Skocz do zawartości

[Narzędzia] Narzędzia serwisowe i warsztatowe własnej roboty

Rekomendowane odpowiedzi

Kurde, a ja szukałem takich bez łba żeby sobie wsadzić zamiast śrubek regulacyjnych przerzutki :/

Swoją drogą, polecam wszystkim którzy mają wolne wieczory i lubią grzebać przy rowerze wymienić sobie wszystkie śrubki. Sporo śrub, zwłaszcza z akcesoriów jest z jakiegoś gównolitu więc warto podmienić ( np od prowadnicy łańcucha). Ja za wszystkie śruby zapłaciłem 10- 20 zł, brałem czarne i nierdzewne.

Odnośnik do odpowiedzi

W moim regionie jak wejde do sklepu i spytam o sruby "robaki" to wszyscy wiedza o co chodzi. Najwiecej w pracy ich uzywamy w roznego rodzaju regulacjach i blokadach ukladow czysto mechanicznych, a w hydraulice silowej spotkalem tylko raz, wiec tam malo wystepuja.

Odnośnik do odpowiedzi
  • 11 miesięcy temu...

imadło młotek i przecinak dało rade. ale ciężko to później złożyć z powrotem

A znasz może jakiś patent do wyciśnięcia/wyciągnięcia łożyska maszynowego z suportu na kwadrat? Chętnie bym to przeczyścił i założył znowu.

imadło młotek i przecinak dało rade. ale ciężko to później złożyć z powrotem

A znasz może jakiś patent do wyciśnięcia/wyciągnięcia łożyska maszynowego z suportu na kwadrat? Chętnie bym to przeczyścił i założył znowu.

Odnośnik do odpowiedzi
  • 3 tygodnie później...

Myślę popełnić teraz sobie porządny stojak serwisowy bo te sklepowe wydają się być ciut zabawkowe.

Przy ostatnich zabawach z hamulcami z braku laku popełniłem na szybko stojak z drewna używając 3 kawałków sklejki i ławeczki ogrodowej :) i kilku ścisków stolarskich.

Ale to był szybki spontan. Spodobało mi się mieć rower na podwyższeniu wiec trzeba pomyśleć teraz nad porządnym stalowym :)

Sama konstrukcja będzie składana częściowo spawana TIGiem ale szukam pomysłu na dobry stabilny uchwyt -- jakby ktoś miał jakąś fajną samoróbke to by się może pochwalił :)

Odnośnik do odpowiedzi

Myślę popełnić teraz sobie porządny stojak serwisowy bo te sklepowe wydają się być ciut zabawkowe.

Przy ostatnich zabawach z hamulcami z braku laku popełniłem na szybko stojak z drewna używając 3 kawałków sklejki i ławeczki ogrodowej :) i kilku ścisków stolarskich.

Ale to był szybki spontan. Spodobało mi się mieć rower na podwyższeniu wiec trzeba pomyśleć teraz nad porządnym stalowym :)

Sama konstrukcja będzie składana częściowo spawana TIGiem ale szukam pomysłu na dobry stabilny uchwyt -- jakby ktoś miał jakąś fajną samoróbke to by się może pochwalił :)

Sam fajny zacisk to mi się udało kupić na QLX, jedynie cała resztę sobie sam pospawalem. http://www.forumrowerowe.org/topic/210922-stojak-porzadny-stojak-za-nieduza-kase/?do=findComment&comment=1914229

Odnośnik do odpowiedzi

To jest guma czy coś innego ??

Na upartego to musze przymierzyć rower do szczęk Tritona Jaws XXL :)

Bo może łapiąc za dolna rurę obyło by się bez kombinacji :)

Ewentualnie przepatentować dodatkowy uchwyt :)

Zjadę z trasy to pokombinuje coś :)

Nauczyć się łapać za sztycę - najmniej strat. Chyba, że karbonowa, wtedy łapać lekko ;) .

Odnośnik do odpowiedzi

Porysować łatwiej, i bardziej boli. Albo popękać może, jeśli to karbon. Współczesne ramy mają do tego powykręcane kształty, czasem niewygodnie łapać.

No i z tym się zgodzę przez to do tych nieforemnych ram zrobiłem sobie zaś inny stojak. Jutro zrobię fotke i tu wam podam

Odnośnik do odpowiedzi