest prawidłowa w całym zakresie lecz czy ty w ogóle korzystasz w pełni pracy swojego amorka, czy tylko jeździsz po mieście, bo po mieście wystarczy ci tylko sztywny widelec. A jestem ciekaw jak szybko poleciał byś do serwisu  gdybyś tak dał porządnie po dupie temu amorkowi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po co w ogóle tą dyskusję o twoim trekingowym RST zacząłeś

wyjaśniłem już to. czytać uważniej

nie wypowiadaj się o innych amortyzatorach

pokaż mi gdzie i kiedy powiedziałem cos o innych amortyzatorach niż te które posiadałem?

czy ty w ogóle korzystasz w pełni pracy swojego amorka, czy tylko jeździsz po mieście, bo po mieście wystarczy ci tylko sztywny widelec. A jestem ciekaw jak szybko poleciał byś do serwisu gdybyś tak dał porządnie po dupie temu amorkowi.

No pożyjemy, zobaczymy. Po asfalcie skoro już Cię tak to interesuje to jadę tylko w tedy kiedy już naprawdę muszę. 70% to lekki teren i celowo staram się żeby amortyzatora nie oszczędzać. Jak coś padnie to bądź spokojny na pewno się do tego przyznam i być może zmienię w tedy zdanie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

empe najlepiej to załóż sobie gdzieś swój temat o twoich poglądach i pracy twojego amorka a nie zatruwasz tu dalej ten temat swoimi postami. Ja już tu kończę rozmowę bo temat dotyczący zakupu amorka się już dawno rozwiązał, natomiast z takim narcyzem jak ty nie warto rozmawiac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pokaż mi gdzie i kiedy powiedziałem cos o innych amortyzatorach niż te które posiadałem?

Nie zrobiłeś tego wprost, ale sugerujesz na podstawie domniemanych wad amortyzatorów trekingowych SR, że również amortyzatory XC tegoż SR mają jakieś wady. Piszesz o tym wprost, że skoro SR nie zadbał o jakość w niskiej klasie amortyzatorów to tak samo będzie w klasie wyższej. Doskonale wiesz co chodzi ale palisz głupa. Brniesz dalej w szambo mimo, że nie masz racji. Trolo, lolo karmisz się swoją niewiedzą i upartością.  

 

 

Taki sens że uważam że jeśli producent nie zadba o wszystkie swoje wyroby nawet te które uważasz za tańsze i z niższej półki to nie zadba tak samo o te z wyższej.

Masz tu przykład swojej głupoty którą wciąż lansujesz. Ewidentnie wypowiadasz się o czymś z wyższej półki nie mając o tym pojęcia. Idź już do nory i nie zawracaj gitary. Nie musisz już nic odpisywać. Twoje zdanie znamy, ale nie za bardzo je poważamy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy coś jest szajsem czy nie zawsze weryfikuje rynek. Tak się na dziś składa, że poza RS'em, Fox'em czy innym Manitaczem następny w kolejce jest Suntour czy mniej znany choć równie dobry X-Fusion. RST gdzieś tam daaaleko tak, że tego ..... to by było na tyle w temacie co dobre a co nie.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to fakt, z tym się akurat zgadzam co napisałem a z tym wyzywaniem od głupich to się trochę wstrzymaj panienko

DrMomank nie wyzywa cie od głupich lecz ty się tak sam zachowujesz. Twierdzisz że super ci działa amor, a jezdziles na maratonach lub byłeś wogóle na jakiś zawodach gdzie idzie dobrze sprawdzić pracę swojego amorka. Chyba raczej nie,i to jest tak jak DrMomank napisał nie masz zielonego pojęcia o pracy amorkow innych marek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nic nie poradzę ze Vouge NRX'a zamiata. Ale rozumiem że niektórym tu przykro jest to słyszeć ;) ps. a ty activia tak się motasz w swoim ostatnim poscie ze już chyba z czwarty raz go edytowałeś :)

 

A mnie się zdaje, że ci coś w głowie zamiata. Amor ci nie skrzypi przypadkiem ? Hahahaha. Twój wątek:

 

http://www.forumrowerowe.org/topic/192964-amortyzator-skrzypi/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wątek o skrzypieniu jest z października a w listopadzie pisząc o Vouge i wychwalając go nawet nie wspomniałeś o tym. Jesteś stronniczy, ale mnie to nie dziwi bo tak się zachowują kmiotki i trole. Skrzypiąca nówka sztuka... :) Ośmieszyłeś się po raz kolejny.

A potem jeszcze to pokrętło które nie da się przekręcić. I potem okazuje się, że sucho w środku... a wszystkim wciskasz kit, że tyle smaru było... No i brak 30 ml w tłumiku. I już miałeś tłumaczone, że sucho w środku a nam tu wciskasz kit, że wszystko było super. Ile Ty masz lat 15 ? Jesteś totalnie żenujący.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat już jest dawno rozwiązany. Wystarczyły 3 dłuższe przejażdżki po większych wertepach i wszystko się ładnie dotarło. Dla niedowiarków mogę nagrać aktualny film, nie ma problemu. Amortyzator był nowy, być może nie zdążył smar się jeszcze dobrze rozejść, nie wiem, nie wnikam. Wazne że jest już wszystko ok.

Twierdzisz że te RST jest taki dobry

nigdzie nie twierdze że RST jest taki dobry. Twierdze że Vouge jest lepszy od NRX,a

pokrętło które nie da się przekręcić

owszem to prawda. paluchy mam grube a pokrętło malutkie i początkowo ciasno chodziło. wystarczyło porządnie chwycić suchymi palcami.

potem okazuje się, że sucho w środku

brakowało 30ml bo jakbys dobrze doczytał to wiedziałbyś że nie rozkręcałem całego amorka tylko wylałem olej przez górną nakrętkę od tłumika. Brakujący olej po prostu pozostał wśrodku ale ty jako serwisant powinieneś się tego domyśleć sam że taka sytuacja może zaistnieć. O smarze wcześniej nic nie pisałem bo nawet do niego nie dotarłem bo powtarzam ze nie rozkręcałem amortyzatora, więc nie wmawiaj. Amortyzator dopiero kompletnie rozebrałem 4 dni temu i tak jak pisałem smaru nic, ale to nic nie brakowało, ale czy ty to pojmiesz?

Żałuję że zapomniałem o swoim wątku i go nie uzupełniłem bo teraz macie radoche

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziecko, idź już spać bo bredzisz. Wszystko co piszesz nie ma sensu. RST Vouge to jest padaka. Skrzypi od nowości, pokrętło się nie obraca od Rebound. Brak smaru na ślizgach i uszczelkach powoduje skrzypienie.

 

 

 

Temat już jest dawno rozwiązany.

rozwiązałeś go smarem Park Tool PPL Polylube 1000 ? pytasz o niego w innym wątku więc jednak serwisik był ? A niby taki miód cud i orzeszki w tym RST.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rozwiązałeś go smarem Park Tool PPL Polylube 1000 ? pytasz o niego w innym wątku więc jednak serwisik był ?

hehe, jak na przesłuchaniu :) To oczywiste że skoro w planach miałem wcześniej czy później i tak do niego zajrzeć wolałem na wszelki wypadek mieć pod ręką jakiś smar.

Mam zamiar na bieżąco serwisować amortyzator, więc w wielu wątkach możesz się spotkać jeszcze że pytam o smar i olej

 

Ty się empe już nie tłumacz, dla mnie Twoje słowa nic nie znaczą

Wzajemnie. Zerowy przegląd i wióry w gąbkach - dobre ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Wzajemnie. Zerowy przegląd i wióry w gąbkach - dobre ;)

Wysłać Ci zdjęcie niedowiarku ?

 


Zresztą, czego się spodziewać po kimś kto widział tylko jeden amortyzator od środka i to nie do końca. Słuchaj trolu, wiem, że jeszcze się odszczekasz jak burek zza płotu. Ale masz krótki łańcuch więc mnie to nie obchodzi. Ja kończę. A Ty szczeknij jeszcze raz i też skończ bp nie doczekasz się już żadnej reakcji z mojej strony.  Ośmieszyłeś się i to mi wystarczy. Żegnaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

empe przydał by ci się jakiś ban na tydzień, dla uspokojenia twoich emocji bo dopierdzielasz się już do wszystkiego. Tak jak DrMomank rozkręcalem juz setki amortyzatorow co takze RST i wiem jakiej budowy są. Pytałem ci się wcześniej czy w 100% sprawdziłeś swój amor uczestnicząc na zawodach lub maratonach - na pewno nie bo już na te moje zapytanie odpowiedzieć wcześniej nie umialeś. Ponadto cymbale to jest moja sprawa kiedy edytuje posty a kiedy nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...