Skocz do zawartości

Accent-Maniaxx-Kloop


MrJ

Rekomendowane odpowiedzi

No i ramka przyszła. Niestety chyba nie uda mi się dzisiaj już nic z tego złożyć, bo czeka mnie maglowanie protokołu IP na sprawdzian :) Prezentuje się świetnie, fotki robione słabym aparatem, w dodatku przy sztucznym świetle co odbiło się na jakość. W realu rama robi super wrażenie. Z mostkiem to dopiero cyrk :D Dostałem Boplighta Team wartego przynajmniej 80 zł :) Waga dokładnie 130 g http://rowerowawaga.pl/index.php?d=artykul...60&art=1002 - to na 100% ten mostek. Może nie mieli akurat innych 100 mm, ale ja specjalnie nie narzekam :) Opakowanie mogło być trochę lepiej zabezpieczone, ale ogólnie jestem zadowolony z zakupu zarówno ramy jak i mostka :) foty:

http://www.c1ach.ovh.org/elnino.html - jak złożę to dam zdjęcia lepszej jakości.

 

Aha - zapomniałem. Czy wie ktoś ile mniej więcej może kosztować nabicie sterów i montaż amora? Lepiej samemu? Jeszcze jedno- wie ktoś czy podkładki dystansowe są konieczne? (chcę mieć mostek tak samo wysoko jakby było z podkładkami ale czy można bez podkładek)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Składałem rower sam, ale właśnie zazbrojenie w amor to była jedyna rzecz jaką

zleciłem serwisowi - brak narzędzi i doświadczenia.

Za tym rozwiązaniem przemawiała też gwarancja na amor - dowód montażu przez serwis

 

Zapłaciłem - 30,0 PLN zostawiłem ramę, stery i amor rano, odebrałem po połudnu.

 

Bezstresowo i - w moim przypadku - fachowo: lekko i bez luzów.

 

Wzrost 173, Rama Accent el norte 17"

Ilość podkładek pod mostek 5

 

Ceny tej usługi są różne od 30 do 50 PLN. Ja u nich zostawiłem 800PLN za graty to mnie policzyli nie za wiele...

chociaż mogli mi to puścić "w ramach zakupu"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W końcu nabiłem stery sam ;) Łatwo nie było ale się udało. na razie założyłem amora i koła żeby dotoczyć go jakoś do serwisu żeby wkręcili mi suport bo nie mam swojego klucza. Dzisiaj jak będę wracał do domu o 17 to odbiorę i być może uda się jeszcze dziś złożyć B) Trzeba przyznać że biało-czarna El nino prezentuje się super :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pośmigane, sfocone.

 

http://www.c1ach.ovh.org/rower-elnino.html

 

Co do osprzętu to nie ma na razie co się rozpisywać, bo to przeszczep ze starej ramy. Wolę jeździć na słabym osprzęcie niż wogóle :) Hehe zdarzyła mi się dziwna usterka - tylne koło przemieściło się w prawym haku w wyniku czego koło się zablokowało - prawdopodobnie mój błąd przy składaniu ;) na razie mam wrażenie że spokojne spacerki i małe prędkości to nie jest żywioł mojego Bombera, woli ostrzejszą jazdę, a zjazdy (oczywiście w ramach rozsądku) to dla niego ziewnięcie :) Teraz myślę o jakiś anodyzowanych na kolor alu śrubkach - tak dla poprawienia efektu wizualnego. Właśnie muszę poszukać coś o tym na forum bo nie wiem czy wszędzie można takie śruby wkręcać i jak się spisują długofalowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Huh, dawno mnie tu nie było... Cóż, pewnie z wrzuconego przeze mnie fociszcza mej kozy wygląda, żem ramę sprofanował:) Nie czuję tego, ale możliwe... Cóż, nub jestem, co tu kryć. A rower służy mi głównie do jazdy i po pół roku mogę rzec, że się sprawdza. Jak dla nuba, rama sporo lżejsza od poprzedniej, lakier naprawdę mocny i nie mam do niej zastrzeżeń. Złożyłem kobyłę z tego, co było pod ręką, bo po zakupach wszelakich nie miałem kasy na lepsze części, podczas gdy stare jeszcze były dobre. Także rama była z ambicjami na coś więcej, a reszta z grubsza jak zwykle, na przeczekanie.

Teraz kasa jest, ale np. zastanawiam się, czy potrzebny mi amor, bo przeważnie po płaskim zasuwam i jakoś daję radę. Się zrobi jaką wymianę kół czy napędu w każdym bądź razie, bo przerzutka tylna i kaseta już dorzynana...

Mam jednak nadzieję, że za takie herezje techniczne grono użytkowników ramy El Norte mnie nie ekskomunikuje... Każdy orze jak może.

W tej swojej kozie mam jeszcze sztycę i siedzenie Accenta. Złego słowa nie mogę powiedzieć - max. zrobiłem na nim 70km/dzień i wszystko bolało tylko nie od siedzenia. Z fabryki tejże rozważam jeszcze teraz czapę pod kask, to się zobaczy jak mróz nadciągnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Szkoda że firma się nie rozwija i stoi w miejscu i ogranicza się do zmian kolorów produktów...El nino to już kompletna porażka, podobnie Tormenta, ciekawe dlaczego nie ma El norte...

 

andi333 - to są ramki do XC i to raczej bez szaleństw, najlepiej kupuj teraz bo ceny sporo spadły i o wiele ładniejsze od roczników 2009. Z Accenta mocniejszą zdaje się być El nino.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

no to ja sie pochwale moze moja maszynka ktora zlozylem na poczatku zeszlego sezonu :)

mial to byc 2. rower w rodzinie ale okazal sie w koncu lepszy od pierwszego, dzieki duzemu szczesciu przy zakupie osprzetu :)

oto specyfikacja i foto:

rama Accent ElNinno Alu7005

widelec Manitou R7 Platinium SPV 100mm

korba Truvativ Stylo

42-32-22

przezutka przod Shimano LX

przezutka tyl Shimano XT

manetki Shimano LX

hamulce Avid Arch Rival

klamamki hamulca Avid Arch Rival

koło przód Mavic CrossRide

koło tył Mavic CrossRide

opony IRC Serac XC Lite

IRC Mibro Kevlar

pedały Shimano 520

kierownica Marin

mostek Ritchey Comp

siodelko Giepemme

sztyca Accent

kaseta Shimano LX

łańcuch Shimano LX

 

foto:

a1.jpg

co sadzicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam pytanie natury technicznej, ale nadal związane z Accentem :D

 

Czy ktoś spróbował, albo mógłby spróbować (i opisać na forum) zamontować w ramie El-nino sztycę w rozmiarze 31,6 mm. Przymierzam się do zmiany sztycy na lepszą (niż standardowy Accent) co będzie się wiązało z zakupem rozmiaru 31,6 mm. Chciałbym wiedzieć czy bardzo dużo brakuje do wyszlifowania w ramie, żeby taki rozmiar pasował. A może okaże się, że pasuje bez problemu bo mam wrażenie że u mnie w ramie standardowe 31,2mm ma trochę luzu.Będę bardzo wdzięczny za odpowiedź.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...