Skocz do zawartości

[Hayes Dyno Sport] Podczas hamowania piski.


krojek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, posiadam rower z hamulcami Hayes Dyno Sport (hydrauliczny, tarcza 160mm) a dokładnie kross level a3.

I mam problem z hamulcami (przód i tył) a dokładnie podczas hamowania hamulce "piszczą", nie wiem jak to dokładnie nazwać.

Czym to może być spowodowane?

 

 

Z góry dzieki za odp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też posiadam ten rower i te hamulce.

Ja przy zatluszczeniu sie klocków wrzucilem do piekarnika na 230stopni 20 min sie grzały. Tarcze czyściłem rozpuszczalnikiem nitro i hamulec cud miod malina.

Tylko mam problem z przecikajacym zbiorniczniem wyrownawczym a przepony(membrany) 140zl za komplet. I nie wiadomo czy to pomoże. Bo nie widze uszkodzen na membranie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hayes fabrycznie montował półmetaliczne z tego co wiem.

mi się wydaje że organiczne , miałem - na suchym jako tako, na mokrym pisk i ledwo zwalniały

najtańsze metaliczne spiekane Baradine, pomimo opinii że bardzo słabe , hamowały bardzo dobrze w warunkach miejskich , czyli syf z ulicy , tłusty syf z kałuż

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Sorka, ale bełkot o tym jakie to są klocki jest bezsensowny. Jak poszukacie mądrzejszych ode mnie to dojdziecie, że piszczenei powodowane jest przez wibracje.

Pierwszy krok: sprawdź/użyj małej ilości smaru między okładziną a tłoczkiem hamulcowym by sama okładzina nie piszczała

Dwa: jeżeli zdarzyło Ci się (o to dość łatwo) "zamoczyć klocki" wymień klocki. - Nawet klocki metaliczne jak zamoczysz płynem DOT 4 to przestaja się nadawać, tzn hamują, ale to już nie to. Klocki półmetaliczne lub organiczne mogą namoczyć się nawet wodą i wtedy zaczynają piszczeć.

Trzy Inne patenty: okładziny klocków hamulcowych możesz zetrzeć papierem ścierny, lekko tylko by zetrzeć wierzchnią warstwę. Słyszałem też o metodzie suszenia ich suszarką do włosów.

A tu moja metoda: Hamulce Avid BB7 piszczały mi już dłuższy czas, wszystko co znalazłem i zastosowałem nie zadziałało. Zmieniłem całe hamulce na Hayesa i już mi ine piszczą :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...