Skocz do zawartości

[zmiany]Dział mania lekkości


Zazi

Rekomendowane odpowiedzi

O fs to nawet zapomniałem :P No i jeszcze szosy :P

 

rkopec16

 

W tym dziale, jak sama nazwa wskazuje, powinny pojawiać się lekkie rowery. Rozumiem, że nie każdy może złożyć sobie sprzęt o wadze 9,5 kg [w przypadku 26 cali]. Ale to nie jest powód do wstawiania grubasów :P. Jeżeli chcesz pokazać swój rower umieścić można go w działach: Wasze rowery, pokaż Twojego 29era, pokaż swojego 650b czy pochwal się swoją szosą. Nie wspominam już o Garażu, gdzie możesz zamieścić pełną specyfikację łącznie z waga komponentów.

Wiesz jakie jest najczęściej zadawane pytanie w tym dziale? Jak zejść z wagi najniższym kosztem? Potem w każdym projekcie to samo jak mantra zaciski, dętki [albo zalej mlekiem], opony.

 

http://www.forumrowerowe.org/topic/176019-9808-ktm-ultra-1964-650b/ [tu masz dobry przykład w miarę lekkiego roweru bez wydawania dużej kasy 

Edytowane przez Zazi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Ale w czym rzecz. Są zasady które zostały wcześniej ustalone mówiące o tym, że w dziale mania lekkości pojawiają się rowery/tematy w których jest podana pełna specyfikacja wraz z masą poszczególnych komponentów. W pozostałych działach np. wasze rowery pojawiają się te które nie mają mas.

Wprowadzanie jakichkolwiek limitów jest bez sensu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zazi dzięki Ci, że napisałeś taki wątek. Faktem jest, że nie każdego stać na dobry i lekki rower, więc nieco przesadziłeś z tą sugerowaną wagą. Tzn jak najbardziej zgadzam się z zaproponowanymi cyferkami, ale niestety rkopec16 ma rację, że zrobi się tu jeszcze puściej niż obecnie. Sam miałem 26" 9,7kg, a teraz mam prawie 11kg 29er i nie mam zamiaru go wrzucać, bo IMO to kloc i nie zasługuje na wrzucanie go do działu mania lekkości.

Podumowując jestem za wprowadzeniem pewnego pułapu, aby w manii lekkości były lekkie rowery, a nie rowery które ktoś odchudził wymieniając dętki na ultralighty ale jednocześnie podnieśmy maksymalne wagi względem tego co zaproponowałeś, aby podforum nie umarło śmiercią naturalną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja uważam że każdy ma prawo umieścić w tym dziale swój projekt, skoro na forum miałby się z tego powodu robić śmietnik, to trzeba lepiej sprzątać pozostałe działy w których te same zapytania potrafią się pojawić kilka razy dziennie

 

 

 

Rozumiem, że nie każdy może złożyć sobie sprzęt o wadze 9,5 kg [w przypadku 26 cali]. Ale to nie jest powód do wstawiania grubasów

 

Idąc tym tropem to ja wywaliłbym z tego działu taki rower, jeśli byś go tu umieścił, bo 9,5 kilo to ciężki rower, dla mnie grubas. To dla 26 cali więcej niż przeciętnie, wg mnie lekki to taki który waży 8 kilo - wtedy jest o czym poczytać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak napisałem w pierwszym poście limity są orientacyjne. Można je zachować, raczej podwyższyć niż obniżyć :P

Osobiście wolałbym oglądać rzadziej, ale dobre [lekkie] projekty niż często, a byle jakie :)

 

W sumie temat został wyczerpany i nadaję się do zamknięcia :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...