Skocz do zawartości

[rower] 29er w cenie marketowego


AOLEK

Rekomendowane odpowiedzi

Rama adventure to produkt linii tour u tego producenta, czyli trekking.

Jesli to ten sam produkt, a nazywa na to wskazuje, to raczej nie skladasz 29era.

Z jakiego powodu wybor takich opon co do szerokosci? Rama typowych mtb nie przyjmie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

   Dziś po południu do ramy na tył  założyłem v-breki ze starego przeszło 15 kg roweru, tak żeby trochę pojeździć. zrobiłem przeszło 110m km (szok ! średnia 22!km/h),fakt trochę boli bo porysowałem porządnie tylną obręcz ale było warto bo ostatnio dwa tygodnie przerwy z jazdą miałem. 

 (fotki będą później bo już ciemno było jak wróciłem)

 

 Wszystko się zaczęło od ramy którą kupiłem za 51 zł przed zimą bo sprzedający się kłócił, że to rama pod koła 26", gratis dodał jeszcze koszyk na bidon.(rama na górnej rurze 60cm ma wgniecenie ale jeszcze nie naprawiałem bo chciałem zobaczyć jak będzie pracować )

 

 Co do opon to była okazja na aledrogo (takie się trafiły nikt nie licytował jeszcze ta aukcja jest widoczna)

 

http://allegro.pl/zestaw-kol-28-shimano-concept-schwelbe-i5123384538.html

 

 Teraz wiem, że do tyłu opona najgrubsza wejdzie 622x50 (choć 60mm szerokości jest) a do przodu powinna spokojnie wejść 622x65.

Edytowane przez AOLEK
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  W Świdnicy jest taki Pan który naprawia rowery. (były kolarz) 5 minut zajęło mu wycentrowanie tego koła. (może teraz ma góra 1mm bicia :) Bardzo polecam tego Pana. Za centrowanie tego koła skasował mnie 5zł PLN!. Pod koniec 2014r na jesień wylicytowałem na aledrogo bardzo ładne kremowe koła za 39zł z piastą srami3 (licytowałem dla opon 38C  z dętkami, samą piastę 3biegową za więcej sprzedałem!) okazało się, że jedno to typowa 8!, przeszło 4cm bicia. Wycinałem przez cały dzień ze sklejki szablon na maszynie cnc, żeby móc samemu nacentrować koło - niestety tylko straciłem kupę czasu! Wspomniany prze zemnie Pan nacentrował te koło w 15 minut ! i powiedział żebym nigdy nie zabierał się sam za centrowanie koła.

Edytowane przez AOLEK
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę Cię martwić, ale jakoś nie widzę aby te koła miały obręcze przygotowane pod hamulce obręczowe.

Wiem że tylko przejściowo masz v-braki, ale skoro tylko dzisiaj zrobiłeś 110 km...
 

Edytowane przez kubim
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  Do teraz byłem przekonany, że nazwa 29er to tylko grubsze koła, że rama nie ma nic do tego.

(myliłem się ? rama to podstawa ?) Będę musiał więc szukać na "eledrogo" odpowiedniej ramy.

 

 ... mogłem tą licytować, ta by była pewnie odpowiednia:

http://allegro.pl/ShowItem2.php?item=5176509938&msg=Już+nigdy+nie+przegapisz+końca+licytacji.+Dostaniesz+SMS-a+na+pół+godziny+przed+jej+zakończeniem.&msgtoken=98916de0a26c6a5f0fd891152858537e6d8d37e37160f7e3acb336926d447c05  .

Edytowane przez AOLEK
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś były rowery 28", więc cała rewolucja 29" nie polegała tylko na zamówieniu szerszych obręczy i opon u odpowiednich producentów. Właściwie to taka była koncepcja, ale potem okazało się, że taki rower nie skręca tak fajnie jak mtb 26". Szybko to poprawiono, i od tamtego czasu ramy 29er znacznie różniły się od a) przeskalowanych na duże koło ram 26" B) ram trekingów z poszerzonym miejscem na oponę.

 

Ale nie załamuj się! Złóż taki rower, pojeździj na nim, ucz się i korzystaj, a jednocześnie zbieraj pieniążki. Jak będziesz gotów, to wymienisz samą ramę. A jeśli się przypadkiem okaże, że dobrze Ci się jeździ, to tym lepiej, bo zostaniesz przy dotychczasowym sprzęcie! Wiele osób kupiło rowery XC/MTB tylko ze względu na modę, a potem po przypadkowej jeździe na czyimś trekingu czy crossie stwierdziło, że jednak mtb im nie jest potrzebny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  Do teraz byłem przekonany, że nazwa 29er to tylko grubsze koła, że rama nie ma nic do tego.

(myliłem się ? rama to podstawa ?) Będę musiał więc szukać na "eledrogo" odpowiedniej ramy.

 

 ... mogłem tą licytować, ta by była pewnie odpowiednia:

http://allegro.pl/ShowItem2.php?item=5176509938&msg=Już+nigdy+nie+przegapisz+końca+licytacji.+Dostaniesz+SMS-a+na+pół+godziny+przed+jej+zakończeniem.&msgtoken=98916de0a26c6a5f0fd891152858537e6d8d37e37160f7e3acb336926d447c05  .

Nie twierdzę że rower złożony na tej ramie nie będzie spełniał swojej roli w podobny sposób jak dedykowany rower górski, jednak błędne jest założenie tematu "29er w cenie marketowego", gdyż nie kupiłeś ramy mtb pod duże koło. Użytkownicy forum zainteresowali się - co mnie nie dziwi - taką okazją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

   Co do kół rozmiar 622x47 to jeszcze nie 29er. Od jakiego rozmiaru opony zaczyna się rower 29er ? Jest to rozmiaru 622 o grubości 2,1", czy 2,2", czy dopiero 2,3" ? Myślę jednak, że rama nie ma tu nic do rzeczy. 

 

Zastanawiając się gdzie tu umieścić swój temat spoglądałem na główne działy odnośnik  forum:

 

Fatbikes - 

Forum poświęcone rowerom z grubymi kołami.

 

650B

Forum poświęcone rowerom z kołami 27,5 cala. 

 

29er

Forum poświęcone rowerom z kołami 29 cali.

 

Wybrałem właśnie dział 29er choć by i z tego powodu, że zamówiłem już oponę 622x60mm a to już będzie na pewno koło 29"

 

A teraz kilka fotek:

 

gallery_181042_3263_692940.jpg

 

gallery_181042_3263_162139.jpg

 

gallery_181042_3263_95850.jpg

 

gallery_181042_3263_525266.jpg

 

gallery_181042_3263_842453.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

 Co do kół rozmiar 622x47 to jeszcze nie 29er. Od jakiego rozmiaru opony zaczyna się rower 29er ? Jest to rozmiaru 622 o grubości 2,1", czy 2,2", czy dopiero 2,3" ? Myślę jednak, że rama nie ma tu nic do rzeczy. 

To rozmiar opony, na niej podany, nie koła.

Koło ma 28 cali, założona jest na nie opona mtb. 29er to pewna umowa w branży - ten cal ekstra w mniejszym lub większym stopniu daje wysokość opony, ta jest pochodną ogólnego "kalibru" czyli szerokości. 

 

Rama ma tu tyle do rzeczy że jest przystosowana do montażu kół 28 cali z typową oponą mtb tak, że przy jej szerokości po bokach i od czoła jest jeszcze użyteczny prześwit.

Do tego 29er to rower mtb, więc o odpowiedniej geometrii optymalnej do jazdy w terenie. 

To co kupiłeś to rama turystyczna od tego producenta.

Opona 622x60 oże nie zmieścić się w widelcu.

 

Widzę że na siłę naciągasz rzeczywistość do teorii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twój rower na oko jest ogromnym crossem z szerokimi oponami i za duża ramą dla swojego jeźdźca, bo sztyca jest wysunięta wręcz symbolicznie - widać, że jesteś wysoki, ale chyba mogłaby być te cal lub 2 mniejsza. Rzeczywiście wpychasz trochę na siłę ten rower do szuflady z 29er'ami...

 

Nie mniej jednak najważniejsze, że Tobie się dobrze jeździ, a dopóki teren nie robi się zbyt stromy to crossowa geometria jest nawet wygodniejsza w teren :thumbsup:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...