Skocz do zawartości

[ korba ] SHIMANO FC-M131 - ocieranie o przerzutkę


moszczan25

Rekomendowane odpowiedzi

Zanim cokolwiek zaczniesz zmieniać wyrgulój przerzutkę sam, lub udaj się do dobrego serwisu. Jeśli problem występuje od początku to jest to problem z regulacją. Przypominam, że regulacja przedniej przerzutki to najważniejsze jej poprawne tj. Równoległe ustawienie względem korby. Ja sam męczyłem się z tym strasznie ale się udało. Masz instrukcje na forum jak i filmiki na youtube. Wydaje się łatwe ale nie tak do końca. Jak coś pozostaje jakiś lepszy serwis.

Jak to nie pomoże to dopiero kombinuj. Sam mam tą korbę. Przejechałem raczej siłowo 1.5 Tkm i się trzyma choć jak się mocno depnie to czuć jak chodzi na boki.,....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zanim cokolwiek zaczniesz zmieniać wyrgulój przerzutkę sam, lub udaj się do dobrego serwisu.

Był i bez przesady, do tego nie potrzeba "dobrego czy lepszego serwisu". Jesli jest mozliwe wyregulowanie to bez problemu to mozna zrobić samemu.

 

 

Sam mam tą korbę.

Masz identyczną korbę w zestawie z taką samą przerzutką? Bo ta korba występuje w 2 wersjach: 42x34x24T i 48x38x28T (jeżeli chodzi o wielkośc blatów). Wg producenta ta przerzutka jest do korb o pojemności 18T i największym blacie 42T a kolega ma korbę o pojemności 20T i największy blat 48T.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam taką samą korbę ale w innej konfiguracji. Nie mniej miałem takie same objawy. Winna była niewłaściwie ustawiona przerzutka względem korby, choć na pierwszy rzut oka było ok. Autor tematu pisał, że jak był na regulacji to polegała ona jedynie na zabawie baryłką czyli naciąg linki. Także zabawa H i L niewiele pomoże jak przerzutka jest nawet minimalnie skręcona względem blatu.

Nie mtwierdze także, że to jest pewna przyczyna tej sytuacji, nie mniej z opisu dotychczas podjętych działań taka ewentualność nie została wykluczona.

A zanim zacznie się wymieniać elementy napędu i ponosić koszty może lepiej wyeliminować inne możliwe przyczyny.

Ponadto jeśli to nowy rower i zarzuty odnośnie przerzytki się potwierdzą to powinien zgłosić się do sprzedawcy/producenta zwłaszcza, ze mocno na korzyść konsumentów zmieniły się przepisy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzę jeszcze ustawienie, spróbuję jeszcze coś podregulować , ale i tak mam zamiar zmienić przerzutkę pod korbę - koszt mały a przynajmniej będę miał skonfigurowaną dobrze. Wypowie się ktoś jeszcze na temat tej przerzutki o którą pytałem w poście #26 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz przerzutkę o pojemności 18T i korbę 20T. Takie połączenie zawsze będzie trudne o ile nie niemożliwe do poprawnejregulacji. IMHO wymiana przerzutki na taką o pojemności dostosowanej do blatów lub większej rozwiąże problem. Liczba przełożeń na kasecie nie ma żadnego wpływu na regulację przedniej przerzutki. Liczy się wyłącznie odpowiednie dobranie przerzutki do blatów korby. Tu masz listę przerzutek przednich wraz z ich pojemnością. Jest dość stara ale jara:

http://wrower.pl/sprzet/przerzutki-przednie-shimano-2012,5433.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jak pisałem wcześniej miałem podobny problem, z tym, że konfiguracja przerzutek prawdiłowa. Producent ten sam.

Oj namordowałem się i w końcu metodą prób i błędów ustało mi się ustawić przerzutkę względem korby tak, że nie obciera. Tak na marginesie wspomne jeszcze o naklejce małej okrągłej  na korbie bo w kandsie wielu użytkownikom dawała się we znaki właśnie  obcierając o łańcuch i generując dziwne dźwięki.

 

Inna sprawa o którem wcześniej sugerowałem:

Skoro rower ma kilka miesięcy, to masz gwarancje producenta i rękojmie sprzedawcy. Skoro rower ma niewłaściwe komponenty która ograniczają prawidłową pracę roweru możesz to reklamować i powinni Ci przynajmniej przesłać nową porzerzutkę. No chyba, że kupując rower zostałeś ostrzeżony, że przerzutka może obcierać. Zgodnie z ostatnimi zmianami w k.c. o ile dobrze pamiętam to na koszt sprzedawcy możesz odesłać rower w celu takiej wymiany. Ustawa weszła chyba w dniu 25.12.2014 znacznie zwiększając nasze prawa (konsumentów). To tak jakbyś nie chciał ponosić kosztów zakupu tej przerzutki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@rychu713 gra nie warta świeczki i to z pewnością nie naklejka. Łańcuch koledze ociera o prowadnicę na konkretnych biegach. Pozbawić się jeszcze trochę w regulacje a jak to nie przyniesie zadawalających rezultatów wymienić na inną, budżetowa i zapomnieć o problemie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szczerze mówiąc to szkoda mi czasu na odsyłanie roweru do Łęcznej ( 100km od Dęblina ) i czekania na rezultaty, porobię co się da i ewentualnie zamówię poprawną przerzutkę bo to koszt malutki. Zbliżają się dni że będę miał dużo czasu na jazdę rowerem i nie chce zostać bez niego w związku z wysyłką do sklepu/ producenta. Wiecie koledzy, rower warty ok 1100zł ... co innego jakby był warty drugie tyle to pokusiłbym się o wysyłkę a tak, na własną rękę załatwię sprawę i bede miał święty spokój, koszty nie powinny być bardzo duże, nie więcej niż 40zł... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Wczoraj przy okazji czyszczenia i smarowanie napędu zauważyłem że właśnie ta przerzutka nie jest równolegle ustawiona do blatów. Ustawiłem ją równolegle, fakt , na przełożeniu 3x6 gdzie wcześniej już ocierał łańcuch to teraz jest lepiej ale dla przełożeń 3x7 i 3x8 nic nie pomogło. Obstawiam jednak że jest to wina że przerzutka nie jest kompatybilna do korby i za tydzień wymienię ją na kompatybilną. Mam nadzieje że już wtedy będzie dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...