Skocz do zawartości

[Suport] Jaki wkład Hollowtec II


fantomasz69

Rekomendowane odpowiedzi

Tylko, że to nadal będzie bez celowe. A ktoś kto jak już wspomniałem sporo jeżdzi mając sprzęt za naprawdę grube pieniądze mówi, że nie bo drogo to zrozumieć jest trudno. Mam osobiście pewne priorytety w rowerze i suport do nich należy. Niestety mój przelot w sezonie to tylko do 5kkm podzielony na dwa rowery a i zwykłe wkłady mam dziwnie wytrzymałe. Taki wkład nie jest dla przeciętnego Kowalskiego ale też czy jest mniej potrzebny od piasty za takie same czy większe pieniądze.

 

A temacie małej popularności to zniechęcają te specjalne części montażowe i jak mi się wydaje podejście w stylu "to tylko suport". Te same osoby nie żałują grubej kasy na koła za parę tys czy korbę w podobnej kwocie. Ale to już moje takie lużne obserwacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisząc "wsio rawno" miałem na myśli że sprawą dość loteryjną jest wytrzymałość łożysk niezależnie od marki. Jeśli chodzi o klucze to oglądałem te w sklepiku kolegi z forum, ale cały pakiet z suportem + kilka innych pierdołków wyszło mnie taniej. 

 

Drożej za to wyjdzie wymiana całego suportu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale już nie na łożyskach ceramicznych.

Ale ja nie porównuję do inszych wypasów tylko do standardu.

Ekonomia - nawet jeśli jeździłbym 20 maratonów w roku i zabijał 1 wkład co dwa starty to i tak - zakładając że po kąpieli błotnej rower jest do generalnej rozbiórki - ekonomiczność Krzyśka jest wątpliwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ekonomiczność CK jest oczywiście wątpliwa. Ale... Przekładając to na sport samochodowy, na zawodach jeżdżono by w zwykłych, tylko z nieco wyższej półki (vide wspomniany Race Face) częściach składowych. Kolega w 800 konnym Mustangu Super Snake musi używać specjalnego, nieekonomicznego paliwa. Inny stosuje specjalne amortyzatory, hamulce, etc. W pewnym momencie potrzeba po prostu czegoś, co jest najlepsze na rynku. Dla jednego z tego powodu, że Race Face jest "tanie" i opatrzone, dla drugiego dlatego, że ma słabe łożyska, dla trzeciego dlatego, że nie występuje w kolorze zielonym ;-)

 

Dla przykładu ja kupiłem CK z tego względu, że lubię mieć niestandardowe części. Po drugie najlepsze możliwe. A po trzecie takie, które nie zawiodą mnie np. na maratonie etapowym czy na wycieczce dookoła bloku ;-) Pomijając przypadki losowe, CK taki właśnie jest. A że drogi... 

 

Generalnie wszyscy mamy tu swoje racje i ja nikogo nie chcę przekonywać, że coś jest lepsze a coś gorsze. Każdy jeździ na tym, na czym chce i to jest najfajniejsze :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...