Skocz do zawartości

[dyskonty i inne duże sklepy]Lidl, Biedronka, Aldi, Tesco etc. odzież i akcesoria sportowe.


Rekomendowane odpowiedzi

Ten plecak wygląda prawie identycznie jak mój Deuter Race. Ma go ktoś? Jak się spisuje?

Ja mam te okulary i są naprawdę ok.

 

Ja mam z zeszłorocznego rzutu, ale wygląda dość podobnie. Kupiłem, żeby jeździć z nim do pracy. Jakość ciężko ocenić, na pewno nie jest jakaś super, ale na razie nic nie pękło i żaden szew nie puścił, a często jest wyładowany praktycznie do pełna (ciuchy na przebranie, czasem koszulka rowerowa z długim rękawem, zimą nogawki, jedzenie, czasem kurtka przeciwdeszczowa, kamizelka odblaskowa, dętka, portfel, klucze i półtorakilowy ulock). Dołączony pokrowiec przeciwdeszczowy jest beznadziejny, bo założony spada od razu po założeniu plecaka na plecy. Wentylacja pleców raczej kiepska. Szelki lubią się poluzować, więc co jakiś czas trzeba kontrolować czy się jedna nie robi dłuższa. Podsumowując wad sporo, ale ja od niego nie oczekiwałem za wiele, chciałem coś taniego to tyrania na co dzień. Cieszy mnie, bo jak na razie jest trwały, a na tym mi najbardziej zależało. Kupiłbym jeszcze raz, bo o ile pamiętam to kosztował ze 35-40 pln.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Co możecie powiedzieć o okularach z nadchodzącej oferty w Lidlu? Sprawdzają się przy częstej zmianie szkieł? Czy może lepiej dopłacić te 100zl do jakichś "markowych"?

 

Sprawdzają się.

Ale: Jeśli chcesz wozić ze sobą szkła na zmianę to zwróć uwagę i kup model z oddzielonymi od siebie szkłami. Na zdjęciach ze strony Lidla widzę, że dwa modele mają oddzielnie lewą i prawą soczewkę i trzeci, gdzie są one połączone.

Ja mam taki z połączonymi i niestety nie za bardzo mogę zabrać szkła na ewentualną zmianę po drodze, bo mi się nie mieszczą w kieszeni koszulki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja uważam że są kiepskie. Miałem 2 komplety z dwóch różnych rzutów. Zmiana szkieł parę razy i po zawodach. Odpuściłem je, kupiłem w decu za 100 i dzień do nocy. Cena też...

 

Jak poczytasz wcześniej to była nie jedna dyskusja na tematu tych okularów i opinie różne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Serio ?

 

Właśnie doszukałem się kolejnej sprzedaży stojaka w czerwcu...

 

 

Odpuśćcie, teza o stojaku tylko na wiosnę, w kwietniu konkretnie, jest niczym nie poparta. Tak samo nie ma zależności między tym co będzie w Czechach, lub w Niemczech, a u nas. Jak będzie miał Lidl rzucić stojaki to i tak je rzuci, bez względu na porę roku. 

 

EDIT

 

Ja już nie brnę w ten temat bo szkoda prądu. Jak ktoś nie wierzy, to google pomoże odszukać kiedy były promocje.

Edytowane przez Dziubek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ktoś chciałby brać koszulki z obecnej oferty Lidla, to radzę dokładnie dobrać rozmiar, a najlepiej przymierzyć na miejscu :icon_cool:

Zastanawiałem się nad kupnem, w domu przymierzyłem starą M (która służy mi od jakiś dwóch lat), ale okazało się że obecna M jest na mnie za duża, a S jest w sam raz. U mnie S były tylko czarne.

Ale w końcu nie kupiłem, bo materiał jest dość gruby (w porównaniu do starej oraz koszulki 500 z Decathlonu) i stwierdziłem, że takiej nie potrzebuję.

I ciekawostka: na kurtki przeciwdeszczowe rzuciło się głównie towarzystwo emeryckie. I brali głównie męskie, bo nawet paniom nie podpasowały damskie :-)

Edytowane przez Artek610
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozmiarówka w Lidlu jest ostatnio mocno rozwalona. Kupowałem długie spodnie (nie rowerowe), niby ten samo rozmiar - jedne za małe, drugie za duże o jakieś 3 numery.

Niektóre koszulki z Lidla są OK, niektóre nie bardzo. Z jednych odpadają odblaskowe elementy, przecierają się, mechacą, inne kupione w tym samym czasie bez uwag. Co sztuka to inaczej. Cena (zazwyczaj) = jakość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestety, ale jakość LIDL-a upadła w czasie. Mam spodenki i koszulki które mają kilka lat, i są w naprawdę dobrej formie jak na taki okres czasu. Wtedy jeszcze z rozmiarówką nie było tyle problemu. Mam M-ki z tamtych okresów i są akurat, nawet z lekkim luzem. Teraz nawet nie mam po co iść bo S-ka jest jak po starszym bracie :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może problemy z rozmiarami ciuchów Lidla (i innych dyskontów czy sieciówek) związane są z tym zjawiskiem:

 

"Vanity sizing to zjawisko polegające na dopasowywaniu rozmiarów ciuchów do zachodnich społeczeństw, tak aby utrzymać dobre samopoczucie kupujących. Słowem – coraz większe ubrania zostają opisane przez niezmiennie małe rozmiary. Badania konsumenckie zrealizowane przez „Journal of Consumer Psychology” pokazują, że to jaki rozmiar na nas pasuje ma bezpośrednie przełożenie na nasze samopoczucie. Oczywiście im rozmiar mniejszy, tym samopoczucie lepsze."

:-)

Zawsze nosiłem M i ostatnio kupiłem "zwykły" podkoszulek w tym rozmiarze. Po rozpakowaniu okazało się, że nawet na L-kowicza mógłby być zbyt duży :-) 

 


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli chodzi o koszulki z Lidla takie do biegania /na rower to ja kupuje XL a normalnie nosze zazwyczaj 2XL i dodam ,ze sa ok , jedyne co to w jednej mi sie odblask lekko kruszy. Za 20 zł niczego jednak wielkiego sie nie spodziewałem, na rower uwazam ,ze sa całkiem dobre. (dodam tylko ,ze mam je niedługo i do tego kilka sztuk , więc kazda z nich jest obecnie mało użytkowana)

 

dzis byłem w Lidlu , bo myślałem ,ze kupie sobie okulary z wymiennymi szkłami za te 30 zł (bede miał na zapas) . Są 3 modele , jak je wziąłem do ręki to stwierdziłem ,ze jakośc wykonania zarówno oprawek i szkieł to jakaś kpina . Totalna tandeta . Najlepszy w tym zestawie jest futerał i nic więcej. Sami obadajcie te okulary to bedziecie wiedzieć o czym mówie.

W porównainu do decathlonowego Arroya Pack Orao to przepaść (dodam ,ze zestaw taki kupilem za 40 zł w decathlonie - wyprzedaz ze 100 zł).

 

rekawiczki dziś nabyłem, cudów sie jednak nie spodziewam ale za 16 zł warto zaryzykować

 

 

 

 

 

 

Edytowane przez helmutonus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wziąłem z Lidla dwie koszulki M-ki - czerwoną i niebieską, ale jutro idę oddać obie.  Przy moich parametrach 179 cm wzrostu i 76 kg leżą nie najgorzej, ale na pewno nie jest to "race fit".

 

Czerwona:

+ ładny wygląd

- gruba tkanina

- zapinana kieszeń nie pomieści większego telefonu

- pozostałe kieszonki płytkie i zupełnie nie rozciągliwe

- zamek tylko do połowy koszulki

 

Niebieska:

+ duża zapinana kieszeń

+ zamek na całej długości

+ cieńsza tkanina

- trochę za długa

- zamek zbyt sztywny, zwija się i dziwnie wygląda przy pochylonej sylwetce

- kieszonki zbyt mało rozciągliwe

 

 

 

 

Edytowane przez akleiw1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koszulki są bardzo w porządku za tą cenę. Miałem ostatnio nieprzyjemność "przerabiać" zakup kilku różnych koszulek za ponad 100zł i za każdym razem mocno rozczarowany materiałem lub jakością wykonania odsyłałem wszystko. Te Lidlowe za 30zł zarówno wykonaniem jak i materiałem wypadły po prostu lepiej.

Co do okularów to szczerze polecam patrzały Firmy 3M model Solus. Cena ok 5 dyszek z wysyłką a okulary są naprawdę świetne i żadne lidlowe nie mają z nimi porównania.

Edytowane przez Peterp079
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...