Skocz do zawartości

[hamulec tarczowy] Shimano Nexave


naziel

Rekomendowane odpowiedzi

Wchciałbym się spytać czy ktoś miał styczność z tym hamulcem ? Jak sie prezentuje ? Jak działa w wersji na przednie koło bo głównie mi o to chodzi choć opinie o tylnim także byłyby popocne ?? Cena jest całkiem interesująca 85zł na allegro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tarczówka za 85zł?? No, proszę Cię... :lol: Dobra v-ka więcej kosztuje... :D Sam sobie odpowiedz co wart jest taki "hamulec tarczowy"... :D

tego mozna sie spodziewac :D ale w takim razie po co shimano wypuszcza na rynek takie nic nie warte atrapy tarczy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale w takim razie po co shimano wypuszcza na rynek takie nic nie warte atrapy tarczy?

Powód jest prosty. Myśle, że conajmniej 60% sprzedawanych rowerów to hipermarketowce. Ludzie "laicy" widzą w nich tylko "21 przerzutek Shimano" i wygląd. Pomyśl jak wzrasta sprzedaż, gdy taki "rower" ma oprócz "21 przerzutek shimano" dodatkowo "tarczówkę Shimano"... :D To poprostu pseudohamulec dla naiwnych, kupujących rowery w supermarkecie... :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Shimano Nexave to nie atrapa ani pseudohamulec, to po prostu produkt należący do grupy "city and comfort biking" i tylko tego można się po takich tarczówkach spodziewać. Jeśli jesteś niedzielnym rowerzystą i jeździsz 10 - 15 km/h to bierz w ciemno :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Shimano Nexave to nie atrapa ani pseudohamulec, to po prostu produkt należący do grupy "city and comfort biking" i tylko tego można się po takich tarczówkach spodziewać. Jeśli jesteś niedzielnym rowerzystą i jeździsz 10 - 15 km/h to bierz w ciemno :P

 

 

kurde a ja chcialem go przeznaczyc do DH :D:D:D:D:P

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

zartowalem...ofkors;p :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Podsumowując wszystkie odpowiedzi - bzdury piszecie :!!:

 

Miałem ten hamulec na próbę założony... hamuje doskonale (jak na mechaniczną tarczówkę).

XTR (który założyłem później) wcale nie jest mocniejszy...

 

Budowa wewnętrzna podobna jest do Avid'ów BB, czyli na kulkach...

Główną wadą jest waga - sam zacisk to ok. 300 gramów! Tarcza też lekka nie jest - 170g.

No i jest duży, mocno wystaje na zewnątrz widelca...

 

 

Jak komuś waga nie przeszkadza to nic lepszego za małe pieniądze nie dostanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nexave z tego co wiem wlasnie do turystykow bardziej pasuje jednak ja sobie kupilem kasete nexave 11-34. Uzywam jej w xc i szczerze powiem ze jest bardzo dobra! Przejechalem na niej juz prawie rok i jeszcze ani jeden zab sie nie wylamal...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aby potwierdzic to ze nexave to calkiem niezla grupa dodam iz w moim miescie w "budrzetowych" trialowkach kumple uzywaja korb z tej grupy i sa one sztywne nie gnia sie nie lamia jedny mslowem lepsze od truvativow kosztujacych ok 30% wiecej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...