Skocz do zawartości

[Remont] Kands - czyli 15 lat bez konserwacji


Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 22.11.2019 o 07:24, woojj napisał:

W razie potrzeby powymieniaj zużyte elementy.

Wyszło z tego żę zrobić minimum za 300 PLN można i pomieszac stare z nowym np. koło/kaseta, przerzutka tylna, łańcuch, klamkomanetki 3x7. 

W dniu 22.11.2019 o 07:24, woojj napisał:

Ale taki remont należy się każdemu rowerowi.

Przywiązałem się do niego. Takim remontem mogę sporo się nauczyć, w zimie nawet poznać każdą śrubkę :D 

W dniu 22.11.2019 o 07:24, woojj napisał:

Możesz też przez zimę poszukać jakiejś retro perełki jak nie jesteś przywiązany do czerwonego SMOKAndsa.

Jeśli zostawię go jak jest, to tylko założę na tył coś w stylu M370 i stop. Ale pomysł masz ciekawy, mniej realny choć gdyby znaleźć jakiegoś kozaka sprzed lat i by móc także poszpanować ciekawa koncepcja B)

W dniu 22.11.2019 o 07:24, woojj napisał:

Trzeba się znać troszkę żeby nie wtopić w rower do mocnego remontu.

Ja pamiętam z tamtych lat jak zazdrościłem ludziom Gianty, nie wiem dla bidoka wtedy to był na osiedlu rower z wyższej półki :D 

----

Zostawiając temat stricte muzealny zostaje parę kwestii. Czas na opony.

Chcę przyśpieszyć rower, nie chodzi mi o to aby zrobić te kilka km/h więcej,bo to śmieszne wymagać dla tego roweru. Tu na forum niektórzy twierdzili, że jeśli ktoś chce zakłądac opony 1.95" niech założy 2,1" albo jeśli planuje 1.75 niech weźmie 1.95 żeby uniknąć rozczarowań? Potrzebują dwóch par docelowo jedna z nich ma być tanim zakupem.

(dętki Continental MTB 26)

KENDA Kwest K193 1.5" 32 PLN

CONTINENTAL Ride Tour 1.75" 47 PLN

KENDA Khan K935 1.75" 27 PLN (35 PLN z K-Shield)

KENDA Kosmos K184 30 PLN

Schwalbe Land Cruiser HS 450  35 PLN

CONTINENTAL Double Fighter III 1.9" 55 PLN

CONTINENTAL Town & Country 1.9" 56 PLN

GRL 8011 2.0" 25 PLN

KENDA Flame K1008 2.1" 50 PLN

Podejrzewam, że najmniejsza możliwa to 1.75". Które z tych przykładowo będzie najszybsza albo wszechstronna. Czy parametr TPI jest tu bardzo ważny jeżeli celować w kupno pary opon. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 21.11.2019 o 17:28, whiteindian napisał:

, wtedy nie wiedziałem że ów "fachowiec"  który podjął się naprawy bez mojej wiedzy, wymienił chyba tylko korbę na nową i zablokował przerzutkę tylną. Było płacone, gość ma coraz słąbszą reputację w okolicy. 

Gość zablokował przerzutkę zapewne bo nie chciał się podjąć prostowania haka ramy, który jest tak krzywy że manewrowanie biegami skończy się wkręceniem i zmielenem tylnej przerzutki w szprychy.

Zaś co do opon, to ich wymiankę zostaw sobie na sam koniec, jak już doprowadzisz rower do ładu (masz już wszystko napisane). Co ci da wymianka na ''teoretycznie szybsze'' skoro masz niesprawne biegi?

Co do szerokości opon i rozczarowań na starym hardtailu  to IMO najwięcej zależy od ''poczucia'' sztywności roweru.  Wpływ na to ma wszystko, rama, koła, opony i ciśnienie, gripy, siodełko. Można mieć łyse i lekkie oponki 1.75 i  komfortowo szybko zasuwać, a można mieć kostkowane 2.1 a po wjechaniu w koleinę odczuwac ból garstków i tyłka.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, kamilmozej napisał:

Można mieć łyse i lekkie oponki 1.75 i  komfortowo szybko zasuwać, a można mieć kostkowane 2.1 a po wjechaniu w koleinę odczuwac ból garstków i tyłka.

To co powiesz na temat Schwalbe Hurricane 2020 i Continental Race King?

Wychodzi na to, że są opony typowo miejskie (szybkie), a także szybkie dedykowane do MTB.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, whiteindian napisał:

To co powiesz na temat Schwalbe Hurricane 2020 i Continental Race King?

Wychodzi na to, że są opony typowo miejskie (szybkie), a także szybkie dedykowane do MTB.

 

Nie miałem tych opon, ale zwróć uwagę na pewnien parametr - wagę.

np. (wg pierwszego lepszego sklepu) Continental Race King 26x2,0 ważą tylko 555g a np. wcześniej podane Continental Ride Tour 26x1.75 drutowa 805g ale są z wkładka antyprzebiciową.

  Różnica 500g  masy rotującej na 2 kołach będzie odczuwalna i to bardzo . Musisz sobie odpowiedzieć na pytanie czy wkładka antyprzebiciowa jest potrzebna (mniejsze prawdopodobieństwo złapania kapcia), czy może niekoniecznie,

Te twoje stare oponki raczej nie ważą mniej niż 800g,  to byś miał możliwość odchudzenia roweru o 0,5 kg jak nie więcej. Oczywiście o ile podana waga z internetu jest prawdziwa.

Edit: jednak tak niska waga opony continental Race King 26x2.0 to farmazon, tylko w centrum rowerowe podają 555g, wszędzie indziej jest 620g.

555g waży podrasowana wersja ProTection zwijana która kosztuje 4x tyle

Edytowane przez kamilmozej
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

smoKands*

oldschool mtb/atb KV9716497 **

 

smoKands08102020.thumb.jpg.cd9185b94676d5214c1bf159b00c67f0.jpg

smoKands KV 9716497 | przerzutka tylna RD- M739 SGS | przerzutka przednia FD-M737 TP DS | klamkomanetki ST-M737 | kaseta CSHG41 11-28 | korba FC-M570-4 + suport UN52 8/110 | łańcuch KMC x8.93 | piasta przednia HB-M730 | piasta tylna FH-M732 | obręcze kół: Specialized 17mm/ Regida 19mm | opony Schwalbe Hurricane Performance 26" x 2.0" (model 2019) | hamulce BR-M12 | siodełko Selle Royal Classic Moderate Avenue + sztyca Kalloy Uno

podziękowania dla @woojj za wymyślenie nazwy projektu. 

** specjalne podziękowania dla znawcy retro mtb @SoloTM który wspierał poradami na każdym etapie pracy nad rowerem :) :thumbsup:

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...