Skocz do zawartości

[pogadajmy] czyli co dziś robiłeś rowerowego - reaktywacja cz. 18


Rekomendowane odpowiedzi

Roboczy dystnas i jeszcze slużbowo załatwić kilka spraw... wieczorem miałem iśc tylko sprawdzić czy nowe klocki hamulcowe pasuja, ale troche cały rower przetarłem z brudu.... klocki bedą pasować, ale jeszcze muszę te dojechać i potem dopasować nowe. Na weekend szykuje sie piekna pogoda, moze przed nim wymiana własnie klocków, łańcucha i jazda z rodzinką?! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poza roboczym standardem i popołudniową ucieczką przed burzą.... kilka godzin w piwnicy, przygotowywanie rowerów młodyuch do jazdy, a u mnie wymiana klocków hamulcowych, dla tyłu to juz był ostatni dzwonek, i zmiana łańcucha... ale znów nie mogę wyregulować tylnej przerzutki, jutro serwis trzeba będzie przeprosić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś po za roboczym standardem, jeszcze wyskok po paczkę i wizyta w serwisie, myślałem, ze wystarczy regulacja ale okazało sie, ze wymiana linki do tylnej przerzutki jest niezbędna... a pod wieczór jeszcze rozpoczęćie sezonu z młodymi ich pierwsze km w tym roku na nowych rowerach... sporo rowerowego jak na roboczy dzień, a weekend zapowiada się też na 2 kółkach rodzinnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Serwis 

Vitanelle polecam :D

 

W zeszłym tygodniu z bratem po parku , następnego dnia smarowanie łańcucha i później jeszcze coś było :P

 

Za to z dzisiaj to bym chyba książkę mógł napisać :D  Gdzieś około 12 poszedłem z kumplem na rower. Zeszło nam praktycznie do 14 ale jeszcze zdążyłem skoczyć do sklepu po ekstrakcyjną - od razu 5l - na zapas :) Napęd ogólnie nie chodził zbyt fajnie bo były na nim sporo piachu i wszystkiego innego a jak jechałem z kumplem to nie czyściłem tylko nasmarowałem :P  Wziąłem się za czyszczenie napędu i zeszło 6 godzin :o Najpierw shake łańcucha  , z pół centymetra piachu na dnie słoika :P Wyjąłem koło i kasetę też potraktowałem ekstrakcyjną z pędzla. Chciałem zdjąć Korbę i wszystkie blaty z niej ale nie sądziłem że kiedyś będę miał octalinka to i ściągacza do niego nie mam ( nie pomyślałem żeby dołożyć te 6 zł w razie czegoś :P ) także znalazłem jakąś śrubę która mniej więcej pasowała. Zacząłem wkręcać ściągacz , ramię zeszło ale śruba się wcisnęła w gwint i musiałem wybijać od drugiej strony. Na szczęście nie rozwaliło gwintu. Dokręciłem lewą miskę suportu bo podczas jazdy miałem wrażenie że jest nie do końca dokręcona i w sumie tak było :o Dokręcając ramię nie chciałem zerwać gwintu , ale pomyślałem że co tam , najwyżej będzie okazja zmienić suport i dokręciłem na chama - gwinty wytrzymały a korba weszła głębiej niż wcześniej :D No ale drugiej strony - napędowej nie próbowałem zdjąć bo nie chciałem znów wciskać śruby w suport , także udało mi się zdjąć tylko największą zębatkę , również umyta ekstrakcyjną, Dwie pozostałe wyczyszczone szmatą , jako że w domu a na dworze już ciemno to bez ekstrakcyjnej. Wyczyściłem też kominy i same ramiona i korba poskładana. Zdjąłem sobie kółka przerzutki , wyczyściłem łożyska i same kółka , wózek też potraktowany szmatą i wszystko wygląda jak nówka :) Do tego regulacja tylnego hamulca i czyszczenie klocków , też z tyłu :P i prostowanie haka przerzutki. Wydaje mi się że wrócił do poprzedniego , skrzywionego stanu więc będę przez jakiś czas obserwował zachowanie przerzutki jak i stan haka i ewentualnie go wymienię na nowy. Niepokoi mnie stan kasety - niby KMC X9.93 , przejechane na pewno nie więcej niż 200 km a na kasecie widać zadziory , łańcuch sam w sobie pracuje bardzo głośno jak dla mnie , znacznie głośniej od poprzedniego HG40 przy napędzie 7s. Chyba trzeba będzie zainwestować w przymiar do łańcucha bo zawsze jakoś wyjdzie tak że mam kupić a nie kupię :P

 

Reakcja kumpla : "To teraz jak nowe wygląda , teraz smaru tam nie dawaj bo szkoda ubrudzić" :D 

wXex0Pe.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...