Skocz do zawartości

[wybór] Epicon 29 LO-R RL-RC, a może w ogóle coś innego ?

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry!

Mam możliwość kupić Epicona LO-R tapered 15mm białego 100 mm za około 800zł, lub Epicona RL-RC tapered 15mm białego 100 mm za około 940 zł. Główne róznice między nimi to możliwość regulacji jakiejś niskiej prędkości kompresji (?) i manetka na kierownicę w tym RL-RC

Zamontowany będzie do Peaka, uzywany do treningów XC i startów w zawodach- XC i pochodne. 

Lubie mozliwość ustawiania wszystkiego, ale średnio jestem przy kasie. Do tego musze dokupic jeszcze piaste i przepleść koło. Musiałbym jeszcze dozbierać, z LO-R-em zmieściłbym się w budżecie.

Pytanie teraz, czy jest sens dopłacać do RL-RC, czy do maratonów styknie LO-R? 

I czy na maratonie manetka na kierownicy jest użyteczna? (do tej pory maratony jeździłem na sztywniaku, nie wiem jak to jest z bujakiem)

Proszę o mozliwie szybką pomoc

:)

Odnośnik do odpowiedzi

Lepiej z manetką. Jeśli będziesz chciał szybko przyśpieszyć np. przy wyprzedzaniu, wstając z siodła to wtedy przyda się zablokowanie amora, a sięganie do korony w czasie szybkiej jazdy jest ryzykowne. Podobnie podczas szybkiego pokonywania podjazdu na stojąco. A zaglądałeś do czeskich lub zachodnioeuropejskich sklepów? Czasem można tam znaleźć ciekawe oferty.

Odnośnik do odpowiedzi

http://uzurpator.com.pl/?tlumienie-kompresji,109

Właśnie nie mogę dojść do czego to słuzy. Bylbym szczesliwy gdyby to było to, ze bedzie mozna ustawic ze wybiera liście, ale nie zapada sie. Oczywiście mowa o niebieskim pokretle nad blokadą, nie czerwonym na dole goleni

Edytowane przez jogi109
Odnośnik do odpowiedzi

Tłumienie wolnej kompresji pozwala, w dużym uproszczeniu, na ustawienie tego jak szybko amortyzator ugina się na nierównościach. To tak jak tłumienie powrotu-ustawiasz jak szybko amor się rozpręży, tak tu -jak szybko się spręży. Moim zdaniem, przetestowane na Manitou Minute, bardzo przydatne.

Odnośnik do odpowiedzi

Opisy są trochę dziwne i wg. mnie powinny tak wyglądać:

Czerwone pokrętło - to regulacja tłumienia powrotu (a nie regulacja tłumienia)

Niebieskie pokrętło - to regulacja tłumienia wolnej kompresji (a nie czułości blokady skoku)

Odnośnik do odpowiedzi

Zakupiłem RLRC. 

Mam tylko nadzieję, że to był dobry wybór, jesli chodzi o wybranie marki Suntour. Podobno wersje 2014 juz sa na wysokim poziomie. Pytanie czy dorasta do pięt Rebie? Wierzę, ze tak. Z drugiej strony, nie znalazł bym Reby z moimi wymaganiami w tej cenie (biały, tapered, 29). Dziękuję za pomoc. Jak nie zapomnę zdam relację, może już po weekendzie :P

Odnośnik do odpowiedzi

Przyszedł. Z miejsca ostrzegam przyszłych kupujących przed tym, że kolor biały to tak naprawdę białe lagi i czarna korona,a nie jak na zdjęciach na stronie dystrybutora cały biały. Dystrybutorze Eurobike na Polskę- DAŁEŚ PEWNEJ TYLNEJ CZĘŚCI CIAŁA!

Zakupiłem go jednak w firmie Activia, która wywiązała się z swojego zadania perfekcyjnie. Dodam nawet, ze gdy dzwoniłem do Pana Piotra z wontami na temat tego, że nie jest cały biały, to oddzwonił by wyjaśnić sytuację! Wielki plus. Polecam i w ogóle.

Jak nie zapomnę zdam relację, przynajmniej po krótce, co i jak. Wstępnie jest ok.

Odnośnik do odpowiedzi