Skocz do zawartości
ACTIVIA

[Narzędzia] Narzędzia serwisowe i warsztatowe własnej roboty

Rekomendowane odpowiedzi

BikerLight

To są tzw. wkręty dociskowe i w rowerze praktycznie nie występują, miałem je w tandetnych vbrake i tam dociskały sprężyny... choć wątpię by miały tak dużą wytrzymałość.

Przydają się by zaślepić elegancko nieużywane otwory montażowe ;)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
skom25

Kurde, a ja szukałem takich bez łba żeby sobie wsadzić zamiast śrubek regulacyjnych przerzutki :/

Swoją drogą, polecam wszystkim którzy mają wolne wieczory i lubią grzebać przy rowerze wymienić sobie wszystkie śrubki. Sporo śrub, zwłaszcza z akcesoriów jest z jakiegoś gównolitu więc warto podmienić ( np od prowadnicy łańcucha). Ja za wszystkie śruby zapłaciłem 10- 20 zł, brałem czarne i nierdzewne.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Gość

W moim regionie jak wejde do sklepu i spytam o sruby "robaki" to wszyscy wiedza o co chodzi. Najwiecej w pracy ich uzywamy w roznego rodzaju regulacjach i blokadach ukladow czysto mechanicznych, a w hydraulice silowej spotkalem tylko raz, wiec tam malo wystepuja.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Tukannn

imadło młotek i przecinak dało rade. ale ciężko to później złożyć z powrotem

A znasz może jakiś patent do wyciśnięcia/wyciągnięcia łożyska maszynowego z suportu na kwadrat? Chętnie bym to przeczyścił i założył znowu.

imadło młotek i przecinak dało rade. ale ciężko to później złożyć z powrotem

A znasz może jakiś patent do wyciśnięcia/wyciągnięcia łożyska maszynowego z suportu na kwadrat? Chętnie bym to przeczyścił i założył znowu.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Mr_KJ

Zakuwacz do łańcucha z klamry budowlanej, koszt części15 zł. Trochę waży ale rozkuwa też łańcuchy motocyklowe do rozmiaru 420.

post-200954-0-94519500-1476192563_thumb.jpg

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Gość

Zakuwacz do łańcucha z klamry budowlanej, koszt części15 zł. Trochę waży ale rozkuwa też łańcuchy motocyklowe do rozmiaru 420.

Panzer, prosty i skuteczny. Good job!

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
ACTIVIA

Forumowicze, mam możliwość i trochę czasu na realizację waszych projektów narzędzi przez to jak ktoś ma jakieś sugestie to dawać propozycje, 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
pawel2208

Przyrząd do wybijania suportu SRAM pressfit :D

post-169107-0-34637000-1477998703_thumb.jpg

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
ACTIVIA

Przyrząd do wybijania suportu SRAM pressfit :D

Do zrobienia. Podaj jakiś prosty rysunek z wymiarami

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
pawel2208

Wałek jest mój, który zrobiłem w pracy i tak naprawdę lepszego nie potrzebuję bo sprawdza się bardzo dobrze :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
ACTIVIA

Wałek jest mój, który zrobiłem w pracy i tak naprawdę lepszego nie potrzebuję bo sprawdza się bardzo dobrze :)

Spoko, myślałem że coś chcesz zrobić. To chociaż podaj wymiary, może przyda się innym

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
pawel2208

23,9mm coś koło tego. Chodzi o to, żeby włożyć przez łożysko o średnicy 24mm i wybić miskę z łożyskiem 22mm. Jak miskę się wybiję to drugą już bez problemu. Z Shimano już trochę trzeba kombinować, bo oba łożyska są 24mm,

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
ACTIVIA

Przeglądając internet to widząc ceny tych narzędzi to aż ręce opadają

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Przemcio

Myślę popełnić teraz sobie porządny stojak serwisowy bo te sklepowe wydają się być ciut zabawkowe.

Przy ostatnich zabawach z hamulcami z braku laku popełniłem na szybko stojak z drewna używając 3 kawałków sklejki i ławeczki ogrodowej :) i kilku ścisków stolarskich.

Ale to był szybki spontan. Spodobało mi się mieć rower na podwyższeniu wiec trzeba pomyśleć teraz nad porządnym stalowym :)

Sama konstrukcja będzie składana częściowo spawana TIGiem ale szukam pomysłu na dobry stabilny uchwyt -- jakby ktoś miał jakąś fajną samoróbke to by się może pochwalił :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
ACTIVIA

Myślę popełnić teraz sobie porządny stojak serwisowy bo te sklepowe wydają się być ciut zabawkowe.

Przy ostatnich zabawach z hamulcami z braku laku popełniłem na szybko stojak z drewna używając 3 kawałków sklejki i ławeczki ogrodowej :) i kilku ścisków stolarskich.

Ale to był szybki spontan. Spodobało mi się mieć rower na podwyższeniu wiec trzeba pomyśleć teraz nad porządnym stalowym :)

Sama konstrukcja będzie składana częściowo spawana TIGiem ale szukam pomysłu na dobry stabilny uchwyt -- jakby ktoś miał jakąś fajną samoróbke to by się może pochwalił :)

Sam fajny zacisk to mi się udało kupić na QLX, jedynie cała resztę sobie sam pospawalem. http://www.forumrowerowe.org/topic/210922-stojak-porzadny-stojak-za-nieduza-kase/?do=findComment&comment=1914229

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Przemcio

Widziałem :)

Bardzo fajny :)

Zainspirowałeś mnie właśnie tym tematem do zrobienia a nie kupienia :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
ACTIVIA

Także znalazłem tanio same uchwyty, Przez to mając trochę oliwy w głowie i dostęp do spawarki to idzie sobie samemu fajne rzeczy zrobić

TBWS20A.jpg

Edytowane przez ACTIVIA

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Przemcio

To jest guma czy coś innego ??

Na upartego to musze przymierzyć rower do szczęk Tritona Jaws XXL :)

Bo może łapiąc za dolna rurę obyło by się bez kombinacji :)

Ewentualnie przepatentować dodatkowy uchwyt :)

Zjadę z trasy to pokombinuje coś :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
ACTIVIA

To jest tworzywo sztuczne. Nie guma

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Hetman

To jest guma czy coś innego ??

Na upartego to musze przymierzyć rower do szczęk Tritona Jaws XXL :)

Bo może łapiąc za dolna rurę obyło by się bez kombinacji :)

Ewentualnie przepatentować dodatkowy uchwyt :)

Zjadę z trasy to pokombinuje coś :)

Nauczyć się łapać za sztycę - najmniej strat. Chyba, że karbonowa, wtedy łapać lekko ;) .

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Przemcio

A to rama taka mięciutka jest ze się może pogiąć na serwisówce??

Nie próbowałem jeszcze w sumie.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Hetman

Porysować łatwiej, i bardziej boli. Albo popękać może, jeśli to karbon. Współczesne ramy mają do tego powykręcane kształty, czasem niewygodnie łapać.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
ACTIVIA

Porysować łatwiej, i bardziej boli. Albo popękać może, jeśli to karbon. Współczesne ramy mają do tego powykręcane kształty, czasem niewygodnie łapać.

No i z tym się zgodzę przez to do tych nieforemnych ram zrobiłem sobie zaś inny stojak. Jutro zrobię fotke i tu wam podam

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta