Skocz do zawartości

[29er] Kellys TNT10 czy wybralem dobrze?


strasznyjelen

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie. Chcialbym opowiedziec Wam jak zostalem strasznym jeleniem. Mam 188cm i waze około 105kg. Stwierdziłem ze bede kolarzem. No przyjamniej na trasie dom-praca (oszałamiające 4km w jedna strone). Pojechalem do sklepu rowerowego i mowie "panie daj cos najlepszego dla mnie do 2tys". Nic nie mierzyl nie pytał popatrzył tylko na mnie i wyciagnal Kelly sa TNT 10 na ramie 21 model 2014. No i pech sprawil ze kpmpletnie nie wiedzialem czy to dobry rower. Czasu troche minelo bo kupilem chwile pozniej auto i rower stoi w garazu do dzis. Teraz dopiero trafilem na forum poczytalem o doborze ramy i mam dylemat. Czy tp nie za duze dla mnie? Odsylam do specyfikacji http://www.kellysbike.com/PL/rowery-2014/gorskie/hardtail-29/tnt-10#.VYpzaDfwFDs

 

Dlugosc nogi 92cm. Trasy jak na razie asfalt dom praca wiec chyba opony przydaloby sie wymienic. Pomozecie? Po 1 czy to dobry wybor (wiem wiem trzeba bylo pytac przed kupnem)? Po 2 czy dobry rozmiar? Po trzecie co zrobic z oponami skoro bede jezdzic w 80% po asfalcie przez najblizsze pol roku? Pozdrawiam i licze na wyrozumiałość bo jak widzicie - straszny ze mnie jelen..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rower ok ale zrobiłeś fatalny błąd przy zakupie a mianowicie to sprzedawca wybrał za ciebie rower i pewnie sprzedał ci to co mu zalegało na sklepie.

Następnym razem jak będziesz kupował rower to ty musisz wiedzieć jaki ci jest potrzebny ,piszesz że jeździsz nim do pracy i do domu tutaj "góral" się słabo sprawdzi - powinieneś szukać jakiegoś mieszczucha albo crossa lepiej się będzie nadawał do twoich potrzeb.

Rama przy twoim wzroście jest za duża na ciebie. Powinieneś mieć rozmiar L/19 i była by ok.

Rozumiem że pozycja jest zbyt mocno wyciągnięta do przodu i jest ci nie wygodnie?.Możesz to delikatnie poprawić wymieniając mostek,sprawdź jaką ma długość może jest za długi - kup krótszy pokombinuj z ustawieniem podkładek pod mostkiem oraz z ustawieniem siodełka

Co do opon zawsze można wymienić na jakieś opony o niskim bieżniku żaden problem mogę polecić ci te bo żona sama używa takich http://www.schwalbe.com/en/offroad-reader/hurricane.html idealnie się nadają na asfalty są tanie, ciche

Możesz również sprzedać rower zobacz co ci się bardziej opłaci.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Lepszy taki niż makrokesz :) ale jesli jeździsz po asfalcie to od razu trzeba było jakiegoś fitnesa czy trekinga kupić

2. Przy Twoim wzroście brałbym 19" ...ale ja lubie mniejsze ramy. Może być dobra...przejedź się i zobaczy czy oś kierownicy pokrywa się z osia przedniej piasty. Najwyżej kupisz krótszy mostek...

3. Zmień opony jesli te Ci nie odpowiadają...

Edytowane przez Leniu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy nodze 92cm i rozmiarze L (480mm) sztyca byłaby wysunięta na 270-280mm a to już spora dźwignia ;) Krótszy mostek to dobry pomysł. W sumie przy tym kącie podsiodłówki można by też się pokusić o sztycę bez offsetu - zawsze to 10-15mm bliżej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie rozmiaru to właściwie jak Ci się na tym rowerze jeździ? Mi też radzono mniejszą ramę, kupiłem większą i nie żałuję, to Ty masz jeździć na tym rowerze a nie inni. Inna sprawa, że przy Twoich gabarytach wyglądałbyś śmiesznie na ramie 19" :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

No wlasnie nie wiem czy dobrze mi sie jezdzi

 

Ale co? Bolą Cię plecy w krzyżu, kolana, nadgarstki, drętwieją palce u rąk? Jak nic takiego Ci nie dolega po jeździe 10-15km to przestań szukać dziury w całym i dalej na rower.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie nie wiem czy dobrze mi sie jezdzi bo nie mam porownania:) powiedzcie mi prosze jakie oponyi detke moge wybrac do tego roweru jesli zamierzam robic trasy asfaltowe do max. 50 km

Rower na pewno w dobrym rozmiarze, przy nodze 92cm i ramie 19" (podsiodłówka480 mm) standardowej sztycy by zabrakło... a rama jest długa ponieważ to rower MTB, crossy mają krótsze ramy .

Edytowane przez Rulez
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...