Skocz do zawartości

[hamulce hydrauliczne] Shimano BR-M585 czy 615


maczet190399

Rekomendowane odpowiedzi

Witam...

 

Mam zamiar wymienic moje kiepskie hamulce HAYES SOLE na cos lepszego. Wyślałęm o Shimano BR-M585 z klockami metalicznymi. Pytanie czy warto zakupić , czy wybrac inne. Ewentualnie myślałem o ShimanoBR-M615 ale już z klockami żywicznymi w zestawie.

 

Dodam, ze nie jeżdze dużo i wyczynowo. Zależy mi ,aby dobrze i skutecznie hamowały.

 

Dodatkowo pytanie, czy niemogę wykorzystać obecne adaptory od moich starych hamulców HAYES SOLE, czy muszę zakpuć coś innego. Załączam zdjęcie zacisku i adaptora hamulca

 

354719d09baa665am.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od niespełna tygodnia mam komplet BR-M615 + tarcze Zee RT-66. Jestem z nich bardzo zadowolony. Po pierwsze nówki udało mi się wyrwać za 350zł (heble), a po drugie mimo, że to okładziny żywiczne, to w warunkach "niewyczynowych" hamują doskonale. Sam ważę 72kg i na niedotartych jeszcze klockach nie mam żadnych problemów z wyhamowaniem z 30km/h na kilku metrach. 
Jeżeli Cię to interesuje to na bikestacja.pl komplet powinien dalej być za te 350zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@up Również od niedawna mam te hamulce i mam podobne odczucia - miałem kiedyś hayes stroker ride ale M615 to jak zarzucanie kotwicy w porównaniu do strokerów.

W ctbike za 360 zł były, warto zajrzeć bo mniej problemów po zamówieniu z nimi jest ;)

 

Edit: Korzystam z tarcz RT-66 160mm

Edytowane przez benek196
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to dobrze a powiedzcie czy te hamulce mają dużą siłę hamowania? Dużo większą od tektro?

Przez półtora roku jeździłem na HDC300 na tanich tarczach, które już producent zamontował. Hamowanie było takie jakie miało być, lepsze od V-ek ale rewelki nie ma. Potem zamontowałem M615. Może przepaści między nimi a poprzednimi nie ma, ale różnica jest duża. Oczywiście na korzyść Shimano.

Edytowane przez frigodaw
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...