Skocz do zawartości

[Piasty] Nie moge znaleść odpowiedniej =[


swieca91

Rekomendowane odpowiedzi

Wiatam.

 

Nie moge znaleźć sobie już od jakiegoś czasu piast które by pasowały do moich obreczy. Obrecze mają 24 szprychy a wiekszość piast ma po 36 otworów.

 

Jak napiszecie pare postów to może sie okazać ze to nie przeszkadza ale po co kupywać coś do czego sie nie ma pewności i na dodatek może nie być ze sobą kompatybilne.

 

Prosze o sugestie co do kupna piast.

 

Za odpowiedzi dziekuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do piast na 24 szprychy to faktycznie trudno zdobyc, dlatego najlepiej skladac kola kupujac od razu obrecz i piaste w jednym czasie, bo potem moga byc problemy (cos o tym wiem). kiedys kupowalem na allegro od "mc_lena" piaste gipiemme na 28 dziurek, wiem, ze mial tez na 24. napisz do niego moze jeszcze to ma, tylko niewystawione. z tym ze byly to piasty szosowe, ale jesli nie jezdzisz jakos super ostro to nic nie powinno sie z tym stac.

 

co do uzywana zestawu piasta 36 dziurki + obrecz 24 dziurki, to na pierwszy rzut oka nie wydaje sie to najlepszym pomyslem, bo przeciez wtedy szprychy musialy by byc niesymetrycznie rozlozone na piascie, co chyba nie jest dobre.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Pierwsza odpada, bo używkę to ja już mam ;) O Formule oczywiście wiem, ale troche za droga

i chyba wolałbym już całe koło złożyć. Tak czy śmak dzięki.

Koncepcja zaplecenia obręczy na piaście 32 wydaje mi się do zrealizowania.

 

BTW: Piasta, którą chce wymienić to właśnie Formuła (E-HUB) Unibike'owata. Jej żywotność wyniosła może z 500km i od tego momentu szlag ją trafiał coraz bardziej z każdym km, a reklamacji nie chciano mi uwzględnić. Do tego momentu lubiłem serwis w SECESJI :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

:lol:

Póki co, mam zastępcze kółka deore. A tą piastę mam zamiar "ożywić".

Co do serwisu, to powiedzieli, że do środka dostała się woda i to moja wina.

Teraz już wiem, że wywalczyłbym wymianę lub zwrot kasy, ale człowiek na błędach się uczy.

Jednak zastanawiam się gdzie dostanę mechanizm wolnobiegu (chyba tak on się nazywa),

gdyż to właśnie ta część piasty się posypała i czy wogóle opłaca się to naprawiać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...