Skocz do zawartości

[Hamulec tarczowy hydrauliczny] - dziwne zgrzyty przy hamowaniu


zinedine11

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,posiadam hamulce hydrauliczne TEKTRO model HD-M290 i mam identyczny problem jak autor posta.. Juz wiem ze to wina tarczy czytając posty w wątku.

Chcialbym się od was dowiedzieć jaki model tarczy polecacie za komplet(przod i tył) i jaki zestaw klocków polecacie do nowej tarczy, mój budżet to 400zl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,posiadam hamulce hydrauliczne TEKTRO model HD-M290 i mam identyczny problem jak autor posta.. Juz wiem ze to wina tarczy czytając posty w wątku.

Chcialbym się od was dowiedzieć jaki model tarczy polecacie za komplet(przod i tył) i jaki zestaw klocków polecacie do nowej tarczy, mój budżet to 400zl.

Kolego nie kupuj tarcz, zmień sobie klocki na jakieś żywiczne np. Shimano B01S, ja zmieniłem tarcze na SLX'y i po dotraciu dobrze klocków, zgrzyty były dalej. Jeśli jeździsz rekreacyjnie, a nie jakiś hardcorowy downhill, to będą ci się takie klocki sprawdzały. Ja na tych Shimano B01S zrobiłem już jakieś 500km, gdzie 90% jazdy to dosyć agresywne XC po lasach i jest ok. Hamują dobrze i najważniejsze, że jest cicho.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

post-187624-1439730975,9903_thumb.jpg

 

Kolego nie kupuj tarcz, zmień sobie klocki na jakieś żywiczne np. Shimano B01S, ja zmieniłem tarcze na SLX'y i po dotraciu dobrze klocków, zgrzyty były dalej. Jeśli jeździsz rekreacyjnie, a nie jakiś hardcorowy downhill, to będą ci się takie klocki sprawdzały. Ja na tych Shimano B01S zrobiłem już jakieś 500km, gdzie 90% jazdy to dosyć agresywne XC po lasach i jest ok. Hamują dobrze i najważniejsze, że jest cicho.

 

Pozdrawiam

Zauważyłem,że klocki na tarczy są delikatnie za nisko względem tarczy hamulcowe... dałem małe podkładki między adapter a zacisk hamulcowy, by podnieść zacisk (przód i tył) . Przejechałem trochę km by sprawdzić jak to działa... Jest dużo lepiej ale dźwięki nadal się wydobywają, nie tak jak wcześniej ale są. Sprawdzę jeszcze kilka razy przy następnych wyprawach... I napisze co dalej. Edytowane przez Hynhus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początku tego roku wypożyczyłem rower testowy specialized epic carbon 29 i panowie w sklepie mnie ostrzegli, że właśnie takie dźwięki to nie jest powód do zmartwień, że klocki tego typu tak mają. I z chęcią w swoim rowerze założyłbym takie, bo siła hamowania była niesamowita.

 

Myślę, że w sprzęcie tej klasy (szczególnie testowym który ma zachęcać do zakupu) nie dopuściliby do wadliwej pracy hamulców.

 

 

 

 

dałem małe podkładki między adapter a zacisk hamulcowy, by podnieść zacisk (przód i tył)
 

 

 

Niezbyt rozsądne. Może w ogóle zdejmij hamulce? Nie będzie żadnych dźwięków.

Edytowane przez lobson
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Na początku tego roku wypożyczyłem rower testowy specialized epic carbon 29 i panowie w sklepie mnie ostrzegli, że właśnie takie dźwięki to nie jest powód do zmartwień, że klocki tego typu tak mają. I z chęcią w swoim rowerze założyłbym takie, bo siła hamowania była niesamowita.
 tzn. jakiego typu ???? bo napisałeś tak ogólnikowo że nie wiadomo co miał zamontowane, przypuszczam że metaliki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednak się poddałem i usunąłem tarcze TEKTRO wraz z klockami hamulcowymi i zastąpiłem je nowymi.

Tarcza przód: SHIMANO Dobre XT model SM-RT76 180mm

Tarcza tył : SHIMANO Deore XT model SM-RT76 160mm

klocki hamulcowe: XLC Disc Brake Pads BP-O07

Na razie wszystko jest tylko założone i wyregulowane .. Sprawdzę w późniejszym terminie ponieważ pogoda nie jest łaskawa... :)

Edytowane przez Hynhus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Polecam frez albo kamień biały stożkowy i przelecieć każdą dziurkę. Hałas znika ma 100 pro. Miałem to samo.

Mam identyczny problem jak autor tematu, a średnio mi się podoba pomysł wymiany nowych tarcz na nowe tylko z powodu dźwięków. Mógłbyś pokazać jak wyglądają twoje tarcze po modyfikacji?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemka! Miałem u siebie ten sam problem co autor, dokładnie to co było na filmiku. Problemem okazały się być klocki, które były z pierwszego montażu (tegoroczny wypust roweru). Zmieniłem na kellys'owskie klocki (jutro mogę zdjąć i napisać jakie to ^^) i problem całkowicie ustał. Siła hamowania po kilkunastu km wróciła do normy - widocznie musiały się dotrzeć. ^^

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Po założeniu tarczy freezer nie słychać żadnych dźwięków. Tarcza nie jest dotarta, jej powierzchnia nie jest gładka i w tych rowkach osiada taki czarny odpad, da się go zetrzeć. To jest odpad z ścierających się klocków(półmetaliki) czy są zaolejone?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Posiadam rower Kross Evado 4 z hamulcami Tektro Disc HDC-300 (hydrauliczny, tarcza 160mm). Dźwięk i objawy przy hamowaniu jak na filmiku autora. Poradziłem sobie z tym robiąc delikatną fazę w każdym z otworów w tarczy. Wymontowałem tarcze z koła a kamień taki mały stożkowy umocowałem w wiertarce stołowej (zestaw kamieni kosztuje coś w okolicach 5-8 zł http://allegro.pl/komplet-kamieni-szlifierskich-na-wiertarke-6-szt-i5218519425.html )

Materiał tarczy jest bardzo twardy i kamień szlag trafi. Podczas fazowania trzeba go będzie wyrównywać bo stożek szybko traci swój kształt.

Pierwsze hamowanie było dość słabe ale już po chwili klocki się ułożyły a tarcze oczyściły z pyłu, lekko dotarły i cisza.

 

Obawiam się że jest to rozwiązanie tymczasowi i tak czy inaczej czeka mnie wymiana tarcz.

Edytowane przez Lutoslaw
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Niestety mam identyczny problem w tylnym hamulcu,TEKTRO Gemini. Wymiana klocków przez serwis rozwiązała problem na całe 5 km. Niestety nowe klocki po dotarciu piszczą jak poprzednie, sprawdzę patent z szlifowaniem otworów w tarczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...