Skocz do zawartości

[Stery] problem


Iron

Rekomendowane odpowiedzi

od razu powiem ze nie wiem czy to problem ze sterami ale tak mi sie wydaje :P w czasie jazdy zaniepokoily mnie stuki dochadzace ze strony psylo :P po przyjeździe do domku, obadałem go :twisted: i stwierdzilem ze jest ok. Ale :D no wlasnie :) jak zacisne przedni hampel i poruszam rowerem przod tył, a reke przyloze na koncu korony, czuje ze korona amorka porusza sie w stosunku do ramy. Czy to wina sterów? czy są źle skrecone ? a może już padły ? niedawno wymieniłem amora, zrobił to serwis, czy to oni skopali sprawe ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

 

to moze bys wina tego ze poprostu zlapaly luzu.spróbuj skrecic je mocniej a jesli to nic nie da to prawdopodobnie sie sypnely.podczas zmieny amorka mogli ich nie dokrecic i z tad to zamieszanie:)

 

opozdrowionka

 

 

 

:P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam teraz identyczny problem, tyle że nic w rowerze nie ruszałem i nie zmieniałem. Najpierw dochodziły za amortyzatora jakieś stuki. Zaciskając hamulec przedni i ruszając przid-tył czuję, że jakby rura sterowa porusza się względem główki ramy. Poluzowałem boczne śrubki mocowania mostka, dokręciłem śrubkę na samej górze i jest znaczna różnica. Tyle że dalej jest luz :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bez paniki prosze:d podczas poruszania rowerem w przod i tyl przednia opona przesuwa sie nieznacznie po podlozu, co daje wrazenie jakby korona widelca przesuwala sie wzgledem ramy! ale to tylko zludzenie!

jak wykrywac luzy na sterach: podjezdzamy rowerem do sciany, przyciskamy przednie kolo, zaciskamy hamulec, i dopierow wtedy przykladajac reke do dolnej i/lub gornej biezni sterow mozemy wyczuc czy jest luz (i z reguly nie ma):blink: jezeli wtedy czuc ze miski sie poruszaja wzgledem glowki, odkrecamy sruby w mostku, dokrecamy na maxa ta na kapslu, zakrecamy mostek i juz powinno byc ok. jezeli wszystkie te zabiegi nie dzialaja to znaczy ze cos nie tak jest z lozyskami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...