Skocz do zawartości

[przyrząd do czyszczenia łańcucha] Barbieri


Rekomendowane odpowiedzi

Na Allegro ten przyrząd można kupic za 25zł, bez środków czyszczących, ale podobno można zalać naftą i też działa świetnie (0,5l nafty 6zł). Nafte mozna po wyczyszczeniu odlać do słoika a cały brud zostanie na dnie, nafta wypłynie na wierzch i można ją ponownie zalać do maszynki. Czy ktoś korzystał z tego przyrządu, czy to działa poprawnie, czy jest nic nie warte?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja korzystałem z takich przyrządów ale innego producenta. Zalewałem to benzyną ekstrakcyjną (szybciej odparowywuje od nafty). Osobiście nie polecam tego. Strasznie brudzą się blaty na korbie i kaseta podczas czyszczenia łańcucha. Wydaje mi się , ze lepiej kupić i stosować spinki. Rozpinasz łąńcuch , wrzucasz do butelki z benzyną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja uzywam tego samego przyrzadu z tej samej firmy nawet. I nie narzekam podoba mi sie to ,bo lancuch jest pozniej czysty i mozna nalac do tego roznych srodkow czyszczacych lancuch(czyli jakie sa dostepne w garazu :P ) Dadi to masz okazje zeby pozniej wyczyscic sobie jeszcze i korbe i kasete :) A wystarczy tylko kawalek szmatki :P Ja tak zawsze robie ,bo lubie miec caly naped czysty :D

 

I tez polecam zapoznac sie z zasada pisania . Bedziesz mial lzej na przyszlosc i nie beda sie czepiac :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam i spinkę i urzadzenie czyszczące też firmy Barbieri :P Urządzenie jest bardzo dobre - szybkie, 2-3 wymiany płynów i łańcuch lśni. Nigdy na tą maszynkę nie narzekałem, ale tak raz na 1000km ściągam łańcuch na nockę w ropie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyszcze łancuch tym od jakiegos roku . Dzis akurat wymienilem szczotki i wyczyscilem caly przyrząd :)

Po 3 razach w beznyznie łancuch czysciutki :D Co nie zmienia faktu , ze nastepny lancuch kupie sobie ze spinką :D Jeszcze z 2 miesiace i po łancuchu beedzie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak...faktycznie łańcuch jest czysty po 3 zmianach benzyny ale.... ta benzyna podczas kręcenia pedałami (w czasie czyszczenia) spływa po kasecie , przednim blacie i strasznie brudzi.

Czy nie lepiej mieć dwa łańcuchy ze spinkami - jeździsz na jednym , drugi czeka wyczyszczony i nasmarowany ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem maszynke. Na drugi dzień po zlicytowanu mi przyszła. Mam jedno pytanie. Czy Rozcieńczalnik ekstrakcyjny to to samo co benzyna ekstrakcyjna. Ma kolor jak woda ten rozcieńczlnik w chemicznym mi powiedział, że to samo i kupiłem. 2,50 0,5l.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

benzyna nie jest jednorazowa. ja odstawiam i czekam az syf opadnie na dno, a potem zlewam czysta. jak nazbieram syfu cala butelke to sie bede martwil wtedy. poszukam w okolicy punktu utylizacji olejow i syfu tego typu i tam zaniose hurtem butle brudu:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po myciu w benzynce rozumiem smarujemy czysty łancuch smarem do łancuchow tak? Bo benzyna ekstrakcyjna znakomicie odtluszcza wiec lancuch jak wyschnie jest suchy...

Mam pytanie: Czy smary do lancuchow sa lepkie? NIedawno kupilem rower, ktory jest nasmarowany jakims strasznie lepkim mazidlem i wszystko doń lgnie:/ Czy to prawidlowe czy powinienem wyczyscic w benzynce i nasmarowac po swojemu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niektorzy lubia to smarowidlo i uwazaja je za bardzo trwale. mi jednak po pierwszej przejazdzce w lesie zrobila sie na napedzie piaskownica. od razu wyszejkowalem i nasmarowalem. z kazdym nowym lancuchem zrobie od razu to samo. normalne smary nie sa lepkie. maja konsysntencje podobna do plynu do naczyn. kropla sie trzyma na ogniwkach, ale nie kapie na podloge.

 

a co do pierwszego pytania: po szejkowaniu musisz odczekac az benzyna dokladnie wyschnie, zeby nie odtluscila nowego smaru, ktory nalozysz. ja zostawiam na noc, a smaruje rano.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale benzyna ekstrakcyjan szybko schnie i nie jest tlusta wiec ja zawsze po wyczyszczeniu lancucha przecieram go sucha szmatka i smaruje i smar trzymie sie normalnie.

 

A co do tego oryginalnego smaru na lancuchu bylby super dla mnie jakby nie kleilo sie do niego wszystko w promieniu 2m :blush: Bo smaruje naprawde dobrze :blush:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...