Skocz do zawartości

[sklep] Decathlon - odzież i akcesoria sportowe


MikeSkywalker

Rekomendowane odpowiedzi

 

 

Zgadza się, rozmiarówka jest bardzo zróżnicowana. Czasem mierżę L i leży super, a czasem XL mogło by być ciut większe.

I to mnie szczerze mówiąc wk...wiło. Oczekiwałem czegoś więcej po dedykowanej sportowej sieciówce. Dlaczego? Kupiłem online polar, kierowałem się rozmiarówką ze ściągawki, rezultat?

Materiał przyzwoity natomiast z pomocy wynikało że potrzebuję na klatę XL. To co dotarło do mnie było za wąskie w barkach, na klatce lekko za wąskie, oczywiście miało wypust na brzuch piwny (nie posiadam), do tego makabrycznie obcisły ściągacz. Jedyne co pasowało to długość rękawów. Jak dla mnie Dec ma jakość równą Lidlowi jeśli chodzi o krój :down:

A polar to Forclaz 200 XL jakby ktoś się pytał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 182 wzrostu i ok 115 w klacie wziąłem bluze L leży idealnie, wiec ja nie wiem jak Wy mając 100 w klacie miescicie się w XL albo XXL   :icon_question: przecież to ma chyba przylegac do ciała żeby działało. Rozmiary bluz są jak dla mnie zawyżone z kolei spodni zaniżone 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to nie wiem,przymierzalem XL,tez byłaby ale za dużo wiatrołapów a oprocz tego w szyi za duża, jeżdżąc na szosie w pozycji aero lubie mieć wszystko przylegające i opiete 

PS a w pasie ile masz? Bo może tu tkwi wyjaśnienie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam kilka cm mniej w klatce piersiowej niż rddkAG (zmierzyłem na szybko, około 98cm), ale zazwyczaj jak biorę M to albo rękawy są za krótkie, albo bluza przylega do ciała tak mocno, że jest niewygodna. Być może to kwestia przyzwyczajenia, być może kwestia gustu, ale po prostu nie lubię zakładać na górę super obcisłych ciuchów. Koszulki na lato też mam lekko luźne.

 

Co do bluzy Aerofit z promocji - dzisiaj dotarła. Zamówiłem na czuja L, bo nie miałem możliwości przymiarki (a posiadam też inną bluzę z Decathlonu w rozmiarze L i leży bardzo fajnie). Aerofit 900 L w pasie jest ok, przylega do szyi, rękawy nie zsuwają się po wyciągnięciu rąk do przodu, a po zapięciu rzeczywiście jest trochę luzu po bokach/z tyłu (zależy jak się bluza ułoży), ale jak dla mnie jest to ilość akceptowalna. Pewnie M byłaby bardziej obcisła i przyległa - jak będę w sklepie stacjonarnym to spróbuję dorwać i przymierzyć.

PS Tak patrzę na metkę i wg rozmiarówki Decathlonu L to 96-103cm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

grg - chyba foremny :) O ile dobrze pamiętam, mam w pasie 87-88cm. Grunt żeby dobrze czuć się w tym, w czym się jeździ :) Tak przy okazji - razem z bluzą przyszły też rękawiczki zimowe 700. Przetestuję jak tylko nabiorę trochę sił po zapaleniu oskrzeli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 182 wzrostu i ok 115 w klacie wziąłem bluze L leży idealnie, wiec ja nie wiem jak Wy mając 100 w klacie miescicie się w XL albo XXL   :icon_question: przecież to ma chyba przylegac do ciała żeby działało. Rozmiary bluz są jak dla mnie zawyżone z kolei spodni zaniżone 

 

Hmmm, nawet na rozmiarówce Decathlonu 115 cm obwodu w klatce piersiowej to XL-2XL. Ja nie wiem jak Ty się wciskasz w L. No chyba że... wciskasz się w dosłownym tego słowa znaczeniu ;) Nie każdy lubi tak się ubierać.

Ja mierzyłem L innego modelu (ale bardzo zbliżony krój), rękawy były zbyt krótkie i generalnie czułem się skrępowany w niej. Nie twierdzę ze 2XL jest idealne, ale w moim przypadku zdecydowanie lepsze niż L, a niestety XL było nie osiągalne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jednak muszę nieco sprostować, zwerfikowałem ten rozmiar w praktyce,siadłem na szosę i w dolnym chwycie rękawy sa za krótkie,reszta jak najbardziej mi gra.

Ps.w Sosnowcu widziałem skarpetki merino 2 pary za 50 zł jakby ktoś był zainteresowany

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@@shadar do mierzenia rozmiarów (ale to wiadomo, mniej więcej bo jak widać nie są powtarzalne dla różnych produktów) można nasze Easy wykorzystywać a i promocje są w nim często lepsze niż w dużych sklepach. 

A odkąd jest Polski Bus to muszę przyznać że kilka razy jak miałem wolną gotówkę byłem w Kraku/stolicy właśnie w Decathlonie. W-wa Okęcie jest super, wybór naprawdę duży. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JA też zamówiłem ten komplecik Aerofit 900. Bluza L, spodnie 2XL. 

Spodnie mają zawyżoną rozmiarówkę, bluza zaniżoną. Mam w klacie jakieś 100, wzrost 179, a bluza trochę za mocno opina i z założoną 'kominiarką' komfort słaby - podciąga mi całą bluzę do góry. Za to spodnie jak na wymiar, idealnie leżą, chociaż myślałem że będzie worek.

 

Bluzę zakładam tylko na cienką bieliznę termo. Nie uwierzę że ktoś kto ma 115 w klacie jest w stanie zapiąć w niej zamek, gdzie ja muszę materiał naciągać żeby się zapiąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedzcie mi jaką macie długość rękawa tej XXL mierząc od pachy? W XL rękaw nadal za krótki,a nawet wydaje mi się ze taki sam jak w L,a z ciekawości porównałem długość do bluzy bezmembranowej, z serii 700,tej z napisem XC, no i okazuje się ze ta XC w rozmiarze L ma o 11cm dłuższy rękaw niż zimowa bluza XL

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemanko  :rolleyes:

 

Czy ktoś z szanownych kolegów fotumowiczów ma jakieś bliższe doświadczenia, opinie i używa może tego kasku, czyli B'TWIN 700

 

http://www.decathlon.pl/kask-na-rower-700-id_8298030.html

 

Byłem ostatnio  w Decathlonie i spodobał mi się. Zakładałem na głowę, kask leżał dobrze. Regulacja jest inna niż w większości kasków i nie ma pokrętła, ale wydaję mi się, że to nie stanowi problemu. Ciekaw jestem opinii.

 

Ps. Wtrące się w dyskusję o rozmiarach. Kupiłem jakiś czas temu wiatrówkę B'TWIN Ultralight. Odziez jaką kupuję jest rozmiaru XL. Natomiast wiatrówkę musiałem kupić w rozmiarze XXL, gdyż XL-ka miała za krótkie rękawy i ogólnie była mała. XXL jest ok tylko mogłaby być o jakieś dwa centymetry dłuższa z dołu.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam taki kask, jest bardzo wygodny i ma przyjemny system dociskania opaski na głowie, do zalet też można zaliczyć dodatkowy pakiet gąbek który się bardzo przydaje przy regularnej jeździe. 

 

Jest to mój pierwszy kask więc nie mogę go porównać do innych produktów, ale ogólne wrażenie po sezonie użytkowania mam pozytywne.

Żeby nie było tak kolorowo są też rzeczy które można by poprawić:

- pasek dość często się luzuje

- brakuje siatki na owady

 

 

Ja sobie jednak wymieniłem na XL w sklepie,tyle ze ja mam serię 700

 
Chciałem sobie wymienić spodnie aerofit 900 z tej specjalnej promocji z XXL na L które widziałem w sklepie, ale powiedzieli że musiał bym najpierw dokonać zwrotu tych z internetu a dopiero potem wybrać sobie nowe z "półki". Tak więc nie można wymieniać towaru bezgotówkowo.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałem sobie wymienić spodnie aerofit 900 z tej specjalnej promocji z XXL na L które widziałem w sklepie, ale powiedzieli że musiał bym najpierw dokonać zwrotu tych z internetu a dopiero potem wybrać sobie nowe z "półki". Tak więc nie można wymieniać towaru bezgotówkowo.

No tak właśnie jest.Nawet jak kupujesz w stacjonarnym decathlonie i chcesz wymienić to najpierw robią zwrot towaru, oddają kase,idzie się na półkę i bierze nowy.

Ale ja zrezygnowałem całkowicie z tej bluzy,właśnie wróciłem rowerem z decathlonu, oddałem ją a czemu? Zgłębiłem nieco temat długości rękawów i na necie zerknąłem na rozmiarówki różnych producentów i zimowe bluzy w rozmiarach XL mają rękawy długości 56-63 cm, tutaj jest 49 co u innych nie kwalifikuje się nawet pod S.Po prostu wychodzi na to że w kwestii rękawów nie jest to najlepiej zaprojektowana bluza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Ja mam taki kask, jest bardzo wygodny i ma przyjemny system dociskania opaski na głowie, do zalet też można zaliczyć dodatkowy pakiet gąbek który się bardzo przydaje przy regularnej jeździe. 

 

Jest to mój pierwszy kask więc nie mogę go porównać do innych produktów, ale ogólne wrażenie po sezonie użytkowania mam pozytywne.

Żeby nie było tak kolorowo są też rzeczy które można by poprawić:

- pasek dość często się luzuje

- brakuje siatki na owady

 

 

 
Chciałem sobie wymienić spodnie aerofit 900 z tej specjalnej promocji z XXL na L które widziałem w sklepie, ale powiedzieli że musiał bym najpierw dokonać zwrotu tych z internetu a dopiero potem wybrać sobie nowe z "półki". Tak więc nie można wymieniać towaru bezgotówkowo.

 

 

A to dziwne. Ja dziś sobie zarezerwowałem spodnie XL i specjalnie pytałem czy mogę wymienić bezgotówkowo - niby bez problemu mogę to zrobić.. Mam na dzieję że na miejscu się to potwierdzi ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wymieniem w Decathlon w Gliwicach bez problemu 2XL na XL. Przy wejściu powiedziałem ze chce wymienić na inny rozmiar, zostawiłem kartę dec. + spodnie, poszedłem na sklep i wróciłem z nowym rozmiarem, oddali mi kartę i mogli zabrać nowe spodnie. Z tym ze jak chciałem wymienić kiedyś spodnie na inny model, to musiałem zrobić zwrot towaru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też dzisiaj wymieniałem te spodnie, na początku mieli problem, bo ceny się mocno różniły i nie wiedzieli czy mogą je tak wymienić ale po dłuższej rozkminie z trzema innymi osobami wkońcu wpadli na pomysł, jak to mogą zrobić i dostałem te spodnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...