Skocz do zawartości

[dyskonty i inne duże sklepy]Lidl, Biedronka, Aldi, Tesco etc. odzież i akcesoria sportowe.


Rekomendowane odpowiedzi

Co do tych sakw to ja osobiści podchodzę sceptycznie.Nie przemawia do mnie że sakwę mam sobie czymś przykryć,zabezpieczyć aby nie przemokła.Woda z deszczu podczas jazdy zawsze sobie znajdzie wejście.Mogę tylko teoretyzować bo w ręku tego nie mam ale ta zielona i żółta wydaje się być z materiału przypominającego sakwy Crosso dry,Ortlieb czy Sport Arsenal Expedice i ma tak jakby zwijanie u góry.Zaznaczam że mogę się mylić bo w ręku tego nie mam i trzeba namacalnie sprawdzić z czego to jest.Lidl często upraszcza opisy i pod jedną nazwą sakwy mogą się kryć różne modele i kolory co zresztą widzimy ale też z różnych materiałów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do tych sakw to ja osobiści podchodzę sceptycznie.Nie przemawia do mnie że sakwę mam sobie czymś przykryć,zabezpieczyć aby nie przemokła.Woda z deszczu podczas jazdy zawsze sobie znajdzie wejście.Mogę tylko teoretyzować bo w ręku tego nie mam ale ta zielona i żółta wydaje się być z materiału przypominającego sakwy Crosso dry,Ortlieb czy Sport Arsenal Expedice i ma tak jakby zwijanie u góry.Zaznaczam że mogę się mylić bo w ręku tego nie mam i trzeba namacalnie sprawdzić z czego to jest.Lidl często upraszcza opisy i pod jedną nazwą sakwy mogą się kryć różne modele i kolory co zresztą widzimy ale też z różnych materiałów.

W 2014r kupiłem Ortlieb Classic . Sakwy w Lidlu były w zeszłym roku. Chciałem kupić je jako drugie do "kobiecego" roweru. Wyglądały jakby robiła je ta sama wytwórnia co Ortlieb-y. Tylko wersja lekko uproszczona. A materiał w prospekcje jakby ten sam. Parę rzeczy rowerowych w Lidlu już kupiłem kilka lat temu. Służą do dziś. Ale te sakwy tylko z bardzo daleka wyglądają na podobne do " markowych" . Z bliska odstraszają jakością , trwałością i wyglądem. To nie są te same materiały. Nie mają nic wspólnego "markowymi" - nawet w 10%. Oczywiście cena - ale są to pieniądze wyrzucone w "błoto".  Wspomniane w pierwszym zdaniu są genialne w swojej prostocie i jakości. Warto poszukać na Allegro za połowę ceny nowych.   Kilka lat temu Lidl potrafił zaskoczyć jakością niektórych produktów. Teraz już się tak nie dzieje. Przerobiłem kilka sakw. Jest Ortieb. Póżniej przepaść. I dalej pozostałe markowe. Te Lidl-owe są na samym końcu najsłabszych  z najsłabszych. 

 

Edytowane przez bazzz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt Ci uczciwie nie odpowie bez znajomości składu owego środka, ale w ciemno mogę zdecydowanie odradzić. Jeśli w składzie są silne związki alkaliczne, zniszczysz amortyzator bezpowrotnie, bo aluminium jest amfoteryczne (rozpuszcza się również w zasadach). Zresztą po co kombinować? W cenie poniżej 20zł za litr da się kupić litr alkoholu izopropylowego, ta ilość starczy Ci na kilka serwisów amora, jak nie na kilkanaście. Za 50zł można kupić 5-cio litrowy kanisterek :)

 

Edytowane przez Kolmark
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, od 29 marca będą w Lidlu kaski rowerowe http://www.lidl.pl/pl/oferta.htm?action=showDetail&id=57137 . Czy ktoś jeździ w takim kasku, jakie są wasze opinie, odczucia?

 

Używam tego kasku w chłodniejsze dni i wieczory od dwóch lat, lampka z tyłu zaliczyła wymianę baterii i wszystko jest OK.

Kask nie jest za bardzo przewiewny - na upał nie polecam (warto zapolowac na kolejną promocję Lidla z kaskami typu "pro" nieco droższymi - były za około 70-80zł w zeszłym roku), poza tym jest ok i na pewno wart swojej ceny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie kamizelki rowerowej nie widziałem w promocji ale masz dwie opcje.

Kupic samochodową za 10 zł bez promocji ale ma taką wadę że jak jest ciepło to nie jest przewiewna.

Druga opcja to kupić pasy (szelki) odblaskowe które są przewiewne. Koszt to 20-50zł

 

Tak czy siak nawet bez promocji cię to nie zrujnuje IMO.

 

 Ja zauważyłem  jako kierowca że odblaski w kamizelkach potrafią wogóle nie działać. Czasami jak jeżdzę po swoich wsiach nocą to są wiejscy rowerzysci  którzy równie dobrze mogliby tej kamizelki nie mieć. Zero odblasku. A są tacy że się swiecą jak choinka i są swietnie widoczni. Ja mam roboczą terię że odblaski 3M działają lepiej ale może to moje złudzenie i efekt marki.

 

Najlepszą opcją IMO odblasku są opaski odblaskowe na kostakach. To wynika z ustawienia swiateł w samochodzie które dają pełną moc na dół. A do tego oko ludzkie (kierowcy) reaguje automatycznie na ruch.

 

 

Musta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to się nie dogadaliśmy, sorry.

 

Co do kamizelki "softshell" z Lidla to jedyną poradą jaką jaką mogę ci służyć to zrób test przedmuchu. To jest opisane na wątku o softshelach.

Przykładasz w sklepie usta szczelnie do tkaniny i dmuchasz. Jak powietrze przejdzie to jest to softshell jak nie, to jest to membrana (najczesciej "foliotex") i bedziesz sie pod nią bardzo pocił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...