Skocz do zawartości

[kierownica] Problem z podwyższeniem


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, może to i głupi problem ale zawsze jest :)

Mam problem z podniesiemiem kierownicy jest za nisko ale nie mam pojęcia jak ja podwyższyć.

Na załączonym zdjęciu widać kierownice i mostek (sry za jakość). Są tam dwie srebrne śruby ale nie idzie ich ruszyć, podejrzewam że to one służą do podwyższenia. Prosze o pomoc.

fota9jw4.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety - te śruby mocują mostek do rury sterowej widelca, ale nie możesz za ich pomocą wyregulować wysokości kiery. To jest rozwiązanie typu a-head: mostek jest nakładany na rurę sterową widelca. A z tego, co widzę, rura twojego widelca jest przycięta i nie da się już nawet włożyć kolejnej podkładki...

Jedyne, co ci w tej sytuacji pozostaje, to kupić mostek o większym wznosie.

Pozdrówko rozczarowujące ;) ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Helevorn ta trzecia srubka sluzy do likwidacji luzow na sterach jezeli bedziesz odkrecal wszystkie srubki i podnosil kierownice moze sie to skonczyc jakims wypadkiem. W tym systemie wysokosc kierownicy tak jak pisala Ecia i majstermod odbywa sie poprzez zmiane mostka o innym kacie lub kierownicy.

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakieś 5 mm to jeszcze można podnieść bez większej tragedii, tylko trzeba jeszcze podkładkę podłożyć pod mostek. W każdym razie górna śruba (z tych dwóch poziomych) musi się zaciskać jeszcze na rurze sterowej a nie w powietrzu.

 

Jakimś wyjściem będzie też kupno nowego widelca z długą, nie przyciętą rurą :)

 

Pozdrawiam

Jacunio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Helevorn ta trzecia srubka sluzy do likwidacji luzow na sterach jezeli bedziesz odkrecal wszystkie srubki i podnosil kierownice moze sie to skonczyc jakims wypadkiem. W tym systemie wysokosc kierownicy tak jak pisala Ecia i majstermod odbywa sie poprzez zmiane mostka o innym kacie lub kierownicy.

pozdro

 

Dzieki za sprostowanie. Piszac poprzedniego posta chyba nie do konca jasno sformulowalem o

co mi chodzi. Piszac "troche" mialem wlasnie na mysli to, ze jak autor tematu poeksperymentuje

troche ze srubkami to zobaczy, ze kierownicy po prostu nie podwyzszy nie tworzac zarazem szpary

miedzy mostkiem a podkladka (o czym napisal Jack Danniels).

 

W kazdym razie przepraszam za mozliwosc wprowadzenia w blad.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...