Skocz do zawartości

[Bolące nadgarstki] złe ustawienie kierownicy ?


stawek

Rekomendowane odpowiedzi

Kolego, mam bardziej wysunięte siodełko do tyłu i w dodatku na sztycy z offsetem więc nie masz się co martwić według mnie ;). Zaznacz sobie teraz na mostku w którym miejscu widzisz oś przedniego koła i zmierz jaki mostek jest Ci potrzebny.

P.S. Całkiem możliwe, że masz trochę nieproporcjonalną budowę ciała. Ja mam np dosyć długie kopyta i stąd takie ustawienia siodełka u mnie ;). Rama XL czyli nie za mała ;).

Edyta: Mam tylko taką fotkę w tej chwili ale jak się przyjrzysz to ustawienie siodła widać.

http://i.imgur.com/ZuoUATw.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK wielkie dzięki wszystkim za pomoc. Zamówię więc krótszy mostek i zobaczymy co z tego wyjdzie.

Jeszcze raz bardzo wszystkim dziękuję za wszelkie rady. Gdyby ktoś miał jeszcze coś do powiedzenia w tym temacie to proszę śmiało pisać. Dla zielonego każda porada jest bardzo cenna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy tej ramie 23" chyba jedyną rozsadną rzeczą będzie zmienić mostek na optymalnie krótki, żeby w miarę utrzymać inne parametry

Tylko niech autor ma świadomość, że po znacznym skróceniu mostka rower będzie prowadził się nerwowo niczym rewolwerowiec idący na stryczek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim musisz się czuć wygodnie, nie patrz na oś koła! Ważne jest ustawienie siodełka ale nie każdemu jest wygodnie jak się linia rzepki pokrywa z pedalem.

 

Mi też było niewygodnie, bolały mnie nadgarstki. Zmieniłem kierownice na taką ktora ma większy kąt gięcia do ridera (backsweep- u mnie 9st).

Ja bym w ogóle wywalił te gripy i założył gąbkowe (super tlumią drgania i są miękkie a do tego lekkie i nie drogie), albo piankowe esi grips, ale te już kosztują.

I pojezdzij po prostu z kluczami, poustawiaj w trakcie wycieczki, taki service ride. Inaczej to ciężko dopasować rower tak do milimetra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zawsze mam wrażenie, ze napieram na kierownice. Gięta kierownica trochę pomogła, ale to nie było nadal żebym czuł się jakoś super komfortowo. Zawsze też siodełko ustawiałem z poziomicą. Ostatnio pojeździłem trochę na moim starym rowerze i tam jednak komfort o dziwo był większy.

No i bez żadnej poziomicy, na oko podniosłem siodło ciut dziobem do góry. Po pierwsze nie widzę teraz osi koła, pierwsza jazda i odczucie naprawdę sporego komfortu.

Jeszcze muszę pojeździć z takim ustawieniem, ale w moim przypadku chyba po prostu spadałem z siodła na kierownicę.

Spróbuj, może to coś da.

Ja już odpuściłem sobie te hiper opływowe pozycje, stwierdzam, że jak jest mi po prostu wygodnie, to jeździ mi się najlepiej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie wróciłem z krótkiej wycieczki rowerowej.

Nawet nie zdawałem sobie sprawy jak duży wpływ na komfort jazdy ma poprawne ustawienie siodełka i gripów.

Dzisiaj 0 bólu nadgarstków. Jeździło się po prostu rewelacyjnie.

Mostek jest już w drodze, więc może być już chyba tylko lepiej.

 

Powiedzcie mi tylko jedną rzecz. Dzisiaj zaszalałem i wyskoczyłem w krótkich spodenkach + nogawki.

Od kostek po uda było idealnie, ale w siuśka marchewkowego trochę było zimno. Oczywiście pod spód już nic nie zakładałem.

Co w takim wypadku mogę zrobić ? bokserki termoaktywne mogę zastosować ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Jestem właśnie po drugiej wycieczce na swoim nowym rowerze.

Zrobiłem tylko 20km, a i tak dość mocno odczuwałem podczas jazdy nadgarstki, a szczególnie prawy.

Różnica jest taka, że w swoim starym rowerze miałem zwykłe gripy, a tutaj mam takie gumowe rączki dopasowane do kształtu dłoni i w zasadzie ułożenie ich jest w czasie jazdy niezmienne. Czy tutaj należało by szukać przyczyny tego bólu ? Podczas jazdy na starym autorku tego problemu nie było.

Dodam również, że kierownicę przykręcałem samodzielnie, czyżby był zły kąt jej nachylenia ?

Prawidłowe ustawienie wszystkich komponentów roweru jest bardzo istotne, szczególnie gripów w twoim przypadku.

 

Co należy pamiętać to to że gripy NIE są miejscem do opierania całego ciężaru górnej części ciala. Dlatego ważne jest to abyśmy, jako rowerzysci, mieli również silne mięśnie plecow. Oczywiście zależy to też od typu roweru, ale mtb, hybrydy, czy komfort rowery jak najbardziej do tego pasuja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedzcie mi tylko jedną rzecz. Dzisiaj zaszalałem i wyskoczyłem w krótkich spodenkach + nogawki.

Od kostek po uda było idealnie, ale w siuśka marchewkowego trochę było zimno. Oczywiście pod spód już nic nie zakładałem.

Co w takim wypadku mogę zrobić ? bokserki termoaktywne mogę zastosować ?

Bokserki termoaktywne wiele nie dadzą, jak wiatr nadal będzie hulał po członku. Kup długie zimowe kolarki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj zamontowałem i przetestowałem nowy mostek. Powiem wam jedno, jest rewelacja :)

Mostek dobrany perfekt, ani za krótki ani za długi. Nie spędziłem przy tym dużo czasu, a wydaje mi się że już osiągnąłem idealne ustawienie siodełka, gripów i kierownicy.

Wszystkim udzielającym się w tym temacie bardzo dziękuję za pomoc. Jestem wam winny piwko :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Poniżej zamieszczam zdjęcia mojej pozycji na rowerze. Mam 190cm wzrostu, a rower to Unibike Zethos rama 23".
Mam podobny problem z nadgarstkami jak kolega. Tak ze 2-3h wytrzymuje, natomiast powyżej tego czasu muszę robić przerwę, gdyż rąk nie czuje.
 
EGetoN6m.jpg     bOCljaAm.jpg
 

 

Tak na oko mniej więcej jest ok, czy coś należy zmienić? Różne gripy już przerabiałem.

Siodełko wysokość jak również ustawienie rzepka oś pedału, chyba w porządku.

Myślę o kierownicy (taka lub taka) z większym gięciem do tyłu (teraz mam Amoeba Vitra 620mm/30mm/6*), lub inny mostek (teraz mam regulowany Uni 130mm).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

 

 

Może warto pomyśleć nad rękawiczkami?

Rękawiczki to nie zawsze lek na tą przypadłość.

W moim przypadku w dwóch modelach rękawiczek tak nieszczęśliwie były usytuowane szwy(lub poduszki), że w rękawiczkach mordęga a przy gołym chwycie bez bólu.

Co ciekawsze, w rękawiczkach bez poduszek jest lepiej niż z wkładkami.

Dotyczy tylko prawej dłoni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kenzo mam rękawiczki Kellys Comfort, ale w sumie nie jeździłem dłużej w rękawiczkach. Chyba jakaś poprawa była, ale bez szału.

@stawek nie wiem, nie pamiętam. Ostatnio dłużej na rowerze byłem jesienią 2014. Obecnie tylko na 1-2 godziny. Chyba szybciej i mocniej boli prawa, kiedyś miałem w prawej uszkodzoną torebkę stawową i ganglion.

 

Natomiast zakupiłem stabilizator nadgarstka (Coolmax Allright) i jest pewna poprawa. Przede wszystkim nie mam już tak mocno zgiętego nadgarstka. Dzięki opasce dłoń jest bardziej równoległe do przedramienia, a nie prawie prostopadle jak do tej pory.

 

31sOVcZm.jpg 6GGDmyVm.jpg

 


 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Rękawiczki to nie zawsze lek na tą przypadłość. W moim przypadku w dwóch modelach rękawiczek tak nieszczęśliwie były usytuowane szwy(lub poduszki), że w rękawiczkach mordęga a przy gołym chwycie bez bólu. Co ciekawsze, w rękawiczkach bez poduszek jest lepiej niż z wkładkami. Dotyczy tylko prawej dłoni.

Mam dokładnie tak samo z tym że przy obu dłoniach. W tej chwili zastanawiam się nad wypruciem żelowych wstawek z moich Foxów, zamiast pomagać wadzą.

@@szakunec,

Pozycja dłoni na lewym zdjęciu to horror rodem z sali tortur :huh:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam ponownie. Żeby nie zakładać nowego tematu zapytam tutaj.

Dzięki waszej pomocy ustawiłem, przynajmniej w teorii prawidłową pozycję na rowerze.

Co prawda nadgarski już nie bolą, ale wczoraj po 50km wycieczce czuje dolną część pleców, i nawet już pod koniec jazdy była ta część odczuwalna.

Co może być nie tak ? Od czego zacząć ? Co sprawdzić w pierwszej kolejności ?

Za wszelkie rady byłbym bardzo wdzięczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...